Въпрос за пчелния прашец

  • 25 329
  • 29
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 310
Незнам защо не ви харесва пчелния прашец. На мен това ми е любимият продукт за профилактика на здравето през зимата, и за предпазване от висуси, а наскоро прочетох че съдържа всички необходими вещества за здрава и красива коса. Но моят пчелен прашец е на таблетки  newsm78 и е добавено в него пчелно млечице. Много е приятен на вкус. Щерката го смуче с голямо удоволствие.

# 16
  • Мнения: 789
segulda, кажи малко повече за тези таблетки, моля. Не знам дали ще успея да я накарам и под тази форма - не яде нито бонбони, нито пък дъвче дъвки. Но на мен пък може да ми хареса Wink

# 17
# 18
  • В центъра на мръсотията
  • Мнения: 605

Това са прополисови таблетки - ето това е пчелен прашец.
Аз, мъжа и голямата щерка го пием за енергия, а при малката се опитваме да преборим алергичните пристъпи.

Последна редакция: чт, 08 яну 2009, 23:44 от Донесена от вихъра

# 19
  • Мнения: 1 353
Да грешката е моя.

# 20
  • Мнения: 789
Благодаря!
Пише обаче, че е препоръчително таблетките да се смучат. С Ива това няма как да се получи.
Идеи  newsm78  Ако го разтворя дали ще стане?
И дали има други марки на този продукт, които се продават свободно, че този май е само с дистрибутори.

# 21
  • Мнения: 310
Благодаря!
Пише обаче, че е препоръчително таблетките да се смучат. С Ива това няма как да се получи.
Идеи  newsm78  Ако го разтворя дали ще стане?
И дали има други марки на този продукт, които се продават свободно, че този май е само с дистрибутори.
Не виждам проблем да се сдъвчат, а защо не и да ги стриеш и ги прибавиш към нещо което обича да хапва детето с удоволствие. Въпреки, че ние ги смучем и няма проблем. Много са вкусни. А относно закупуването - от всеки дистрибутор на ФЛП можеш да си ги закупиш свободно.

# 22
  • Мнения: 789
Благодаря! Ще се опитам да ги стрия и да ги дам с нещо друго. Съмнявам се, че ще ги иска направо - не познавам дете, освен нея, което не можеш да накара дори да опита бонбон Wink

# 23
  • Мнения: 3
Да се смеси с някаква друга храна не е добра идея. Знам ,че трябва да се приема на гладно, един час преди хранене, иначе само ферментация ще се получи. И друго се чудя, под формата на таблетки..., нещо не ми вдъхва доверие. Нещо , което е преработено, не мисля ,че ще има същия ефект.

# 24
  • Мнения: 3 410
И защо пък да не ти вдъхва доверие???
Форевър са смлели прашеца и са му прибавили пчелно млечице и мед за консервант. Преработката според мен е с цел по-добро усвояване на пчелния прашец. Мислиш ли, че ако си го смиламе в домашни условия  това променя качествата на прашеца - според мен не, само дето кой има време да се занимава и с това. Предпочитам таблетките, вместо да меля или всяка веер да накисвам прашеца в кисело мляко със съмнителни качества.
Аз също много харесвам прашеца на Форевър, с него преди години излекувай алергичната хрема на голямата си дъщеря само за 2 месеца. Оттогава всяка зима пият по една таблетка прашец на ден. Peace

# 25
  • Мнения: 19 302
Здравейте!
От няколко дена давам на дъщеря ми по половин чаена лъжичка пчелен прашец, смесена с мед. От 2 дена се оплаква, че едната буза я боли. Натискам я на мястото, където показва, но не реагира. Затова си мисля, че по-скоро я сърби, но не знае  разликата. Кожата е на едва забележими пъпчици без цвят. Другата буза също има, но са много по-малко и не се е оплаквала, че там също я боли. Чудя се дали може да е някаква алергична реакция от прашеца. Преглеждах й зъбките, но няма виждам нищо нередно там. Вече всичките зъби са изкарали.

# 26
  • Мнения: 3 410
Най - добре ще разбереш дали е алергична реакция като спреш прашеца за няколко дни.
По принцип когато се приема прашец за първи път се започва с много малки дози и постепенно се увеличава.

# 27
  • Мнения: 681
А не е ли късно вече за пчелен прашец? Скоро започва сезона на полените, не мисля че сега е най-удачният момент за започване на приема на пчелният прашец. Изчакай до есента когато свърши цъфтежа на полените.

# 28
  • Мнения: 19 302
За цъфтежа на полените не съм се сетила. Наистина ми се струва добра идея да не съвпада двата периода.

# 29
  • Мнения: 3 410
Обикновено с пчелния прашец се започва в началото на октомври и приема му продължава до края на март.

Общи условия

Активация на акаунт