Отговори
# 15
  • Мнения: 64
И мен ме интересува тази тема! Моето впечатление е, че лекарите са зле настроени към жени, които "четат в интернет" и съответно имат мнение по много от въпросите.

# 16
  • Анкх-Морпорк
  • Мнения: 3 476
........... а пък мъжа и ми каза че жените които родили без упойка мразели децата си заради болката. ....

Аааа, това ме разсмя! Не, никоя жена не мрази детето заради болките! Но може да се чуят реплики по адрес на бащата...  Mr. Green Той от това се е страхувал! Wink

А  сега сериозно - раждала съм в Майчин дом, има го тук:
http://www.bg-mamma.com/site/content/view/433/70/
Мисля си, че като за нашенските условия не е зле.
И винаги съм казвала, гледайте да намерите общ език с персонала и да му обяснявате как се чувствате и какво искате. Не са настроени зле към четящите, зависи как им го поднесете. Аз на първото раждане им исках огледало и това по-скоро ги развесели, отколкото ядоса, но отказаха да ми дадат. Питаха ме как ми е хрумнало, казах, че съм чела и видяла на снимка, как жената ражда и отсреща вижда в огледало излизащото бебе, те поцъкаха, поцъкаха, и казаха, че много добре напъвам, явно имало полза от книжките, ама не смеели да ми дават огледало, че де да знаят...

# 17
  • Мнения: 6 274
Има и още нещо, което прави впечатление. Съседната тема с хубавите раждания - всички, които са имали добри спомени са пристигнали в последния момент.
Ами човек се учи от грешките си...
А аз и там съм казала - според мен не болницата е толкова от значение, колкото човекът, който ти помага при раждането...
Що се отнася до моите раждания - там, а и на доста други  еста из Форума ги писах и разказвах, че вече ще стана досадна на съфорумките... Wink
П.С. Тази простотия с мразенето на детето, просто няма да я коментирам...
Значи, по логиката на този философ - разбирач, който сигурно е родил един - два пъти, за да знае толкова, аз дъщеря ми трябваше не да я мразя, а да не мога да я гледам, като я раждах 3 дни, така ли ???
Божеее, Боже...
Човешката простотия край няма...

# 18
  • Мнения: 629
Охх, като гледам няма особен обогат списък на болници и лекари  Cry Дано да се посъбере повечко информация, че аз искрено се надявам поне второто ми раждане да е вагинално (ако е рекъл Господ).  Praynig

# 19
  • София
  • Мнения: 888
Аз родих нормално, но първия път без упойка, а втория път с упойка. Нямам думи да опиша каква е разликата да родиш с и без болка. Просто за мен тези,които се решават да изтърпят всичката тази болка са много силни хора и искрено ви завиждам за смелостта. Имам два спомена от две раждания - единия път огромна физическа болка,което за мен си граничи с мазохизъм, и втория път - един прекрасен спомен за приятните часове на контракциите,през които гледах телевизия и се шегувахме с мъжо. Начина на раждане не промени начина,по които си обичам  децата - обичам ги ЕДНАКВО!Въпрос на избор е кой как да ражда. Мое лично мнение,че щом живота ти може да се улесни,трябва да се възползваме от това. Все едно като правят операция да не ви сложат упойка...

# 20
  • Плевен
  • Мнения: 239
И аз като бях бременна, четях теми само за хубави раждания, бях настроена изключително позитивно, не ме беше страх от болката, бебето си беше с главата надолу и идеално по големина за вагинално раждане, за което мечтаех. Неисках и да чуя за секцио, но... има едно голямо но. Правих си сметки без кръчмар. Не направих разкритие за цели 12 часа, дори след 4 системи и ужасни болки, и накрая секцио по спешност. Сега всеки вика "Защо са те мъчили толкова време?" Еми, аз така исках, до последно се надявах да не е секцио, но не стана. Кофти, че се развиха така нещата, трудно се възстанових, а и трябва да чакам 2 год. до следващата бременност, която може и пак да е секцио.
И аз искам следващото ми раждане да е хубаво, но каквота такова.
Все пак бъдете готови психически за всички варианти.

# 21
  • Мнения: 6 274
Между другото, аз забравих да кажа, че с второто ми дете не съм пристигнала в никакъв последен момент...  Naughty
Напротив, все си мислех, че ще ми се размине, защото бях в осмият месец, но се оказа, че не само, че са започнали болките, ами имам и 4 - 5 см. разкритие и нещата направо си отидоха на раждане...
Но пак съм много доволна и раждането ми беше супер леко, благодарение на.... знаете на кого...  Wink
Моята Фея в бяла престилка - моята акушерка...
 Hug

# 22
  • Мнения: 61
И мен ме интересува тази тема! Моето впечатление е, че лекарите са зле настроени към жени, които "четат в интернет" и съответно имат мнение по много от въпросите.

 Друго си е да прочетеш някой научнопопулярен сайт, а не 6 години да бъхтиш в академията, ама тия тесногръди доктори за нищо не стават.

# 23
  • Мнения: 98
Записвам се и аз да следя темата!

# 24
  • Sofia
  • Мнения: 4 036
понеже в 9-ия месец показах алергия към всякакви упойки и обезболяващи медикаменти, включително и към такива "безобидни" като аналгин, но-шпа, спазмалгон, бускулизин, аспирин и т.н. /в родилното влезнах с цял списък с какво НЕ бива да ме обезболяват, демек реално с НИЩО!/, родих детето си напълно естествено, вагинално и без обезболяващо вещество

аз бях момиче и жена със страшно болезнена менструация, това е важно да уточня, заявявавайки най-отговорно, че при цялото ми общо 16-часово раждане на първескиня /броя от първите редовни контракции до излизането и на плацентата/ истински ме болеше последните 2-3 часа максимум, горе-долу като при М., само където чувството ми беше далеч по-различно - на радостно вълнение и нетърпение, че болките ми ще бъдат надарени с най-голямото Чудо на Живота... от тези 16 часа може би едва половин час се чувствах наистина доста зле и много ме болеше... преди да родя ходих на курс за бъдещи майки "Аз - Ти - То", воден от акушерката Емилия Казълова от Втора градска в София /където и родих/, която ме научи как да дишам правилно по време на контракциите... като дойде моментът, реших да изпробвам техниката й - определено когато спазвах нейните инструкции, почти не ме болеше, спирах ли да спазвам - силно ме заболяваше... така че ДИШАНЕТО определено има своето значение при родилния процес! както и спокойствието на родилката, нейната позитивна вяра, че всичко е наред и всичко ще бъде ОК... и положителната визуализация също е важна... и да си повтаряш, че всяка една усетена контракция те доближава все повече и повече до заветната цел, до големия ДАР - твоето ДЕТЕ  Peace

никаква физическа болка на света не може да предизвика това да намразиш бебето си според мен... напротив - твоето дете мигновено изцелява болките ти, ако ги е имало изобщо, разбира се!

# 25
  • Мнения: 6 274
И мен ме интересува тази тема! Моето впечатление е, че лекарите са зле настроени към жени, които "четат в интернет" и съответно имат мнение по много от въпросите.

 Друго си е да прочетеш някой научнопопулярен сайт, а не 6 години да бъхтиш в академията, ама тия тесногръди доктори за нищо не стават.
Малко заядлив ми се струва тонът ти и ще ти кажа, че явно не си разбрала какво е искала да каже авторката...
Вярно, че малко подвеждащо го е написала, но иска да каже, че след като четем в Интернет, после имаме мнения по някои въпроси...
Което е напълно нормално за всички мислещи хора...
Следователно язвителният ти тон ми се струва леееееко неуместен...

# 26
  • Мнения: 340
А колко от вече раждащите сте отказали клизма, система, епизотомия или и трите?

# 27
  • Мнения: 6 274
А колко от вече раждащите сте отказали клизма, система, епизотомия или и трите?
Аз казах на доктора, че ако трябва да ме реже (имайки предвид секцио), да не се замисля, ако е в интерес на бебето...
Но иначе не искам да ме режат (епизиотомия)...
Само че може би е важно да кажа, че както акушерката ми, така и той бяха против епизиотомиите и не ме рязаха...
А вторият път (когато раждах само с моята и още една акушерки, без присъствието на доктор), тогава и дума не е ставало за епизиотомия....
И накрая така и нямах и никакви разкъсвания...
Система ми беше сложила вече след като родих, но й казах, че ми става лошо от тази система, сама си я спрях, а тя умря от смях с мене...
"Абе казвам ти аз, че ще ми вземеш професията, ама ти не ми вярваш"...
Това беше нейната реакция...

# 28
  • Анкх-Морпорк
  • Мнения: 3 476
А колко от вече раждащите сте отказали клизма, система, епизотомия или и трите?
Клизмата не виждам смисъл да се отказва, по-добре ли е да раждаш и да акаш едновременно...
Система ми слагаха при първото раждане, когато бях с изтекли води и без контракции, ако не ми бяха сложили, можеше да стигнем до секцио по спешност, а и за бебето не е хубаво да стои без води, има риск от инфекции.
На второто раждане никой не е предлагам система, защото имах много контракции.
Епизиотомия не се е налагало да ми правят. Акушерките масажират перинеума и го опъват да видят дали ще мине главата, ако минава, не режат. Внимателно го смъкват, все едно обличаш тениска с тясно деколте  и главата ти минава полека през деколтето.

# 29
  • Мнения: 629
bgbabba , за да си спестиш тези "екстри" май наистина трябва да стискаш у дома до последно и да отидеш в болницата направо с 8 см разкритие.  Sick
Иначе имаш право да ги откажеш и да не разписваш т. нар. информирано съгласие. Обаче тогава не се знае как ще се настрои персоналът спрямо теб. Има лекари и лекари, акушерки и акушерки. И става малко лотария цялата работа. Confused
А иначе в Часът на мама преди време имаше една дула, която действа като такава в Гърция. Жената каза, че е асистирала на 500 раждания и от тях има 3!!! случая на разкъсвания. Тук с всичките системи, туширания, прегледи на всеки 20 минути от всички налични медицински лица в предродилно и родилно....май статистиката е точно обратната  Confused

Общи условия

Активация на акаунт