Чистене на тоалетна

  • 15 636
  • 44
  •   1
Отговори
# 15
  • Страната на чудесата - ако може от утре :)
  • Мнения: 291
Когато се нанесохме в апартамента, нямахме пари за основен ремонт и се наложи да чистим тоалетната от недобросъвестни ползватели ... Свеки ми каза, че водата от тоалетната трябва да се попие и да се налее препарата, за да е по-ефективно чистенето. Рискувах една стирка и една кофа за целта - много съм гнуслива Simple Smile
На два пъти изливах оцет по две шишета и стоеше така за през нощта. Ефекта беше, че котления камък най-накрая се отпели и го изкарахме като люспа камък.
Оцета върши работа, но трябва да стои дълго, да е по много и да няма вода за разтворител.

# 16
  • Русе
  • Мнения: 11 920
мравчена киселина 80 ст. струва и чисти котлен камък, направо прави чудеса

# 17
  • Мнения: 231
Готови сте да тровите водите само заради някакъв си котлен камък Shocked 
А ти какво предлагаш, да живеем в мръсотия и мизерия, да ходим 20км. пеша,че да не тровим и въздуха...

Иначе по темата, с варовика най-добре се справя розовия Доместос(всъщност от горе е черно и розово, а течността е по-плътнаи също розова) - признах го,  от едни сини оцветители за вода, варовика се беше оцветил и падаше трудно, този доместос беше единствения който се справо с проблема  Peace

# 18
  • Мнения: 385
Почистването няма да е тровене на водата, ако се ползва оцет. Той също върши прилична работа по примера на maznislava . Истина е, че съвременните чудодейни препарати нанасят големи поразии в природата. Аз лично когато мога ги заменям с по-щадящи като оцет, хлябна сода и т.н.  Peace

# 19
  • Мнения: 8 999
Доместос. И по-честичко.

# 20
  • плевен
  • Мнения: 1 249
Почиством с Бреф.

# 21
  • Мнения: 1 064
Едно време се продаваше "Препарат за фаянс" (точно така пишеше на шишето). Опаковката беше оранжева с черен надпис.Скоро го мярках пак някъде,но не помня къде.Може би в някой от големите магазини.Наистина изчиства перфектно тоалетната чиния - без да търкаш,без да бършеш...Дано го намериш
Ако котления камък е напластен този препарат ще ти помогне без търкане,а и като цена е много изгоден.Но не бива да се ползва често!
При мен разяде фугите в банята и сега си личат вадичките където се е стичал, така че наистина трябва да се внимава с него Naughty

На мен ми разяде направо фаянса. Покритието падна на вади, както полях с препарата, още преди да успея да разтъркам. Заради него лепих плочки втори път, че не беше възможно да се търпи... Внимавайте много!!!!!

Аз пък за първи път ползвам Сано за тоалетни и съм впечатлена от това как бута варовикови наслагвания. и не само по тоалетната чиния...

# 22
  • Варна
  • Мнения: 1 744
Почистването няма да е тровене на водата, ако се ползва оцет. Той също върши прилична работа по примера на maznislava . Истина е, че съвременните чудодейни препарати нанасят големи поразии в природата. Аз лично когато мога ги заменям с по-щадящи като оцет, хлябна сода и т.н.  Peace
Tова имах предвид и аз. В крайна сметка, водата от тоалетната няма да я пиете, че да е със стерилна чистота.

# 23
  • В море от любов
  • Мнения: 519
Доместос Peace

# 24
  • Мнения: 12
Абе вие да нема да чистите обществена тоалетна newsm78
Има толкова съвременни препарати и средства за почистване, вие със сода каустик и какви ли не там ти отрови Wink
Вземете Cillit bang за котлен камък, пък после и Domestos сипете.

# 25
  • Мнения: 19 490
Аз чистя с Медикс за тоалетни - мног охубаво мирише и почиства отлично - не ми трябват никакви каустици, кислоли и прочие. А, и струва 1,60 лв. бройката...

# 26
  • Мнения: 780
Цилит.Престоява за кратко време и пущам водата, дори не търкам много с четката, смъква всичко.За по-честа употреба използвам Медикс.

# 27
  • Мнения: 1 305
И аз ползвам предимно Доместос  и съм много доволна  Peace

# 28
  • Мнения: 1 477
Доместос  Peace

# 29
  • Мнения: 4 434
Трезон или Доместос.

Общи условия

Активация на акаунт