Примерна схема на захранване (11)

  • 48 746
  • 701
  •   1
Отговори
# 225
  • до една звездичка
  • Мнения: 1 892
Искам да питам за пюренцата на Нестле и Нестле Алете, гледам че не ги предпочитате много много, каква е причината?Аз си мислих, че те заедно с тези на ХИП са едни от най-качествените?

Напротив, според мен на Хип пюретата са по-лоши като вкусови качества, беба харесва само определени от тях. Най-много обича Нестле, Нестле Алете, Бледина (май я няма на Бг пазара newsm78)

И аз съм на това мнение. Моята дъщеря ядеше само плодовите на ХИП, другите отказваше категорично. Определено предпочиташе Гербер и Бибивита.

# 226
  • Мнения: 690
За сега съм въвела морков, картоф, тиква, ябълка, круша и оризова безмлечна каша. Сега сме на лечение и до 1 седмица няма да предлагам нови храни. Ния обожава чистата тиква и тиква+картофа, но се запича  Confused и голям рев пада. Чистата крушата на Гербер не я яде. Днес хапна половин бурканче от крушата на Хип, но тя е с оризово нишесте и се чудя дали не запича? Дали сега да я оставя само на кърма, за да може да се изходи нормално или да продължа да й предлагам круша? Много е нервна и ревлива и се напъва милата, ама без резултат в пампата вече 3-ти ден (а си ходи иначе всеки).

# 227
  • Мнения: 1 449
Предполагам, че мога да продължа да давам вече въведени продукти, а не да се минава само на кърма.
И още - колко време се изчаква преди да се предложи отново "съмнителния" продукт? В това време може ли да се дават други нови неща?

При предполагаема реакция към храна се дават вече въведени храни.
Само кърма се предлага при стомашни болки, разстройство, повръщане, слуз и подобни по-тежки състояния.

Проблемният продукт се пробва най-рано след 2-4 седмици. При по-сериозни реакции към особените храни като жълтък например се изчаква до 1 год. Ако си почти сигурна, че слюнката е причината, може да се изчака седмица.

В периода на изчакване се въвеждат нови храни. Избягват се тези, които са от едно ботаническо семейство и протеините могат да предизвикат същата реакция или кръстосана алергия. При банана няма сериозна опасност от сходни хранителни алергени, евентуално се избягват авокадо и манго.

Дерматолог или алерголог веднага може да каже дали видът на обрива е от храна.
Но ето как може да се разпознае на прима виста алергична реакция:
Алергична реакция – признаци
Обриви или алергична реакция

# 228
  • Мнения: 1 449
Косе Босе, искам да попитам на каква възраст е най-подходящо да давам млечни каши? ...
Много трудно се намират безмлечни каши, а искам да си кърмя детето до 1 год.   

Млечна каша = когато прецениш.
Може да се предложи в началото на захранването, може и на 1 год.

1. Ако няма проблеми с кърменето и детето суче пълноценно поне 5-6 пъти дневно на възраст 6-7 месеца или 4-5 пъти дневно на 8-9 месеца, не е нужно да се дават млечни каши. Ако се запази добро темпо на кърмене, безмлечните каши могат да се дават до 1 год. и след това.

2. Ако проблемът е по-ограничения асортимент на безмлечните каши, тогава може да се въведе млечна каша когато прецениш. Според възрастта се гледа дали е с АМ или с нормално мляко.

3. Ако те притеснява това, че са дава млечна каша, а преди/след нея се кърми за поддържане на лактацията, тогава има няколко решения:
- Едното е млечна каша и кърмене.
- Другото е режимът на кърмене да се промени леко, така че детето да си получава кърма 4-6 пъти дневно, но млечната каша да остане като самостоятелно хранене (не е задължително да стане веднага, детето расте, променя си навиците на хранене, само ще подскаже как да се съвмести хубаво кърмене с твърдото хранене).
- Третият вариант е въвеждане на глутена, за да се разшири избора на каши (това може да стане около 7-8 м.; може и по-късно по преценка).

# 229
  • в страната на чудесата
  • Мнения: 8 325
здравейте, някой използва ли оризов гриз за бебешките пюрета? дали мога да го давам на 7 месеца?

# 230
  • Sofia
  • Мнения: 277
При по-сериозни реакции към особените храни като жълтък например се изчаква до 1 год.
Аз съм любопитна има ли много деца реагирали след захранване с жълтък, защото аз давах два дена по трохички и изпражненията бяха целите с тъмни нишки(като накъсани конци), веднага спрях жълтъка и нещата се оправиха.Тъкмо се чудех кога пак ще го предлагам, но ти си отговорила-БЛАГОДАРЯ ТИ Simple Smile
До 6-тия месец имахме слуз и тъкмо изчезна и си мислех че нещата са се оправила и бум тези конци-за първи път виждам такова нещо и доста се стреснах.

# 231
  • Мнения: 319
Благодаря Косе Босе Simple Smile  bouquet

# 232
  • Мнения: 770
Здравейте!
Извинявам се, защото въпроса ми не е точно по темата, но пък гледам че това се обсъжда!
Косе Босе признаците за алергия към кравеят белтък същите ли са, или има и други?Някой друг ако има информация ще съм му благодарна ако я сподели!Лекарката ни се осъмни за такава алергия и ни изписа ХА мляко, но от него малката почна да ака сиво-черно на цвят и се върнах към старото мляко, но от тогава не ми е акала повече и незнам как е!Само на АМ сме!

# 233
  • Мнения: 319
здравейте, някой използва ли оризов гриз за бебешките пюрета? дали мога да го давам на 7 месеца?
Mishka moja, в пюрето круша на Хип има оризов грис и пише, че е подходящо за възраст 4 месеца. Мисля, че и в повечето им плодови пюрета го има, за сгъстяване съм чела, че се слага...
Аз лично давах на моя Калоян към края на 6 месец от него, за да въведа ориза по-плавно и да мога да започна после с по-голямо количество оризова каша.
Така, че предполагам, че на 7 месеца може да се използва спокойно стига ориза да е въведен или да се въведе с оризовия грис. Simple Smile

# 234
  • Мнения: 2 132
Колко време може да се използва отворено оризово брашно? Има ли някакъв срок?

# 235
  • София
  • Мнения: 570
Здравейте!
След около месец и аз ще започна да захранвам малкия. Имам следния въпрос - има ли готови пюрета само от картоф? Само моркови има, само тиква има, а само картоф? Ако има, на коя марка са?

# 236
  • Мнения: 60
Косе Босе, хиляди благодарности!  bouquet

# 237
  • Мнения: 2 132
Здравейте!
След около месец и аз ще започна да захранвам малкия. Имам следния въпрос - има ли готови пюрета само от картоф? Само моркови има, само тиква има, а само картоф? Ако има, на коя марка са?
Има на Семпер, но е гаден. По-добре му дай картофа в комбинация с тиква или морков. Трябва да ги въведеш преди него обаче.

# 238
  • Мнения: 3 743
Здравейте!
След около месец и аз ще започна да захранвам малкия. Имам следния въпрос - има ли готови пюрета само от картоф? Само моркови има, само тиква има, а само картоф? Ако има, на коя марка са?
Има на Семпер, но е гаден. По-добре му дай картофа в комбинация с тиква или морков. Трябва да ги въведеш преди него обаче.

Гаден е меко казано. Въобще няма вкус на картоф Sick

# 239
  • София
  • Мнения: 308
Katrin_77, аз захранвам малко по-предпазливо и жълтък дадох съвсем скоро, дни преди годинката. След няколко дни се появиха участъци с груба и суха кожа по ръчичките и крачетата, като при атопичен дерматит. Като малко бебе се борихме с АД, но дори и тогава кожата не беше в толкова лошо състояние, както сега. Веднага спрях жълтъка и нещата започнаха да се нормализират. Не знам дали реакцията е била от него, но нищо друго не съм променяла. След 1-2 седмици мисля пак да пробвам да дам.

Общи условия

Активация на акаунт