Коледата на вратата чука, мама ДЕКЕМВРИйка с бебчето се фука

  • 18 720
  • 278
  •   1
Отговори
# 195
  • Мнения: 4 589
Добро утро мами,

Вчера на 22.12 в 2.00ч. сутринта се роди малката принцеса Мила, 51 см. 3,650кг на мама Таня Пеева. Мама и бебе се чувстват добре, а таткото е на седмото небе

Да е жива и здрава малката Мила и цял живот да радва мама и татко.

Честити нови бебета, а на мамите бързо възстановяване.

# 196
  • Мнения: 19
Благодаря за красивите пожелания на всички мами!От мен честито на всички обебили се мами през времето което не съм влизала,а на мамите на които предстои да се срещнат със своите бебоци -успех.Да ви разкажа на кратко:родих секцио,малко по рано защото всички си мислеха че моята принцеса е станала вече 4,500кг,а тя се роди 3,850кг.Всичко мина нормално,като изключим гадната тръба която слагат да дишам по време на операцията-това е най гадното нещо от всичко.Възстанових се много бързо-станах на същия ден въпреки,че лекарите не ми даваха.Бебка беше при мен от 2 ден,изкарахме жълтеницата в родилния дом и сега се гледаме в къщи-тримата.Тати е в отпуск до март.Бебе Кристиана е много кротичка,ама милата има колики още от родилния дом,ама вече малко по малко отшумяват.Стана много дълго,моля да ме извините,сега отивам да ви изчета,че доста отдавна не съм влизала.Лек ден на всички мами!!!!

Последна редакция: вт, 23 дек 2008, 10:45 от dorellia

# 197
  • Мнения: 0
Добро утро и от мен!
Открадвам малко време докато моята рожба спи,за да мога да ви прочета!
Честито на всички нови мами!Да са живи и здрави съкровищата им и много да ги радват!На мамите бързо възстановяване и завръщане в къщи!
На всички в очакване желая най-лекото и безпроблемно раждане и няма страшно момичета-като видите съкровищата забравяте всичко!!!
Ние със Станислав вече влизаме в ритъм-яде,спи и пълни памперса!
Засега нямаме проблеми и на 06.01.2008 сме на контролен преглед!Дано всичко да е така и да кажат,че наддаваме!
Йоанка разгадах това със снимките и имената! Hug

# 198
  • Мнения: 1 542
Честита рожба на Таня! Да й е жива и здрава! Бързо възстановяване!

Честит рожден ден на Харем стайл!   bouquet Много любов, здраве и усмивки ти желая, мила!  Hug

# 199
  • Мнения: 2 592
Здравейте мамчета  Hug

Ние с Крис сме си в къщи от събота и сега свикваме една с друга. Малко ми е трудно с кърменето, защото Крис е много ящна, имам чувството че колкото време я оставя на гърдата толкова ще цока   #Crazy Като я дръпна и сложа да легне (след час цокане) после се буди и пак търси още. В Токуда казаха, че не й достига кърмата и да я дохранвам, ама не се уточниха с колко ... Дохранвам я с 30 мл, но не знам достатъчно ли е... Май така съвсем ще я отбия, но беше спаднала 40 гр. за един ден в болницата и ми казаха задължително да я дохранвам  newsm78

Честито на всички нови мамчета, желая ви живи и здрави и спокойни деца. Специални поздрави на Жени, доста се бях притеснила за нея, че преносваше, а нямахме новини от нея....

На чакащите мами, които се страхуват: Казват, че майчината любов била много силна, мислех си че докато е в корема ми я обичам много, но дори и не съм подозирала каква обич може да предизвика в теб едно малко вързопче. Толкова е красиво чувството, че заличава всяка болка и всеки страх. Не се страхувайте, наистина всяка болка се преживява и се забравя, остава едно толкова красиво чувство, което не може да се опише с думи. И не бързайте да раждате, щом не излизат значи наистина им е добре вътре на топличко, нека се поохранят, за да са хубави и здрави бебчета  Laughing

Хайде стига толкова от мен, с Крис ви целуваме всички  Hug

# 200
На чакащите мами, които се страхуват: Казват, че майчината любов била много силна, мислех си че докато е в корема ми я обичам много, но дори и не съм подозирала каква обич може да предизвика в теб едно малко вързопче. Толкова е красиво чувството, че заличава всяка болка и всеки страх. Не се страхувайте, наистина всяка болка се преживява и се забравя, остава едно толкова красиво чувство, което не може да се опише с думи. И не бързайте да раждате, щом не излизат значи наистина им е добре вътре на топличко, нека се поохранят, за да са хубави и здрави бебчета  Laughing

Nenna, много хубаво си го написала smile3501 - присъединявам се към думите ти! След раждането си мислех, че няма да мога да забравя болката, но истината е, че ден след ден отшумяват лошите спомени като гледам мъничкото си съкровище! Не се плашете, майчета, всички ще се справите прекрасно, сигурна съм! Мъничко търпение и ще дочакате най-голямото щастие в живота си! Кураж  smile3525!

# 201
  • Мнения: 350
Здравейте,

На 17,12,2008 г. станах мама и на бебе ВИКТОР - 4400 гр. , 53 см. Роди се във Велико Търново, благодарение на екипа на д-р Хаджирадев. Дирижирано нормално  раждане - общо 2 часа от началото на първите контракции до раждането  Peace

Как да ви пратя снимка на моя син за албумчето отпред?

# 202
  • Мнения: 42
АБСОЛЮТНО!Много хубаво сте го написали и двете, вече не помня притесненията и болката ,те си заминават и сега остава най-сладкото нещо на света, което осмисля живота ти!

# 203
  • Ямбол
  • Мнения: 38
Благодаря ви мами, че ни давате кураж  bouquet
честито бебче на таня пеева да и е жива и здрава принцесата

# 204
  • Мнения: 4
 Честито бебче на Таня Пеева!!!Много да я радва малкото съкровище ,а на мама бързо възстановяване! Да ви питам нещо-мисля си ,че нещо не ни е наред с ЕГН-то,нали се родихме на 13.12.08 , ЕГН-то ни започва с  085213  newsm78 Не трябва ли да е 081213 ? И при вас ли е така?

# 205
  • Мнения: 20
Здравейте мами  Hug
и аз малко време да открадна докато Давид спинка. С това ядене вече не зная какво да правя. Той е голям и много лакум,на 9 дни яде по 90 -100 грама.Аз естествено нямам толкова кърма или поне нямам за всяко хранене, педиатъра ми казва следобед и вечер да го дохранвам,но то си става така че го храня тогава предимно с ам защото следобед вече почти никаква кърма няма.Когато го нахраня с ам е много спокоен и спинка по 3-4-5 часа когато го храня само от мен се буди на 2 часа и е много кисел.Явно не му стига.Вече не знам,храня го да не е гладен ,в края на крайщата някой майки въобще нямат кърма и децата им са живи и здрави ,а аз не е съвсем да нямам. Дано по нататък да се нормализират нещата. Да ви питам,на вашите бебета суха ли им е кожата? На Давид ръчичките и краченцата а на места и коремчето се лющят,мажа с олио ,с хидратиращи кремове,мия го само с вода,без сапуни и пак си е така  newsm78.Относно внезапната любов за която говорите,при мен не беше така,на мен ми трябваха няколко дни за да се привържа към него,отначало го гледах много странно,все едно не е излязъл от мен.После постепенно започнах да мисля постоянно за него,денонощно ,сега 9 дни по късно мога да кажа че майка не се става само с раждането,трябва време,да се опознаете,да свикнете един с друг и с мисълта за живота ви напред,да се адаптирате с новия начин на живот, според мен не става от раз,поне при мен е така.Затова ако някоя от чакащите майки им се случи нещо такова като емоции и изживявания,не се корете и обвинявайте,дайте си малко време  Rolling Eyes

# 206
  • Мнения: 2 592
Дени, съвсем наред ви е ЕГН-то. И нашето е по същия начин. Това е така, за да се отличава от ЕГН-то на хората, родени през 1908 г., иначе ще се повтарят, за това вместо 1 има 5. Така ми обясниха ...

# 207
  • Мнения: 2 592
Есес, не става въпрос за внезапна любов, напроитв, при мен също става по-силна с всеки изминал ден. Първия ден и аз я гледах малко странно и не можех да осмисля какво точно се случва  Laughing

# 208
  • Мнения: 67
Здравейте!Поздрави за новите бебчета и техните майчета! newsm51  love001
И и на Теди така и се лющеше кожата, пробвах всякакви мазила, ту ръцете, ту крачетата, коремчето, шията, но след време всичко се оправи.Явно така е при помечето бебчета.
Относно ЕГНто след 1999г. е така  след годината се добавят 40 дни към месеца, след това е деня от месеца и последните четири цифри.Така ми го обясниха когато питах за егн на баткото, дано да си ме разбрала Peace
Ние днес сме на първа консултация, и аз много се вълнувам, колко е пораснала и изобщо как вървят нещата.Но бебка май не се вълнува много , спи от 9 часа и пак ще разреди храненията
От утре тати , бати и вуйчо ми ще са си вкъщи, и ще настъпи голяма лудница в този малък апартамент, та направо ме побиват тръпки.
Мисля, че тази година няма да мога да се справя с подготовката на всички ястия, който се поднасят на празника, защото всички помощници  се отказват да гледат бебето щом заплаче #Crazyама догодина.....
Чао за сега ще следя за нови бебчета  bouquetи ще стискам палци fingerscrossed Flowers Four Leaf Clover santa2 

# 209
  • Мнения: 2 149
Есес, твой ще е избора! Само да ти кажа, че от кърмата е по-кратко засищането, понеже тя е лека и се усвоява много по-лесно от стомаха. А не защото не стига! Naughty От АМ засищането е по-дълго, понеже то пък е по-мазно, тежко, изкуственяк все пак. И си прави сметка кое е по-приятно за бебешкия корем. Ако имаш кърма е престъпление да даваш АМ, само за да спи по-дълго. Наистина, уморително е, но гледай на това като на шанс да сте близо един до друг, че после с годините няма пак да сте прегърнати!

Общи условия

Активация на акаунт