Училище за бъдещи родители

  • 4 424
  • 28
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 6 274
Не съм ходила и не бих отишла...
Хора всякакви, разбирания всякакви...

# 16
  • Пловдив
  • Мнения: 2 163
И аз като повечето мами посещавах лекциите на 9 месеца. Останах доволна, а и се запознах с много момичета там.

 Peace и аз , но на училище за бременни не съм ходила

# 17
  • Мнения: 136
Предполагам, че е полезно посещението на такива курсове. Аз питах за цените в Център за съвременни родители и там единият курс, който е много разширен и включва лекции+гимнастики+йога, е 400 лв., което хич не е малко. Още се чудя дали да отделя тези пари или да се насоча към други курсове.

# 18
  • Мнения: 13
искам да питам тези от вас които са посещавали курса на 9 месеца от кой месец почнахте да ходите? мерси предварително.

# 19
  • Мнения: 137
Винаги съм искала да посещавам такова училище .
Във Варна има ли?

# 20
  • Paris, France
  • Мнения: 14 028
Аз не съм ходила на такива курсове, защото първият път родих 3 месеца преди термин и още не бяха започнали, а вторият път нямаше на кого да оставя сина си. Не е болка за умиралка. Преди да ви изпишат ще ви обяснят как да къпете, слагате памперс и обличате а и акушерката, която посещава в първите дни също помага ако има проблем. Не се притеснявайте излишно ако нямате възможност да посещавате такъв курс! Ако имате въпроси или проблем, веднага се обадете на акушерката или лекаря, който ви следи! Форумите също са добро място за намиране на инфо.

# 21
  • Мнения: 183
Аз ходих в 1АГ болница. Беше полезно. Обясняват ти как протича раждането, какви обезболяващи методи ползват и те развеждат да разгледаш. Може да задаваш и въпроси, ако имаш. Не се плаща посещението.  Peace Само трябва да се обадиш и да се запишеш.

И аз посетих този курс, а и впоследствие там раждах. Не се плаща нищо.

# 22
  • София
  • Мнения: 1 476
аз посещавах училището за бъдещи родители на Диди Димова и съм много доволна  Peace
часовете са индивидуални и съобразени с бъдещите родители, включва всичко от бременност, раждане и отглеждане на детенцето до 7 години. Научих там неща, които никъде в нета не съм прочела, а смея да твърдя, че чета доста по темите  Peace
Всичко, което чух там ми е много полезно и много ми помага при отглеждането на бебенцето ми Simple Smile Никога преди не бях хващала бебе, пък да не говорим толкова мъничко, но благодарение на този курс се чувствах много спокойна и подготвена за тази среща и се справям сама, без чужди съвети и акъли и помощ и се чувствам прекрасно  Hug
Знам, че някои ще кажат, как са се оправяли и без тези курсове самички, но аз го определям като много полезни и приятно изкарани часове по време на моята бременност  Peace Мъжа ми беше също малко скептично настроен, но и той се убеди, че си заслужава, идваше с мен на лекциите, които касаят и таткото Simple Smile

# 23
  • Мнения: 3 695
като забременея задължително ще отида  - мисля, че могат да се научат много полезни неща  Peace

# 24
  • Мнения: 362
Посещавах лекциите на "9 месеца" и ходех на курс-в поликлиниката на Понеделник пазара.Доволна съм и от двете.А Тони,която води курса е страшна.Бъдещите мами могат да научат много от нея Hug

# 25
  • Мнения: 137
Момичета, моля ви кажете.. има ли такива курсове във Варна?
от кой месец е добре да се посещават?

# 26
  • Мнения: 19
Аз ходих на бул. Стамболийски, училище за родители ма-ма, много съм доволна.
http://www.ma-mabg.com/

организирахме си от подочетната тема във форума с мацките курс интензивен и в рамките на 1 седмица ни бяха лекциите Peace
отделно в 1 АГ организират лекции всеки петък, става с предварително записване, което е съпроводено с обиколка на болницата.
И аз така, само че в Училище Ма-ма, бяхме само с таткото, не в група и лекциите бяха съобразени с неговото работно време. Цените са описани в сайта им, а в 1АГ лекцията е безплатна.

# 27
  • София
  • Мнения: 6 182
И аз съм посещавала курсовете на сп. "9 месеца". Беше ми интересно, приятно да се видя със себеподобни и полезно.
Конкретно тези курсове, май темите се въртят през 2 месеца и мамите ходят като "опре ножа до кокала", т.е. повечето са със сериозни кореми. Но вероятно и защото тогава вече могат да отсъстват от работа, за да отидат на курс в 10 часа сутринта примерно  (за София).

И двата пъти съм раждала в 1-ва АГ св. София и затова първият път отидох и на безплатният еднодневен курс, който се организира от там.
От една страна имаше полза, защото видях конкретно къде, какво ме чака, от друга страна много се уплаших  Mr. Green

# 28
  • Мнения: 718
Аз посещавах, тогава си мислех, че е правилно, та дори и полезно, но сега от дистанция на времето определено намирам информацията, която ми беше поднесена за неполезна. Първо-облъчват те и те агитират да купуваш всякакви глупости, раздават мострички и т.н. ( за което разбира се им се плаща). Дотук добре, можеш и да не се връзваш, но аз вързах и накупувах такива ненужни неща, че нямам думи за наивността си. А и информацията около кърменето и раждането в голяма степен ме подведе. Разбира се както беше споменато по-горе- хора всякакви, разбирания всякакви.

Общи условия

Активация на акаунт