Примерна схема на захранване (11)

  • 48 742
  • 701
  •   1
Отговори
# 240
  • Бургас
  • Мнения: 83
Токущо се върнахме от ДК и педиатърката ни настоява да въведа сирене.
На 7 месеца въведох пуешкото и до края смятах да въведа заешко и елда.
На 8 месеца  смятах да почна да въвеждам глутен,а към края му и сиренето.
Много ще съм Ви благодарна да изкажете мнения-дали да се придържам към по-горе описанато или да послушам педиатърката и да побързам със сиренето?! newsm78
Ако може и някой линк за въвеждането на млечните продукти  Hug

# 241
  • Мнения: 1 449
При 7 навършени месеца какво е препоръчителното количество пюре, без да се замества хранене /за 6 месеца ми бяха казали 70-80г/.

Зависи от детето.
Звучи банално, но е така.

За да се замести хранене, правилно е да се дава толкова, колкото засища детето до следващото хранене след 3 часа. Може да са 120 г, може да са 190 г за възраст 7 м. Зависи от детето. По тази логика – за да не се замести хранене, пробва се и се установява някакъв режим.

За начало може да опиташ с 80-120 г, след това кърмата. За възраст 7 м. (т.е. втори месец от захранването) максимумът е 160-170 г твърда храна на едно хранене, ако детето е активно кърмаче.

# 242
  • Мнения: 1 449
... има ли много деца реагирали след захранване с жълтък, защото аз давах два дена по трохички и изпражненията бяха целите с тъмни нишки(като накъсани конци) ...

Това не е много типична реакция към жълтъка.
Да си предлагала повече банан около въвеждането на жълтъка - суров или от пюре?

Иначе жълтъкът и по-особените храни се отлагат след 1 год., ако реакцията е била по-сериозна т.е. обриви по коремчето и гръбчето, повръщане и т.н.

# 243
  • ВАРНА
  • Мнения: 88
Sunny-bs и моята педиатърка ми препоръча преди 3 седмици да въведа попара, но аз още не съм въвела нито глутен, нито сирене.
Сега или по-късно дечата ни ще пробват всичко.
 Аз влизам за да попитам с какво е по-добре да започна да въвеждам глутена? Тъй като приготвям сама пюретата и кашите на малкия, дали да добавя пшенично нишесте в кисела или по-напред да добавя в кашата от елда (ориз) овесени трици? И силно се двоумя кое е по-добре да се ползва овесени трици или овесени ядки? Надявам се, че въпросът ми не повтаря скоро обсъждани теми.
Предварително благодаря!

# 244
  • Мнения: 5 713
Sunny-bs, аз бих се придържала към схемата, която аз съм си намислила/решила/изготвила. Simple Smile Самата аз сирене дадох на Маги след навършен 9-ти месец и не краве.
mama_D_A_N_I_, глутен бих въвела с овесени ядки, а пшеницата да я оставя за най- накрая. За триците не мога да помогна, не съм давала никога. Но пшеничен зародиш да, след годинката.
Тони, щях да пиша още вчера, но забравих. За червената леща- дадох я около 10-11-ти месец.

# 245
  • в страната на чудесата
  • Мнения: 8 319
овесът НЕ съдържа глутен, а авенин от същата група белтъци. така овесът се счита за възможен при безглутеновите диети, но в по-големи количества би могъл да обостри съществуваща глутенова ентеропатия. The oat controversy

Последна редакция: пт, 09 яну 2009, 06:17 от mishka_moja

# 246
  • Мнения: 5 713
За пръв път чувам, че не съдържа глутен.

Тук: http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=265973.15
например пише, че въпросът е спорен и също така, че съдържа протеин, който принадлежи към групата на глутена.

И въпреки всичко пшеницата пак бих я оставила за края. Преди нея бих въвела ръж и ечемик.

# 247
  • Мнения: 534
това за овеса ми е малко странно  Shocked че няма глутен ,във всички пюрета и каши който съдържат овес пише че ИМА глутен  Thinking

Вери  защо казваш пшеницата да е последна,аз например ги въвеждам ОВЕС- ПШЕНИЦА- ЕЧЕМИК И РЪЖ ,за сега съм дала само първите две няма никаква реакция,мислиш ли че бъркам  като ги давам в този ред и защо ?

# 248
  • Мнения: 149
Задължително ли трябва да се смеси пюрето с малко мляко или мога да го дам чисто.Днес започвам със захранването и ще дам 2 л пюре от тиква, което не е гъсто и също мога ли пюрето да го разделя на три части и да го съхранявам в хладилника след като го отворя и да давам от ниго в три поредни дни или повече от два не е препоръчително

# 249
  • Мнения: 534
polina7979   аз не съм слагала допълнително мляко в пюрето,и ти препоръчвам да спазваш срока на годност който пише ,все пак  до момента не си давала нищо различно от мляко  Peace

# 250
  • Мнения: 149
Разбира се че ще спазвам срока на годност, но никъде на пюретата които съм купила( Хип) не пише след отваране до колко дни( 2 или 3) може да се използва, което вероятно означава че е за незабавна консумация.

# 251
  • Мнения: 2 132
това за овеса ми е малко странно  Shocked че няма глутен ,във всички пюрета и каши който съдържат овес пише че ИМА глутен  Thinking

Вери  защо казваш пшеницата да е последна,аз например ги въвеждам ОВЕС- ПШЕНИЦА- ЕЧЕМИК И РЪЖ ,за сега съм дала само първите две няма никаква реакция,мислиш ли че бъркам  като ги давам в този ред и защо ?

Пшеницата е най-силният алерген от 4те и за това се дава накрая. Мисля, че има най-много глутен в нея.
Задължително ли трябва да се смеси пюрето с малко мляко или мога да го дам чисто.Днес започвам със захранването и ще дам 2 л пюре от тиква, което не е гъсто и също мога ли пюрето да го разделя на три части и да го съхранявам в хладилника след като го отворя и да давам от ниго в три поредни дни или повече от два не е препоръчително
За какво мляко става въпрос - АМ ли? Аз ги давам чисти, но и ние сме на кърма.
На всяко бурканче пише колко време може да го даваш. Обикновено е  до 48 часа.

# 252
  • Мнения: 770
Момичета извинявам се много, но съм объркала подфорумите!   Embarassed
Защо не казвате, че тук пишете само мами на кърма!
Извинявам се!  Blush

# 253
  • Мнения: 149
Благодаря за отговорите .Сега извадих всички пюрета и разгледах ( все съм гледала такива които нямат препоръки за използването) и в общи линии плодовите могат да се дават до 3 дни след отваряне , а зеленчуковите трябва да се използват в рамките на следващия ден след отваряне

# 254
  • Мнения: 2 132
Момичета извинявам се много, но съм объркала подфорумите!   Embarassed
Защо не казвате, че тук пишете само мами на кърма!
Извинявам се!  Blush
Пиши си, не се притеснявай Wink Пишат и други  Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт