ГЛАУКОМА 2

  • 99 856
  • 362
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 143
Днес е световен ден за борба с глаукомата

Последна редакция: пт, 13 мар 2009, 18:10 от vel

# 46
  • Мнения: 413
Днес е световен ден за борба с глаукомата :
http://btv.bg/news/news_details.pcgi?cont_id=127673
Гледах репортажа. Всичко ми се обърна като видях Наталия Петкова, върнах се 3 години назад, как гледах на нея като на бог, че ще оправи детето ми. И този глас, и това бавно обясняване, и колко пъти ми каза, Г/жо тази болест е за цял живот , както и сега на репортажа ,само косата и е по дълга Wink

# 47
  • Мнения: 4
Здравейте,

Май и на нас ни предстои операция за сваляне на налягането. Искам да попитам - правят ли се лазерни операции на малки деца (9 месеца), защото във Варни ни казаха, че не може с лазер на такова малко човече?

Благодаря предварително Simple Smile

# 48
  • Мнения: 143
Здравей, не съм чувала някой да прави лазерни операции на деца. Къде ще оперират детето?
П.П. Късмет!!!

# 49
  • Мнения: 4
Мерси !

Операцията ще прави Д-р Драганов - шефа на клиниката във Варна (държавната).

Някой да сподели впечатления от него ?

P.S. Нашата глаукома е вторична - следствие е от нараняване (изгаряне) на роговицата и последвалото лечение.

Последна редакция: вт, 17 мар 2009, 18:33 от a_shikoff

# 50
  • Мнения: 413
И аз не съм чувала да се прави лазер на дете.

# 51
  • Мнения: 1 335
Здравейте, прави се лазер на дете, но не са ефикасни. Дори и глаукомата да е вторична, почти е безмислено да се правят операции от този вид.

# 52
  • Мнения: 143
Здравейте, прави се лазер на дете, но не са ефикасни. Дори и глаукомата да е вторична, почти е безмислено да се правят операции от този вид.
Така е. При децата рискът от срастване е по-голям. Предполага се, че лазерната оп. би срастнала много бързо.

# 53
  • Мнения: 945
Момичета, отказахме се от мерене на ВОН. Очите са еднакви, само клепачът е леко подут. Д-р Кемилев каза да отидем след 6 месеца на преглед. Мериха му очите - 10 мм, зениците са идеални. Решихме да не избърваме с хоспитализаця на бебето, защото още няма и месец. Д-р Попова потвърди, че днес двете очи са еднакви и при напипване, но тя искаше да се изследваме за всеки случай. Да,ама без никакви показания засега няма смисъл. Ще го наблюдаваме бебчо и, ако трябва и при Петкова ще го водя. Аз я познавам заради една друга история.

Последна редакция: ср, 18 мар 2009, 14:44 от iglikalika

# 54
  • Мнения: 152
 Здравей Тетинка за мен Наталия Петкова е бог, защото помогна на моето дете. Въпреки , че няма подход към децата.Съжалявам, че при твоето дете е нямало такъв резултат.След петте операции, които тя направи, вече две години моята дъщеря е само на капки. Когато  я питах за лазерна операция на дете - реакцията на доцентката беше много остра. Така и не ми обясни защо на малки деца не се прилага такава операция. 

# 55
  • Мнения: 1 335
Здравей Тетинка за мен Наталия Петкова е бог, защото помогна на моето дете. Въпреки , че няма подход към децата.Съжалявам, че при твоето дете е нямало такъв резултат.След петте операции, които тя направи, вече две години моята дъщеря е само на капки. Когато  я питах за лазерна операция на дете - реакцията на доцентката беше много остра. Така и не ми обясни защо на малки деца не се прилага такава операция. 

Извинявам се, ще прозвуча зле...но това което си описала, изобщо не мога да го нарека помагане. След 5 операции, на детето би трябвало да му е решен проблема завинаги. Или поне да е без капки. Щом като има капки значи нищо като хората не е направено.

# 56
  • Мнения: 3 914
Здравей Тетинка за мен Наталия Петкова е бог, защото помогна на моето дете. Въпреки , че няма подход към децата.Съжалявам, че при твоето дете е нямало такъв резултат.След петте операции, които тя направи, вече две години моята дъщеря е само на капки. Когато  я питах за лазерна операция на дете - реакцията на доцентката беше много остра. Така и не ми обясни защо на малки деца не се прилага такава операция. 

Извинявам се, ще прозвуча зле...но това което си описала, изобщо не мога да го нарека помагане. След 5 операции, на детето би трябвало да му е решен проблема завинаги. Или поне да е без капки. Щом като има капки значи нищо като хората не е направено.
И по този начин твърдиш,че глаукомата е напълно лечима???

Според мен състоянието е стабилизирано,възможно е и завинаги,капките просто потдържат състоянието ,на иначе нелечимо все още заболяване.Факт Peace
Май и аз не прозвучах добре,но от дете с глаукома и дете с глаукома има огромна разлика и подхода не винаги е еднакъв,може би за това дете е най-добрия избор Peace

# 57
  • Мнения: 1 335
Изобщо не съм си помислила че е лечима, това е хронично заболяване за цял живот, което трябва да се овладява.

Но, за мен не е решение операции и след тях капки, едното замества другото по принцип на теория. На практика съм съгласна че има значение и всичко е индивидуално. Не се изказвам негативно за лечението като цяло, а за това че само един човек в Бг борави със съдбите на толкова хора. Нищо лично.

# 58
  • Мнения: 3 914
Ми кво да ти кажа,не е зле,а за заболяването на моето дете-двама човека в света,как ти се струва Wink

# 59
  • Мнения: 143
И моето дете беше 6 години без капки , с добро ВОН ,след  1 оп. на 3 мес. възраст от  доц. Петкова.  За съжаление, при глаукомата "завинаги" е много относително понятие. След 6 год. налягането бавно , малко по малко започна да се вдига. Ползвахме всички капки и се стигна до нови операции.

Tanuta, ползвате ли капки?

Иначе, при нас , малкия и таткото са с конюктивит. Ходихме в събота до дежурния кабинет в очна ...събуди се с много подут клепач.


Общи условия

Активация на акаунт