Летаргия в осми месец?!

  • 4 353
  • 49
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 2 508
Момичета, не ми се смейте, прочетох тази дивотия в отчетните теми и направо си изкарах акъла... hahaha Че бебетата влизали в летаргия между 34 и 36 седмица и спирали да мърдат...

Моето бебе си мърда непрекъснато, но ако спре, направо ще откача! Ще искам да ме приемат в болница и направо да ме израждат сигурно... Joy

Някой знае ли повече за тази летаргия? Нищо не намерих в интернет... newsm78 #Crazy

# 1
  • Мнения: 2 448
Може би се има предвид това, че поради тясното място вече не могат да мърдат, а само ритат. Моето си риташе до последно, но не си е променяло разположението. За тотално спиране на движенията не съм чувала, нито пък някоя моя приятелка ми е казвала, че бебето и е спирало да рита последните месеци.  Rolling Eyes

# 2
  • София
  • Мнения: 2 508
Ох, олекна ми... Hug

# 3
  • София; Дружбето
  • Мнения: 2 208
Моето не е спирало Rolling Eyes Така ме риташе, че направо откачах, като най-силно я усещах след 8-я

# 4
  • София
  • Мнения: 1 185
Няма да спре напълно, но доста му утеснява и ритка по-леко! Simple Smile Успех!!!

# 5
  • София
  • Мнения: 142
Риташе до края, дори докато лежах в предродилна. Не се притеснявай.  Hug

# 6
  • Мнения: 132
мойта ме побъркваше,леглото се тресеше като при заметресение,обаче в 8 месец не беше наддала нищо(по изчисление на лекарката)

# 7
  • Мнения: 822
Хм, явно се има предвид отесняването и по-малкото ритане съответно.
При мен обаче такова нещо нямаше, дребната ми разпъваше корема яката, толкова бях свикнала, че като родих и ми беше странно, как никой не ме чегърта и рита отвътре  Mr. Green

# 8
  • Мнения: 1 763
Аз към края го усещах повече, отколкото в 6-ти 7-ми месец примерно. Почти не ме риташе през цялата бременност, но в 8-ми, 9-ти месец му стана тясно и постоянно се протягаше да си намери място и ме буташе.

# 9
  • София
  • Мнения: 2 007
И мен ме риташе докрая. Имаше кратко затишие от 2 дни в началото на деветия месец и аз се шашнах. Веднага се изстрелях при доки за мое успокоение. Дори и да е нормално и да знаеш, че мястото им отеснява всеки се стряска като бебето му не шава.

# 10
  • Мнения: 1 546
Симона също риташе непрекъснато, до края. Аз се качвам към операционната за секциото - тя си рита Laughing

# 11
  • Мнения: 9 814
Нормално е на бебето да му отеснее в последните седмици от бременността.
И наистина има бебета, които почти престават да мърдат. Такъв беше случаят с племенникът ми, но все пак той се роди почти 5 кг.
Дъщеря ми не спря да рита и след като започна раждането.

# 12
  • Мнения: 959
Синът ми, по принцип, не беше много подвижен. Но съм го усещала до последно.

А, малката беше като цунами. Особено последните месеци, така ме разпъваше, че направо откачах на моменти. Искало ми се е, да изпадне в летаргия на моменти. Laughing

# 13
  • Мнения: 4 522
Моите и двамата намалиха темпото към осмия месец, ама чак пък летаргия...  Thinking Усещала съм ги ежедневно до деня на раждането.

# 14
  • Варна
  • Мнения: 3 953
И двамата бесняха до последно, не мога да кажа, че е имало затишие в 8-ми месец.

# 15
  • Мнения: 11 010
В 8 месец бебетата вече са доста големи и близо до рожденото си тегло. Пак ритат, но вече нямат толкова място да се вихрят както преди. А ти гледай по-ведро на нещата, прекалено много четеш и се притесняваш. Hug

# 16
  • Мнения: 194
Хм, явно се има предвид отесняването и по-малкото ритане съответно.
При мен обаче такова нещо нямаше, дребната ми разпъваше корема яката, толкова бях свикнала, че като родих и ми беше странно, как никой не ме чегърта и рита отвътре  Mr. Green


ох и моят синковец беше същия WinkНикакво затишие нямаше,корема ми се местеше до края LaughingВсеки ден си го усещах доста добре,което беше и голямо успокоение за мен Peace

# 17
  • пак там
  • Мнения: 2 885
Понеже и аз съм паника като теб, мен ме предупредиха и доки, и майка ми, че в осмия месец може да има затишие за по 1-2-3 дни, да не се шашкам много. Е, аз пак сигурно ще си се шашна и ще отърча в болницата, ама поне имам едно на ум. Grinning

# 18
  • Мнения: 2 090
Сина ми не е изпадал в летаргия Laughing,за щерката ще видим... Grinning

# 19
  • Мнения: 1 512
Раздаваше такива ритници и юмруци до последно,че на моменти беше дори болезнено за мене.

# 20
  • Мнения: 6 274
Така бясно риташе до последно, че си мислех, че ще ми се пръсне тумбакът...
Даже на родилната маса го усещах да рита, до последно - до преди да излезе на бял свят...
  Peace

# 21
  • Мнения: 4 335
Моя риташе до последно,дори на края(в 8-ми месец)беше най-активен Laughing

# 22
  • София
  • Мнения: 44 180
до колкото знам има 1 или 2 такива седмици...не спират да мърдат, но просто намалява активността...
именно заради този период навремето са казвали, че децата в 8 месец родени оцеляват по-трудно от седмачетата, но сега и това вече не е така....Wink

не се притеснявай....детето си минава разни етапи, нищо притеснително няма....

аз понеже съм осмаче, та лекарите за таз летаргия нещо са обяснявали на майка ми, че хубаво да прескочи въпросната седмица за да се родя....

# 23
  • София
  • Мнения: 39 801
Мисля, че pasinet го е написала точно. Бебетата мърдат по-малко, защото вече им е тясно. Според мен е плашеща ако съвсем спре да мърда бебето. И би трябвало да се потърси гинекологична помощ в случая.

# 24
  • Мнения: 2 334
Дъщеря ми риташе до последно като след 8-и месец по малко което е нормално като се има в предвид че почти няма пространство  Peace

# 25
  • Мнения: 1 121
Аз съвсем наскоро чух за това. Все си мисля, че е нормално да понамалеят ритниците, понеже вече няма място, но не е нормално движенията да спрат. Моето бебе не рита както преди, но определено усещам как се върти и как мърда.

# 26
  • Мнения: 24
Леле моята бебка е такъв бесник, че ако спре да шава ще се шашна  Rolling Eyes

# 27
  • София
  • Мнения: 23 098
Моето бебче последния месец не беше толкова шавливо, колкото преди това... Все пак мястото в корема започва да става все по-малко, всъщност бебето става все по-голямо и няма предишния простор за гимнастика  Mr. Green Каква е тази летаргия, сигурно е поредната глупост, не се тревожи  Peace

# 28
  • Мнения: 961
Мисля, че pasinet го е написала точно. Бебетата мърдат по-малко, защото вече им е тясно. Според мен е плашеща ако съвсем спре да мърда бебето. И би трябвало да се потърси гинекологична помощ в случая.
И аз знам, че ако бебето не мърда 24 часа, задължително се ходи на лекар, мерят се тонове и т.н.

# 29
  • Мнения: 2 111
Дъщеря ми много  риташе,особено в 8 и 9 месец.Така че не е изпадала в летаргия  Simple Smile
Но пък най-много ме подритваше вечер и през нощта,а денем явно си почиваше,но пък аз се притеснявах като не я усещам няколко часа и започвах да си местя корема,да лягам в различни пози ,докато не я усетя.

# 30
  • София
  • Мнения: 1 178
Аз за пръв път чувам(чета)за тая летаргия,а се бях напълнила с всякаква информация по време на бременността  Crazy
Мен точно в 34-35 седмица най-много ме риташе бебокът,и то зверски,не знам дали това е причината и точно тогава да реши да излиза.Факт е,че без никаква установена причина се оказах със спукан мехур и изтекли води.
Така,че може би е по-добре да има такова затишие(летаргия) през тези гестационни седмици,та да се износи бебето до края.Поне така си го обяснявам  Thinking

# 31
  • София
  • Мнения: 17 592
Не съм забелязвала да е ставал летаргичен... newsm78

# 32
  • Мнения: 9 450
Моето сякаш става все по-активно.Толково силно ме поритва,че се е случвало да изпищя от болка  smile3521

# 33
  • Мнения: 9 973
 newsm78 Thinkingмоето не е било от тях

# 34
  • Мнения: 20
Ami ne sam mn sigurna no kagato az biah bremenna(s bliznaci)lekuvahtiat mi lekar mi kaza,4e sled sedmia mesec bebeto moge da spre da se dvigi mnogo mnogo.Tova se dalgalo na fakta,4e niama tolkova mn prostranstva,zahtoto bebeto ve4e e mn goliamo.Izophto ne se trevogi,az sled sedmia mesec izophto ne gi osehtah,mnogo riadko ritaha zahtoto biaha 2,ta pri teb sigurno e normalno da se slu4i kam 8 mesec.

# 35
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
Моите си бяха много активни до края

# 36
  • Мнения: 1 484
За  първи  път  чувам  такова  нещо.Моя  риташе  до  последно.

# 37
  • Мнения: 1 919
при мен риташе до последно.

# 38
  • Мнения: 4 035
Есенна сферичке, навлизаш вече в период, в който е важно да ходиш редовно,т.е всяка седмица на запис на тонове на бебето. Това е по-важно. А иначе, някои бебета го дават по-лежерно и не ритат като на тренировка на Манчестер. Моето бебе не беше от най-активните, въпреки че имах голям корем, а то се роди под 3 кг, т.е не е като да е нямало място.

Хайде пази се, още малко остана

Впрочем, мислех че вече си родила защото от доста време пишеш по какви ли не бебешки въпроси, явно се готвиш се до последно   Laughing

# 39
  • София
  • Мнения: 2 508
blueeyes, имам месец и половина още... Simple Smile От 10 януари ще записват тоновете на бебето, дано не е прекалено късно... newsm78
Мен още не ми се вярва, че ще имам бебе, май ще го повярвам чак като го видя! Grinning

# 40
  • Мнения: 2 959
autumnsphere, няма да спре, не се притеснявай! Може просто по- нарядко да сигнализира за себе Си, но всичко ще бъде наред. Как бързо лети времето, кога беше в 16сед и се засякохме за първи път, а вече до раждането може да бройш седмиците по пръстите на ръцете Си. Леки и спокойни 9 седмички Ти желая и не Си пълни главицата с излишни притеснения.

# 41
  • Мнения: 1 749
И аз бях чула(или чела)за това,че в края на бременността ще се очаква движенията на бебето да намалеят.Ех,не се оказах от тези късметливи мами Crazy .До последно малкия човек си остана фурболист от класа.И не се задоволяваше само с ритници.Към края на бременността имаше моменти,в които не можех и да седя-ритниците ги усещах чак в гръдния си кош.

И на мен ми беше странно първите няколко дни след раждането .

Леко раждане и от мен!  bouquet

# 42
  • Мнения: 1 554
до последно го усещах до като ме рита,размаза ми ребрата Crazy

# 43
  • Пловдив
  • Мнения: 2 163
Еднакво активна е бебка , може би има случаи , но много рядко когато си почива повече  Wink

# 44
  • Мнения: 3 092
Не е спирала да се движи , риташе си ме .Вярно че им става тясно , но чак да спират съвсем да ритат не вярвам .Ребрата ме боляха след като родих  Rolling Eyes
От къде в отчетните са намерили този материал.Ако можеш моля те , дай линк че ще ми е интересно да разгледам  Simple Smile

# 45
  • София
  • Мнения: 2 508
Нямаше линк, просто някой каза: "Вярно ли, че в 34-та седмица изпадат в летаргия?" и някой отговори: "Да, между 34 и 36-та" и аз реших, че е нещо, което се знае, ама май не...

Тъй или иначе много ме успокоихте, моето бебе си мърда и се обръща по два пъти на ден, така че съм спокойна! Simple Smile

Калида, останаха 6 седмици! Някъде около 4 февруари ще раждам. #Crazy #Crazy #Crazy

# 46
  • Разград
  • Мнения: 2 102
Бебета не изпадат в летаргия. Просто в осимия и деветия месец са порастнали и няма много място за да се въртят постоянно.

# 47
  • София
  • Мнения: 44 180
а защо на следващата консултация не питаш д-ра ти....ще ми е интересно мнението на лекар по вапроса.... Simple Smile

# 48
  • Мнения: 3 747
Ако не усетя бебето си 24ч., нищо не може да ме спре да вдигна всички лекари на крак. Не ми се е случвало, слава богу. Grinning
Леко раждане и здраво и сладко бебче!  bouquet

# 49
  • Мнения: 3 929
Съжалявам, но нищо не съм чувала за въпросната летаргия. Моят син беше толкова жив и подвижен, че тази дума е много далеч от него. Постоянно риташе, а имаше моменти, в които си мислех, че кракът му всеки момент ще се покаже от гърлото ми.

Общи условия

Активация на акаунт