Кои градове в Италия да се видят?

  • 13 639
  • 47
  •   1
Отговори
# 15
  • T"A
  • Мнения: 2 515
Искам да благодаря на всички, които са писали в тази тема, защото и аз правя организация за същия период за ексурзия. Общо взето съм набелязала разни градчета и места з апосещение, но бих искала да ви помоля за имената на китните хотелчета, в които сте спали или за техните сайтове, ако знаете такива. Иска ми се да резервирам и спането предварително.  А освен това да питам колко горе долу е наема на кола на ден... и освен, че трябва да се върне с пълен резервоар, някакви допълнителни такси, гаранции или нещо друго плащат ли се? 

Санремо/ San Remo: Hotel Villa Maria - хотелът е наистина като вила, все едно си нагости на богати италианци  Wink
Препоръчвам горещо, има и добра критика в трипадвайзор: http://www.tripadvisor.com/Hotel_Review-g194900-d552314-Reviews- … lian_Riviera.html

Сирмионе - hotel Fiorella: малко бабешки, чудесен за престой с деца, чист  Peace http://www.hotelalbergofiorella.it/bin/index.php Недостатъкът му е, че е малко отдалечен от стария град, но има паркинг, от там се пътува лесно и до Верона (един час път)

Венеция: спахме в Местре, в хотел, препоръчан в този форум  Peace Altieri се казва хотелът: http://www.altierivenice.it/
Не е лош, намира се точно до автобусната спирка за Венеция, което е голям плюс, тъй като до Венеция не се пътува с кола (много скъп паркинг е в самия град, оставяхме колата на хотелския паркинг)

Тоскана: хотелът е известен с ресторанта си, най-богата закуска, която са ни предлагали  Hug Le Renaie е хотелът, на пътя за Сан Джиминяно: http://www.hotellerenaie.it/, на нас ни дадоха стая в отделна къща, не в хотелската сграда, мн. добро обслужване  Peace За около час се стига до Флоренция, до Пиза, Сиена, Винчи. На 15 минути с кола е старият град Сан Джиминяно.

Рим: 1-2-3 Center - не препоръчвам  Naughty, писах защо и в римската тема...

За наемането на кола
- непременно снимайте колата като я взимате! Ние бяхме с дизел, което е доста евтино, но не ни бяха напълнили колата с гориво до горе, липсваше четвърт, върнахме я в същото състояние, но ни взеха пари за "липсващото" гориво (които после ни върнаха, но и имахме снимка на таблото на колата). При взимането на кола под наем подписваш един документ, в него записаха и номера на кредитната карта на съпруга ми, въпреки че платихме в брой; На връщане, когато установиха липсата на бензин, автоматично ни "глобиха", имайки данните на картата  Tired Не помня някаква друга особеност  Thinking За цената - зависи какъв клас кола взимате, нашето Пунто беше около 30 евро на ден, чудесна кола  Hug (ще проверя фактурата за всеки случай), но магистралите са платени, имайте го предвид като разход  Peace

ЕДИТ: Платили сме 284 евро за 10 дни, в Рим бяхме без кола  Peace

Последна редакция: нд, 21 дек 2008, 19:08 от Mentha

# 16
  • Мнения: 2 241
Вчера резервирах два самолетни билета до Милано за март месец и 6 дни ще сме в Италия. Задължително искам да отидеме до Венеция, чудя се и кои други градове да посетиме. Не ми се иска да наемаме кола и се чудя дали с влак или автобус е удобно  Thinking Затруднявам се и с избора на хотел... и не съм направила програма...  Confused

# 17
  • Мнения: 2 309
Ще пътуваме до Милано в края на февруари. Засега освен самолетните билети, друго не сме организирали. За хотела няма да се главоболя- има човек, който ще се заеме с този въпрос. За мен е най-голямото удоволствие - подготовка на маршрута Simple Smile

Що се касае за любими италиянски градове, моите фаворити са Рим и Венеция. Рим обаче ми е голяма тръпка, утре да ми кажат отивай да живееш там, ставам и тръгвам без коментари. Флоренция беше разочарование за мен. Приятно е в Сан Марино.

# 18
  • Мнения: 884
Всичките, бих казала аз. Heart Eyes   
И не само да се видят, а и да се повторят и потретят!

# 19
  • Мнения: 305
Бергамо е близо до Милано и си заслужава.

Болоня и Модена са невероятни  Peace (и те са в "комплект", много близко разположени). Реджио Емилия, Тоскана (целите области)...

Абе, право хортуват съфорумките - цяла Италия  Laughing  Peace

# 20
  • София
  • Мнения: 586
F_Diamond, в сайта на италианските железници може да се проверяват цени на билети и разписания на влакове. Преди Коледа проверявах за влакове от Милано до Болоня и в крайна сметка установих, че е по-изгодно да си наемем кола за 2 дни. Е, накрая отидохме с нашата си кола от БГ Joy
Определено е много приятно да пътуваш с кола - има много красиви малки градчета Heart Eyes Това при положение, че слезете от магистралата де Joy
Колкото до градовете - аз бих отишла задължително до Верона, Флоренция, Венеция и лаго ди Комо Peace

# 21
  • Мнения: 2 241
F_Diamond, в сайта на италианските железници може да се проверяват цени на билети и разписания на влакове. Преди Коледа проверявах за влакове от Милано до Болоня и в крайна сметка установих, че е по-изгодно да си наемем кола за 2 дни. Е, накрая отидохме с нашата си кола от БГ Joy
Определено е много приятно да пътуваш с кола - има много красиви малки градчета Heart Eyes Това при положение, че слезете от магистралата де Joy
Колкото до градовете - аз бих отишла задължително до Верона, Флоренция, Венеция и лаго ди Комо Peace

 Shocked Толкова ли са скъпи жп билетите? И колко горе-долу излиза да си наемеш кола за 1 ден да речем?

# 22
  • София
  • Мнения: 586
Ами влакът отиване и връщане от Милано до Болоня излизаше около 100 евро на човек. Ако летите с Уиз - те кацат при Бергамо, което добавя още малко километри. Наемът за колата беше малко под 200 евро за два дни (най-малките колички гледах разбира се Crazy). Като смятах горивото и магистралите, ги бях докарала до към 250-300 евро. И тъй като с влака после има и придвижвания с градски транспорт примерно, бяхме решили, че ще е по-добре с кола  Peace
Това е сайта на италианските железници - може да си проверяваш цени http://www.trenitalia.com/cms/v/index.jsp?vgnextoid=ad1ce14114bc … 0000080a3e90aRCRD
А коли под наем търсих в Гугъл, не помня сайтове.

# 23
  • Мнения: 214
Не  му  мисли  много. Всичко  в  Италия  е  супер.

# 24
  • Мнения: 2 241
 ooooh! Много скъпо идва... А как стои въпросът с автобусите? Поне от летището (Бергамо) до Милано има ли такива?

# 25
  • София
  • Мнения: 586
За съжаление влаковете излизат скъпо Tired Има вариант с карти, които тук се продават от БДЖ и са валидни за цялата железопътна мрежа на дадена страна за определен брой дни, но и те са доста скъпи...
Иначе за автобусчетата до Милано и до Бергамо - тук може да видиш цените от и до летището http://www.sacbo.it/Editorial/newsCategoryViewProcess.jsp?editorialID=2175
Явно има и влак, но трябва да се търси в сайта на Трен Италия.

Последна редакция: пт, 09 яну 2009, 18:04 от bubchen

# 26
  • Мнения: 2 241
Имаш ли информация за тези карти на БДЖ? Звучи интересно.
Иначе видях вече този сайт и автобусните билети не са никак скъпи (в сравнение с влаковете)

# 27
  • Мнения: 2 241
Аз изрових  Mr. Green
3 дни в рамките на 1 месец:
287,51 лв. възрастен над 26 г. 1 класа
213,19 лв. възрастен над 26 г.  2 класа
138,86 лв. младеж до 26 г. 2 класа

Изглежда доста по-приемливо... Стига наистина да е така. Ако 3 дни може да се возиш без ограничения е страхотно. Направо ще начертая маршрут.

# 28
  • София
  • Мнения: 586
Да, картите са InterRail и явно такива са цените за Италия в момента. Аз съм гледала преди около 2 години за Швейцария и мисля, че бяха по-скъпи. 213 лв са доста прилична цена  Money
Когато разпитвах тогава, ми бяха казали, че тази цена покрива всички пътувания, но където е необходимо се плаща такса за запазено място във влака. Нямам идея каква е тя, но едва ли е повече от 2-3 евро. Peace

# 29
  • Край морето
  • Мнения: 139
Може ли да ми кажете освен таксата, която се плаща на агенцията за rent a-car, необходимо ли е да се правят други застраховки? Нещо не мога да се ориентирам.

Mentha, благодаря за идеите и за хотелите  bouquet. За мое съжаление в хотела в Сан Джиминяно няма свободни стаи, но ще се възползваме от този в Сирмионе.

Общи условия

Активация на акаунт