Днес е Игнажден :)

  • 2 934
  • 51
  •   1
Отговори
  • Sofia
  • Мнения: 4 227
Вярвате ли в поверието за полазването, предполагате ли по него каква ще бъде идущата година? Simple Smile
Да видим кой кого ще полази днес и какви ще са догадките ни за това какво вероятно ще ни донесе този някой Grinning

# 1
  • Мнения: 1 343
Simple Smile Незнам ама днес първо влезна сина ми Simple Smile и с него бавачката му .. Много добра и оправна жена Simple Smile На всичкото отгоре пълна Simple Smile Влезе с малко грижи ама излезе спокойна и усмихната Simple Smile
Тъй , че значи че ще е добра пълна и шарена година Simple Smile от към усмивки и грижи / като всички досега /
Забравих да кажа , че е и ромка така че очаквам и циганска любов  Mr. Green

# 2
  • Мнения: 1 517
Нали поверието е който пръв ти влезе в къщата...У нас още никой не е идвал. Със свекъра се мярнахме из двора, но не е влизал вътре. А всеки момент ще дойде едно приятелче на сина ми.
Кого да броя за първи: свекъра или детето?

# 3
  • Sofia
  • Мнения: 4 227
А двора общ ли ви е?  Laughing

# 4
  • Мнения: 3 459
Днес съм залостила вратата яко и докато не дойде човека, който искам да влезе, не отварям на никого.  Naughty
Една година влезе една персона вкъщи и като тръгна баси каръшката година. Уредите взеха да изпаткват един след друг. К`во ли не сменихме тогава - хладилници, печки и к`во ли още не.  ooooh!

# 5
  • Мнения: 227
Щерката се върна от тренировки. Heart Eyes

# 6
  • Мнения: 2 478
Съвсем забравих,че е Игнажден.
Ама добре по какво се съди каква ще е годината?Свекърва ми дойде първа сутринта,за да види внука си.
Дойде спокойна и щастлива,че го вижда.
И сега?Каква ще е годината?

# 7
  • Sofia
  • Мнения: 4 227
" От това кой ще влезе пръв в къщата на Игнажден се гадае каква ще бъде и следващата година. Ако „сполезът“ (късметът на първия гост) е добър, то и в къщата през цялата година ще има благоденствие и успех във всичко. Ако не е - през годината домът и стопанството няма да процъфтят."

# 8
  • Мнения: 2 388
Аз знам, че полазването е свързано с първия чужд човек, който влезе пръв в къщата.
Още никой не е дошъл, но очаквам всеки момент да ми звънне някой от майсторите, които боядисват входа за да поиска вода.

# 9
  • Варна
  • Мнения: 3 953
Отивам да залостя портата,  Wink ще пускам само читави хора Simple Smile
Честито на именниците!

п.п.мъжът ми ме полази буквално, ама това не се брои

# 10
  • Мнения: 4 300
Добре, че отчетоха водомерите миналата събота. ПРедната година май Топлофикация ни уважиха  Confused
А ако никой не дойде цял ден? Отшелническа година ли значи  Mr. Green

# 11
  • Мнения: 4 978
Аз знам, че полазването е свързано с първия чужд човек, който влезе пръв в къщата.
Още никой не е дошъл, но очаквам всеки момент да ми звънне някой от майсторите, които боядисват входа за да поиска вода.

У нас положението е подобно....майстори.
И какво сега?
Песимистът в мен казва - голяма работа ще падне.
Оптимистът пък - за добро е, отръки му идват нещата на човека.
А реалистът - каквото, такова, ще се оправим някак и догодина. Само здраве да е!

# 12
  • Мнения: 7 474
Ще идва компютърджията у нас само, на ремонти ли ще ми тръгне  Thinking

# 13
  • София, център
  • Мнения: 3 455
Аз си полазих у нас първа, върнах се да оставя вестниците от пощенската кутия.

После пак се връщах, че си бях забравила неща.

Ка да то интерпретирам - вести целогодишно, както и забрава...

# 14
  • Мнения: 14 654
Вярвам в това поверие, да Simple Smile Чакам едната ми сестра да полази къщата, само се надявам мъжът ми да не довлече някой свой приятел преди това.

# 15
  • Мнения: 1 671
У нас положението е подобно....майстори.
И какво сега?
Песимистът в мен казва - голяма работа ще падне.
Оптимистът пък - за добро е, отръки му идват нещата на човека.
А реалистът - каквото, такова, ще се оправим някак и догодина. Само здраве да е!

Ох, каква съдба, сестрооооо...
И аз днес чакам майстор за пералнята  Cry
Успокоява ме мисълта, че поне на чисто ще ми тръгне годината Wink

# 16
  • някъде
  • Мнения: 979
Съседката дойде с каничка истински турски чай.Какво ще рече това-че ще ми носят почерпки цяла година ли Mr. Green

# 17
Аз украсявах  входната врата и сега като влязах във форума разбирам че е Игнажден.Дали това се смята за полазване  newsm78

# 18
  • Мнения: 75
У нас е свекървата, че аз съм на работа, нали днес е официялен работен ден и гледа малкия. Та никой не се очертава да идва. И сега се чудя кой да поканя....  newsm78 В нас почти никой не идва по принцип, тъй като живеем в една супер дребна гарсионера под наем и за гости не е много удачно. Ох, дано и на нас не ни звънне някой майстор или нещо подобно....  ooooh!

# 19
  • Мнения: 4 525
Детегледачката дойде първа, много добър човек, и слава Богу, защото днес ще идват да отчитат водата. Щеше да ми върви на плащане цяла година.  ooooh!  Laughing

# 20
  • Мнения: X
Аз сутринта съвсем целенасочено полазих родителите си.  Laughing

# 21
  • Мнения: 1 517
добре де, не се ли броят само гостите?
аз например ако си вляза вкъщи, не се брои, или?
защото мога да изляза и да си вляза  Mr. Green

# 22
  • Мнения: 75
добре де, не се ли броят само гостите?
аз например ако си вляза вкъщи, не се брои, или?
защото мога да изляза и да си вляза  Mr. Green
Между другото и аз винаги съм си задавала въпроса за това....  newsm78

# 23
  • Мнения: 995
Сутринта звъня инкасаторката за водата, само че не я пуснах да влезе. Важно е кой ще прекрачи прага.
Ми ако никой  не дойде цял ден?

Последна редакция: сб, 20 дек 2008, 12:48 от КатКа

# 24
  • Мнения: 75
Еми да, при нас не се очертава да идва някой.... така че поне мога да бъда спокойна донякъде..

# 25
  • Мнения: 6 029
Хлъц Shocked
Моя праг днес прекрачиха още 2 деца Shocked
Близнаци ли да чакам Shocked

# 26
  • Между гори и планини
  • Мнения: 9 398
Да взема да отида до съседката и да се върна ....
Защото иначе педиатърката на децата ще влезе първа, не ми се мисли ако цяла година ни върви така  Tired

# 27
  • София
  • Мнения: 932
В нас първо дойде сестра ми със племенницата ми. Доволна съм Simple Smile , защото знам че е добър човек. Май първа влезна Ади  - ама тя много, командва и бие Жаси , понеже е 10 месеца по-голяма от нея, деца  Laughing.  Дано поверието не важи за деца(бебета още), които са прекрачили прага , защотоо..тежко ми  Joy, но пък успокоение ми е че , всички малки дечица са чисти и искрени и добри.

# 28
  • Мнения: 5 940
Знам поверието, но не мога да спра някой неочакван гост само, защото според моите представи не е късметлия.

# 29
  • Мнения: 150
Аз пък днес изпратих Патиланка Мика и Препатиланец тати на ваканция на село!Баба Мими е ухилена вече до уши,а на тръгване сутринта се намерихме едни късметлийски 20 стотинки пред входа.....

# 30
  • Мнения: 684
Аз чакам свекърът да дойде у нас.Много добър човек е.Всяка година,на този ден все той идва и годината ни е много добра и плодородна.

# 31
  • Мнения: 636
Първият човек, който прекрачи нашият праг тази сутрин е майка ми. Тълкуването за мен е добър човек - добра година.
Това в кръга на майтапа, но тя идва събота да ми помага с домакинската работа (да се защитя - не, защото съм мързелива, а защото преди месец ме оперираха) и това означава ли, че цяла година някой друг ще ми чисти?  Mr. Green

# 32
  • Мнения: 2 259
И пари не се даваха на заем.
Аз дадох,но с друга цел.
Никой не е идвал у нас/само дойдоха да си платят таксата за входа/,но ние бяхме при мама и тати и се върнахме с пълни чанти Hug

# 33
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 838
Много сте смешни. Техник - на ремонти. Лекар - на болести. Кхъ-кхъ Simple Smile
Гледа се какъв е човекът - характер, да речем Simple Smile Ако е весел, умен, успешен - и годината ще е такава, уж.
И още - полазникът може да се кани. Още от едно време е имало такъв обичай - да си поканиш някой да те полази, в резултат имало много търсени хора Simple Smile
Аз се сетих късно, че е Игнажден (не вярвам твърде, защото Simple Smile ), така че съзнателно повиках мама и леля да ме полазят, така и така минаваха.
На този ден не е желателно нищо да се дава от къщата - за да не върви цяла година на даване и изнасяне. Виж, да се внася е добре. Аз внесох - покупки Mr. Green Сигурно и миналия Игнажден, пък и по-миналия, съм внесла покупки, че години наред все ми върви да купувам, да купувам...

# 34
  • Мнения: 257
У нас първо влезе племенника на приятеля ми,той е 4-ри годишно момченце.Дали пък няма да ми върви на момченце?! Grinning

# 35
  • Пловдив
  • Мнения: 1 219
Хихихи, Бу, два броя авокадо+подправки, броят ли се за внасяне. Иначе изнесох, две шнолки за коса занесох на щерката на една приятелка.
А в къщи никой не дойде.

# 36
  • Мнения: 537
Вкъщи никой не е идвал днес, ама аз се върнах от работа с покупки  Mr. Green А дано да ни върви само на нови придобивки.  Mr. Green

# 37
У нас дойде приятелка на гости и донесе подарък една щайга мандарини  Laughing Е сега какво само подаръци ли ще получаваме през новата година  Grinning Grinning

# 38
  • Мнения: 1 938
Вкъщи никой не е идвал (то смее ли някой - толкоз ни е лошо кучето) Mr. Green. Обиколих аз града доволно, пих кафе с колежки. Получих радостни новини по телефона, видях се с брат ми и се зарадвах на новата му придобивка... Видях скъп за мен човек, чух се по телефона с други скъпи хора...
Ха, да е хаирлия!

# 39
  • София
  • Мнения: 1 891
Аз чак вечерта се сетих, че е Игнажден.
Много съм притеснена.  Sad
Сменяха ни щранговете на блока и първи влязоха двама изнервени майстори.  ooooh!
И пари им дадохме.  ooooh!
Кажете ми нещо хубаво,извъртете го някак.  Whistling

# 40
  • Мнения: 4 371
Сутринта влезе една много добра и мила жена, която харесвам, а сега вечерта ни полази приятел на мъжът ми, който не е никак зле финансово. Много съм доволна Simple Smile

# 41
  • София
  • Мнения: 3 099
У нас дойде любима дружка с тежък махмурлук и две деца....  Някакви предположения?

# 42
  • Мнения: 2 388
ivonska, ще ти върви на "тежки" нощни излизания по женски със семейни дружки. Simple Smile

Редактирам се, че обърках Клюкарника с ДиС.

Последна редакция: сб, 20 дек 2008, 23:02 от palavata_monahinq

# 43
  • София
  • Мнения: 3 099
ivonska, ще ти върви на "тежки" нощни излизания по женски със семейни дружки. Simple Smile
...

Добре, че не каза: + близнаци... Mr. Green

# 44
  • София
  • Мнения: 1 891
Много е хубаво прага първо да са прекрачили децата. Peace
Иначе и нашите майстори бяха "снощни".
Ох,кажете ми нещо окуражително,че не мога да го измисля.

# 45
  • Мнения: 2 388
Ох,кажете ми нещо окуражително,че не мога да го измисля.

Близнаци от майсторите. Mr. Green Laughing

# 46
  • София
  • Мнения: 3 099
...
Иначе и нашите майстори бяха "снощни".
...

Издръжливи, разбиращи си от работата мъже, ще те радват тази година... (така получи ли се?  Mr. Green)

# 47
  • Мнения: 948
Сестричката ми влезе първа днес вкъщи.Донесе и торбичка с лакомства. Heart Eyes

# 48
  • София
  • Мнения: 1 891
Да,много съм доволна.  Grinning
Знаех си къде да потърся утеха!  Hug

# 49
  • София
  • Мнения: 1 524
ЕЙ момичета, сега се усетих, че днес е Игнажден. Мъжо се прибра в ранните зори от София с чистак, бърсак нова кола  Mr. Green Весел, спокоен и безкрайно щастлив - еха какво година ни чака. Чужд човек не влезе при нас днес, та броя мъжо.

# 50
  • Варна
  • Мнения: 1 423
У нас - тапицерите с чисто ново претапицираната ни холна гарнитура. Много качествени, добри, по западен маниер работят хората. Ама давах и пари - доплащах. Преди тях аз, с една сюрия покупки, включително огромен куфар  Rolling Eyes

# 51
  • Мнения: 3 886
Никой не влязна в къщи но мъжо си зе телефон и имаше дефект да ходинме да го сменяма.тази година беше каръшка за мен дано и идващата не е такава че няма да издържа.То не бяха микровълнови печки,ютия,телефон,пералнята и сега остана само прахосмукачката да сменя ConfusedПИсна ми миналата година вуйчу ми влезна 1 да му дадеме пари на заем  и цялата година  ми ръгна на даванее ама без да зимам ooooh!.тази година се молех някой да не ми дойде и не дойде

Общи условия

Активация на акаунт