Кога оставихте детето да се къпе само

  • 5 044
  • 51
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 574
Моят син започна да се къпе сам на около 6 години. Понеже бях бременна и ми беше тежко и трудно да се навеждам за да го сапунисвам, казах на баща му, че вече грижата е негова. Той взе че го научи как да се справя сам Laughing

# 16
  • в зоната на здрача
  • Мнения: 2 241
Баткото към 5 вече се къпеше сам, заедно с косата.
Сега малката, почти на 4 се справя сама,но косата и е дълга и аз я мия.

# 17
  • Мнения: 2 950
Йоана я оставям почти сама от 3 годишна. Казвам почти, защото влизам да й сложа паста на четката за зъби, след малко влизам да й помогна с изплакването на гърба и да й държа душа за лицето. Главата не може да си къпе сама все още. Иначе с тялото се справя доста добре, дори, както са писали някои мами, се престарава да се търка.   grinning012  bath1

# 18
  • into the blue
  • Мнения: 771
От няколко месеца се къпе сама(на 6 годинки е).
Справя се много добре,само й помагам с гърба и косата  Grinning .
Друг е въпроса,че източва почти целият бойлер ooooh!

# 19
  • София
  • Мнения: 407
Още не сме я оставали да се къпе сама (4.5 г.), не е проявила голям интерес. Сигурно в един момент ще поиска и тогава ще я поощрим. Не смятаме да насилваме нещата.

# 20
  • Мнения: 487
Като Ви чета направо се засрамвам. Моята мома вече на 13 ме вика за компания в банята, мрази да се къпе сама. Засега не ми пречи, ама ако продължава така, ще трябва до сватбата да й правя компания. После да му мисли мъжът й hahaha hahaha hahaha, аз ще излеза в заслужена пенсия. Party Party Party

# 21
  • Мнения: 2 658
От седемгодишен. Справя се чудесно, когато иска обаче  Wink

# 22
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
Още не съм го оставяла

# 23
  • Мнения: 3 576
Мисля ,че едно дете към 3год. мога се остави за малко да си поиграе и понакисне във ваната.
Едно дете на тази възраст не смятам, че трябва да се оставя само да кисне във ваната, не и без надзор. Naughty

Моя сам се сапунисва, сам мие зъбите, аз само държа душа... не иска да стои сам под него да не си намокри косата - голям проблем ни е миенето на косата, да не му влезе вода в очите  ooooh!... а ходи на плуване 2ра година...

# 24
  • София
  • Мнения: 13 206
Александра (5 г.) умее сама да се къпе, но се къпе с мен. На бойлер сме и ако я оставя няма да й стигне водата  Crazy Иначе като сме двете си се сапунисва съвсем сама, изплаква се. Всичко си прави детето  Wink
Зъбите отдавна може да мие сама, но вечер настоявам аз да й ги мия и вечно спорим. Четох в едно списание, че е добре родител да мие вечер зъните до към 7 г. възраст, за да са качествено измити.

# 25
  • в края на града
  • Мнения: 4 446
Туку що навърши 5г., може би от половин година може да се къпе сам (без коса), сапун на гъбата, търка усилено навсякъде, плакне, мие зъби  Laughing
не иска да стои сам под него да не си намокри косата - голям проблем ни е миенето на косата, да не му влезе вода в очите  ooooh!...

Същата работа, нагласям ръчния душ на ниско и така, че да му пръска към тялото, без да се мокри главата. Но честно казано все още предпочитам аз да го изкъпя за 5-10мин. и да го оставя спокойно да си се плицика после...

# 26
  • Мнения: 2 132
От 6 годишна се къпе сама.Отскоро и косата си сама оправя.Естествено,че напомням за изплакването Laughing

# 27
  • Мнения: 1 523
От 7 годишна се къпе сама,в началото влизах да и помагам само при изплакването на косата.

# 28
  • София
  • Мнения: 6 999
... Четох в едно списание, че е добре родител да мие вечер зъните до към 7 г. възраст, за да са качествено измити.

Мерси, че ме успокои. Аз също предпочитам да й ги мия по тази причина. Иначе да се разхожда с четка из устата си и тя може.  ooooh!

# 29
  • Мнения: 1 731
От 6 г. възраст се къпят сами. Нито наглеждам, нито проверявам. Преди това напомням какво се прави в банята, за да излезеш наистина чист от там, а не само мокър.. Laughing

Каката беше на 6г ,аз бях бременна с малкия и ми беше трудно да я къпя,така че малко по принуда ама се справи .Първите няколко пъти влизах и сядах на клекалото да я наглеждам.
Малкия също мисля към 6-та година да го пробвам . newsm78

Общи условия

Активация на акаунт