Момиченце или момченце ще е ЮНСКОТО детенце? Тема №14

  • 16 375
  • 285
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 9 814
Gydelichkova, не е лошо и лекар да ги види.

# 16
  • Germany
  • Мнения: 7 950
Момичета помагайте - от сутринта съм с ужасно разстройство, лекарката ми си е изключила тел. и не знам мога ли въобще да пия нещо. Една приятелка ми каза лъжица оцет и сега чакам да видя дали ще има резултат. Ако се сетите нещо друго което мога да пия, казвайте.

# 17
  • Мнения: 9 814
Оризова вода и здрава диета- препечен хляб и солено сирене, обикновени бисквити и по-малко течности, докато не премине диарията.
Иди до аптеката и питай, но мисля че, може и смекта да пиеш.
Ако обаче си повече от 3 дни така непременно иди на лекар.
Обезводняването е особено опасно при бременните.

# 18
  • Мнения: 0
Моni за разтройство знам, че може да изпиеш няколко зрънца черен пипер (4-5 бр.), да започнеш веднага диета(варени картофи, препечени филийки, об. бисквити) докато се консултираш с лекар. Има и разни лекарства и прахчета, но не знам кои от тях можеш да пиеш. А чувала съм още и за разбито брашно с вода на каша (една кафяна чашка). Това е което мога да се сетя по безобидно. В много кофти ситуация си. Дано се оправиш по скоро.

# 19
  • Мнения: 1 475
Somebody,всъщност имам качени снимки,но забравих да напиша,че съм аз и сега си седят без име  Embarassed


Ти да не си мацката с едно момиченце, дето държи на морето, в началото на албумчето !

Франческа ти на какъв преглед си сега, щото аз останах с впечатление, че мина ФМ??

# 20
  • Germany
  • Мнения: 7 950
Благодаря момичета! Сега пих оцета, довечера ще пробвам и другите неща, само да мине тържеството на малкия и отивам да се лекувам.

# 21
  • София
  • Мнения: 2 658
запис и от мен. Аз по отношение на свинската мас, нямам добро мнение. Бебетата много често се изриват, защото е много силна, независимо, че е преварена и домашна. Аз на корема не бих я сложила, защото както и бебешкото олио, само омазнява кожата, без да я хидратира, а именно дехидратираната кожа се нацепва. Моята кума не ми вярваше и до последно се мажеше с нея и така хубаво си се нацепи........ На мен ми стана много суха цялата кожа и мисля да си взема на Др. Тайс бодилосиона, който е с много висок процент на урея. Миналата зима не ми се оправяше от нищо друго кожата освен от него.

# 22
  • Мнения: 16
Момичета, включвам се да ви кажа, че миналата година резултатите от БХС в майчин дом се разчитаха от една доцентка, чийто кабинет се намира до вратат на стаята в която взимат кръв. Лошо няма да ги види и лекар, но на нея това и беше специалността. Сега може и да не е така, но не виждам какво може да се е променило.
Аз самата също съм против мастта и пак казвам, че според мен сега трябва да използваме само козметика предназначена за бременни.
При доц. Томова бях именно за пренатален преглед на сърцето на бебчо, разбира си от работата жената, може да е станало недоразумение някакво!
Хубав ден от мен и благоприятни резултати от прегледите!

# 23
  • Мнения: 136
Мамчета от София, видяхте ли как притъмня навън? Май се задава невероятна буря...Надявам се да сте в закрити помещения и да не ви се налага да излизате скоро навън....
Сетих се, че Франческа е на лекар. Дано мине между капките.

# 24
  • Мнения: 0
Момичета иска ми се да ви питам нещо.
Вече сме в четвърти месец и трябваше да е спряло прилошаването. При вас отмина ли този момент?
При мен се появява на моменти (не както преди постоянно,но не изчезна напълно). Няколко сутрини ми се случва да повръщам и е много гадно, защото още не съм закусвала а да повръщаш само стомашни сакове е ужас.

# 25
  • Мнения: 96
За разстройството помагат и 2-3 супени лъжици брашно с малко вода / на кашичка/, а като храна варен ориз и варени картофи най-добре и пии повече течности, за да не се обезводниш. Чаят от шипка има "стягащо" действие, но провери за всеки случай, дали е полезен при бременност, а също и сок от изцеден лимон помага.

biskai
, аз последно повръщах преди 3 дни, и то 3 пъти, въпреки че съм в началото на 4 месец, в последните дни пак си имам симптоми на гадене сутрин, но "подтискам" повръщането като лежа в леглото / но ако ходех на работа щях да си повръщам още/. Отделно избягвам рязките навеждания, например като се наведа да си обуя чорапи ми се повръща Sick Освен лежането ми помагат лимоните -правя си чай с лимон, и малк захар/ и го пия като ИЗСТИНЕ, иначе пак се появява  Sick И последното, ям по-малко и колкото и да съм гладна си правя почивки за да не ми прилошава. Благодарение на всички тези неща последните дни удържам да не  Sick

Последна редакция: пт, 19 дек 2008, 16:02 от PoLy_PoLy

# 26
  • Мнения: 255
Аз отначалото не съм повръщала, но много ми се гадеше постоянно. Гаденето ми  не е спряло, просто имам малки почивки през деня.
Все се надявам да мине, ама още ще се поизмъчим явно  Laughing
Днес влязах в една аптека да питам за рибено масло, но имаше само от треска и едно, на което не пишеше съдържанието, така че не си взех. Вие какво пиете и под каква форма (капсули или нещо друго)?

# 27
  • Мнения: 96
Аз пия фолиева киселина и пренатал на Jamieson. Хапвам и плодове и зеленчуци. Но като цяло спрямо преди ям много малко месо и се чуствам ужасно отпаднала.

# 28
  • Мнения: 1 475
Azvasi, аз не съм казала, че доц. Томова е некомпетента, далеч съм от мисълта, че човек който е спасил толкова детски животи е некомпетентен! Но е факт, че вчера не и беше ден и аз бях "късметлийката", дори самата доцентка го каза, след мен на сестрите, че днес и е много куц ден! Но днес се разочаровах, понеже и се обадих и и казах за пропуските и неточностите и тя само каза извинявайте, не съм знаела за тези нововъведения, но не предложи да отида да ми направи наново прегледа, а трябваше да си платя за втори ултразвук или Фм или както искате го наричайте в Майчин дом, за да мога да си направя БХС!

За гаденето от една седмица и аз съм така, особено вечер, снощи пък за първи път в съзнателния ми живот се събудих от глад в 3ч през ноща ,умирах просто, ходих до кухнята и си правих  филии с яйца и сирене и ги пекох във фурната, просто съм страшна, ама като си хапнах и в 4.30 пак си легнах и ми беше много добре!

Стискам палци на Едно момиче и Франческа! Peace

# 29
  • Мнения: 136
Fantasia, рибено масло на капсули. Марката е Ескимо-3, държа го в хладилника. На мен гаденията ми почти спряха, много рядко ми се повръща, затова пък ставането за тоалетна си продължава.

Една приятелка, която всеки момент ще роди, тъкмо се оплака, че до последно си има гадения и една постоянна температура, от която се чувства като парцал. При някои неразположенията си остават до края.

Общи условия

Активация на акаунт