Чувствам се като мутант!!!

  • 3 218
  • 32
  •   1
Отговори
# 15
  • Бургас
  • Мнения: 605
Благодаря ви, че откликнахте с успокоителни и окуражаващи постинги!
Първо искам да кажа, че не смятам да проявя неуважение към себе си и да се запусна. Не спирам да правя опити да върна фигурата си в приличен вид, а когато тези опити се увенчаят с успех, непременно ще се похваля. Макар че дори като слаба винаги съм имала проблеми с намирането на дрехи заради ръста си - все пак един панталон може да се скъси, но не и да се удължи, да не говорим, че почти всичките ми блузи са с 3/4 ръкав... Rolling Eyes
Второ - благодаря за идеите откъде и как да си намеря дрехи за момента. Спестихте ми посещението в магазин "Гигант".
Трето - все пак мисля, че търговците се нуждаят от преосмисляне на своето поведение. Те търсят само печалба, стоките им така или иначе се изкупуват, но някой трябва да помисли и за удовлетворяване нуждите на клиентите. Дори не се бях сетила, че може да има връзка между пазара и анорексията, но наистина е логично. Нали все копираме от братските европейски страни - един закон като този в Испания наистина може да върне самочувствието на много закръглени дами, че и те могат да бъдат елегантни. Да се надяваме, че като си оправим всичко друго в държавата, ще дойде ред да се помисли и за дебеланките и дългораните.
Всъщност - мислите ли, че има смисъл да се обърна към Агенцията за защита правата на потребителя?

# 16
  • In transit
  • Мнения: 11 830
Всъщност - мислите ли, че има смисъл да се обърна към Агенцията за защита правата на потребителя?
Безсмислено е! Никой няма да ти обърне внимание. Едното е държавна институция, производителите са частни фирми, т.е сами решават какво да продават и произвеждат, ще бъде обречена кауза.

# 17
  • Мнения: 6 243
Райче и всички други мами!!!
Аз съм висока 165 и нося дрехи № 44 по българската номерация - ще рече малко или повече нормална българка. Не съм дебела, не бих казала, че съм и слаба. В 80% от случайте, в лъскавите магазини не мога да намеря дрехи като за мене. Девойките - продавачки ми обясняват, че " не зареждат ГОЛЕМИ номера". А номерата които зареждат, са за размерите на момичета на 12 - 18 години. Които пък нямат парите да купят тия дрехи.

Много съм мислила от какъв зор е това - ами нашите търговци често пазаруват от намаленията на Ботуша, (където жените не са по-слаби от нас) и затова са останали  само най-малките номера от серията - 36, 38 и евентуално 40. Българските производители пък смятат, че щом жената е с размер над № 48, не й се полага костюм с панталон или пола над коляното... От там е проблема - една жена може да е ХХL и да е хубава. Не е задължително да е слаба, а да е поддържана, пропорционална, добре облечена и направена. А това става с хубава конфекция и добри обувки.

Това, което ти е написала Сърдечко е добър съвет - виж вторите употреби - западноевропейците нямат нашите комплекси и шият дрехи за носене, а не за показване. С повече късвет можеш да намериш необличани и с етикетите дрегхи от добри производители. Не мисли за себе си такива неща - мутанти и пр. глупости. Не е в тебе проблема.

# 18
  • Мнения: 1 250
Аз смятам, че българските производители си произвеждат нормална номерация, но в повечето магазини не зареждат стока от наши производители, а минават на по-евтина.

Не съм ходила отдавна в магазин на Агресия, но миналата година там и маше не лоши поли по 8-10лв.

# 19
  • Мнения: 11 004
Позната история #2gunfire
Аз съм 162 см, 54кг - изобщо не се смятам за дебела! Тялото ми е пропорционално, имам мускули от редовен фитнес без да съм груба или мъжкарана. Но в магазините с по-модерни дрехи мога да вляза само в някой изрязан потник или ленен панталон. Всичко друго е като за анорексички #Crazy

# 20
  • София
  • Мнения: 847
Райка, аз също съм височка, нося 40-41-ви номер обувки. Да ви кажа къде намирам дрехи във всички номера и то така добре скроени, че стоят добре и на наскоро раждалата Simple Smile фигура - Бенетон, Манго, Бианка в ЦУМ. Едни испански магазини за обувки "Корида" май бяха - 41 има доволно от всички модели, Geox, има и други, сега не ми идва на ум. Разбира се, по-скъпи са, но в момента има разпродажба, в Бенетон има блузки по 20 лв, ризи по 25 лв. Стоят много добре, материите са естествени, приятни, нямат нищо общо с онези шарении, заляли пазара в едни размер. Онзи ден имаше момичета, които си купуваха неща от разпродажбата на "бременните" дрехи на Бенетон без да са бременни, защото те всъщност стоят много добре и без да си бременна, а сега са на разпродажба.
 Simple Smile

# 21
  • Мнения: 2 596
Но вече наистина се почувствах като мутант! Магазините са пълни със стоки за миньончета, но не  всички жени са като извадени от калъп. Кога производители и търговци ще проумеят този факт! #Cussing out #Cussing out #Cussing out
Ох, Райче, не е в теб проблема, а в тъпите производители. Много им е лесно да произвеждат дрехи с една и съща кройка, само в 3 размера. Къде ще се пънат да погледнат стандартите, пък да платят повечко на моделиер, пък да похабят повечко плат, за да има за всеки човек, висок и нисък...  Naughty разбира се, че няма да го направят, икономически неизгодно е. Затова, давай на халос, едно и също, пък нещо като не ти стане, сори, госпожо, не сте стандартна. Глупаци, глупаци, до небесата. Искат всички да ни вкарат в един калъп, `щото така им е по-лесно, но това е невъзможно. Нали ги гледам, госпожичките, всички облечени по улиците с последното, заредено по магазините, но толкова грозно им седи, сланинки висят, но не им пука, нали са се навряли в "стандарта", е нищо, че всеки момент нещо може да се пръсне по шевовете.
Да ти кажа в магазините втора употреба все още не е така. Явно на запад хората си спазват всички истински стандарти, повярвай ми, а те са много голяма и обширна таблица за високи и ниски, за слаби и закръглени, за всеки нормален човек, а не за калъпи. Та, аз там си намирам повечето дрехи и както казваше една мама тук, най-често си ги вземам от детския сектор.

# 22
  • Мнения: 5 539
И аз съм потърпевша от абсурдните размери облекла и обувки по магазините Twisted Evil
Понеже съм висока над 1,80, никога не мога да си намеря достатъчно дълги дънки или панталони. Да не говорим, че почти всички дънки са с размери от 26 до 30 максимум. Аз нося 32 и не съм дебела, по-слаба от това почти никога не съм била.
Всичко по-фешън се шие като за тийнейджърки. Сякаш само те имат право да се обличат модерно! Затова редовно пазарувам в секънд-хенд магазини и направо се чувствам като бял човек. Да не говорим, че там дефакто купуваш много по-качествена дреха, с по-добра кройка и качество на изработка, на по-ниска цена.
Сигурна съм, че в Европейските страни го няма този абсурд. Но понеже в България се внася предимно стока от Китай и Турция, положението ще си остане същото.
Другата ми болка са обувките. Нося 41-42 и когато вляза в магзин да питам дали има моя номер, продавачките ме гледат странно. Или ако има, то това са най-грозните и изчанчени модели. Twisted Evil Кога ли ще се научат производителите, че има много жени, които носят големи номера и че от тях също може да се печели? А сегашните тийнейджъри, с тази акселерация... След години сигурно най-търсениятномер дамски обувки ще бъде 41

# 23
  • Мнения: 1 517
Откакто родих, и аз не мога да си намеря нищо, откога не съм си купувала нови дрехи! Не че съм чак толкова дебела, ама гледам по магазините - само дрешки за тийнейджърки! И да ми станат, просто не отиват на стила ми - в ярки цветове, къси и прилепнали, прекалено разголени, а и наистина само малки размери! Като че ли тези магазини са само за 16-20 годишни, и то с перфектни фигури! Не знам защо е така.

# 24
  • Мнения: 6
 HugБожееее!Знаех си,че  не съм единствена,ама така,като го чуеш споделено,някак олеква(не че се успокоявам)!Здравейте,красиви мами!От 3 години се опитвам да се натъпча в старите си дънки и все не става!Както и да е-едновременно с опитите си да отслабна,нали обаче все пак трябва да се обличам в нещо!Е ,имам същия проблем с намирането на парцалки!Това ,на което попадам в редовите магазини си е чиста проба дискриминация-и поради липса на големи размери и поради отношението на по-голяма част от т.нар.продавач-консултант(к)и!Като влезеш и попиташ за размер над 46 те гледат точно като някакъв мутант,сбъркал магазина им с"Гигант"(ей го на -вече и в рими прописах)!Да не изпадам в подробности за словесните престрелки,в които участвам,но с две думи,въпреки това, от повечето магазини не излизам                                   по-"облечена",отколкото съм влязла!Затова от 2-3 години(искам-не искам)съм чест клиент на магазините секънд-хенд!Мъжа ми вдига врява до Бога ,ама кой ти слуша, пък и как да му обясня.....Единствено там си намирам освен нормални(за мен)размери  и разнообразни артикули.Защото в повечето магазини освен с  липсата на размери се сблъсквам и с липсата на разнообразие!И така сега се шегувам,че за разлика от"стандартните"аз нося дрехи от Европа, а пък те се обличат от Китай!К'во да правя!не че съм се примирила с външния си вид,ама докато не се справя с наднорменото тегло,май нямам алтернатива!Пък и сега ,като се замисля,дори и(дай Боже)да успея да махна гадните тлъстини,сигурно ще продължа да съм редовен секънд хенд клиент!В знак на протест срещу опитите да ме вкарат в някакъв калъп! #2gunfire

# 25
  • Мнения: 11 004
Тази пролет си купих страхотни маркови тениски и потничета от second hand + чисто нов бял ленен панталон, беше с етикета! Мисля големите дрехи за бременеенето да си ги търся пак оттам, вместо да си купувам бабешки блузи и жилетки ХХL в гадни цветове Shocked
Евентуално бих си взела нови мъжки дънки, ако моите ми отеснеят много.

# 26
  • Мнения: 1 413
Ох, и аз вчера се чувствах като мутант - след второто дете ханша си остана широк, коремчето не се прибра така добре, а бюста се стопи,както преди да забременявам.Стопих килограмите, но структурата ми вече е друга. Ходя и пробвам и в нищо не се харесвам. Моят вчерашен извод беше,че производителите рядко ползват качествени кройки - ако на бюста ми е добре, през ханша не мога да го прекарам и обратно...е не може всички да сме с манекенски размери, беше то,преди 7 години, като бях на 20-тина, а сега да умиргам ли... #Cussing outда им се не знае и производители

# 27
  • София
  • Мнения: 7 242
И аз съм от мутиралите мами и мразя да обикалям за дрехи #Cussing out
Вчера ми казаха едно магазинче, където уж имало по-големи дрешки - блузки, тениски, рокли, поли. Намира се на Петте кюшета, като се тръгне по Прага в посока МА в ляво. до него имало още две магазинчета, където можело да се намери нещо по така  Hug. Днес отивам да разуча нещата и ако някой се интересува ще се отчета.

# 28
  • Мнения: 11 004
Недейте така! Като не сте кльочкави с манекенски мерки, не значи, че сте мутанти Twisted Evil
Защо трябва да се срамуваме от това?

# 29
  • София
  • Мнения: 7 242
Абе аз не се срамувам, ама не мога да си намеря дрешки дето хем да ми харесват, хем да ми стават Grinning и започвам да се чувствам много нестандартно някак Grinning

Общи условия

Активация на акаунт