прокървяване в ранна бременност

  • 26 811
  • 35
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 484
И аз  прокарвих  също като  теб,,  доктора  тогава  ми  обясни ,че  плода  се  захваща  за  матката  и  ли  нещо  от  този  род.Не  сам  лежала  нито  един  ден само  пиех  дуфастон. Работих  до  последно  ако  се  притесняваш  нещо  потърси  друго  мнение.

# 16
  • София
  • Мнения: 5 758
И аз имах такова зацапване с предната бременност, но след като започнах да пия дуфастон не е повтаряло. При мен беше заради отлепяне на хориона. Д-рът ми каза да почивам повече и да лежа, но аз не го послушах, сега си се чудя на акъла и смелостта.  ooooh! Сега, слава богу не съм имала до момента такива проблеми, защото и аз не знам как бих се пазила, баткото си иска своето  Rolling Eyes Има много примери за безпроблемно зацапване и здраво родени бебчета, дано и при теб всичко е наред!  Hug

# 17
  • Мнения: 325
И на мен ми се случваше до края на 3 месец да прокървявам няколко пъти.Веднъж след обикаляне,веднъж след чистене...Пиех Дуфастон и Но-шпа.Не съм лежала само,но пък и забравих за обиколките по магазини,тежката работа и т.н. Другите момичета са ти обяснили какво да правиш и да не правиши аз се придържам към тях.С една дума-почивай си и се пази. Весели празници и лека бременност!

# 18
  • Мнения: 2 035
И аз имах такова леко зацапване, лежах заради него в болница. Дока ме съветваше да лежа, пазих се много - бях рискова бременност. Така, че и моето мнение е като на повечето пази се много и почивай, не се тествай  Peace

# 19
  • София
  • Мнения: 39 771
Защо да не лежиш? Кое е важното в случая?
С Дияна имах такова зацапване, 2ри месец, лежах две седмици в б-ца. 1вата седмица бях на инжекции.

# 20
  • Мнения: 6 274
Защо да не лежиш? Кое е важното в случая?
С Дияна имах такова зацапване, 2ри месец, лежах две седмици в б-ца. 1вата седмица бях на инжекции.
Именно...  Peace
И аз това казах и ми е много чудно тези, които й дават съвет да не слуша лекарите, а да си "препуска" надолу нагоре, дали се замислят, всъщност какъв безотговорен съвет й дават ???

# 21
  • Мнения: 182
И с двете си бременности имах такова кървене,и не е имало проблем с бебето,но пиех хапчета и задължително ми казаха да лежа!Вярно,че е трудно  само да лежиш  по празниците,но аз сега с тази ми бременност лежах и то с дете в къщи и то по цял ден самички.Милото ми детенце по цял ден беше с мен в леглото!

# 22
  • Canada
  • Мнения: 649
Момичета, благодаря ви за отговорите. А тези мамчета, които ми дават съвет да не лежа, вероятно го правят защото самата аз написах че докторът не видя нищо обезпокоително и ми каза просто да не се претоварвам, а не да лежа. Явно има и прокървяване, което не е признакза отлепване на плодния сак и тогава вероятно няма толкова голяма нужда от пазене на леглото. Така или иначе, имам намерение да се пазя. Просто няма как да не ставам от леглото, като съм вкъщи. А и Бъдни вечер наближава и ще имам гости.... Flutter Party
Весели празници на всички!

# 23
  • Мнения: 542
аз да ти споделя и аэ имах кървене в третия месец и направих грешката да не лежа и загубих бебето!не искам да те плаша но почивай си до колкото е въэможно!

# 24
  • Мнения: 171
И аз прокървявах 2-пъти,единият път беше в 13-та седмица,тогава ми се беше отлепила плацентата и ми изписаха първо дуфастон,но понеже много повръщах от него,лекаря ми изписа едни инжекции,не помня как се казват,но помня че бяха 3 на брой и се бият на веднъж.След 1 месец отново прокървих и този път доста повече,но не се видя нищо на ехографа,всичко показваше да е наред.Моят съвет е ако можеш да полежаваш докато не се захване хубавко и докато мине малко време,защото доколкото разбрах в кратък период от време си прокървила Hug и си пий дуфастончето и ти желая всичко най хубаво и резултат пухкавко бебче

# 25
  • Мнения: 1 233
Почивай си и лежи! Нищо, че са празници. Това е сериозно. Аз имах три бременности, за съжаление двете приключиха със спонтанни аборти именно заради такова зацапване. С Екатерина лежах почти през цялата си бременност. Не искам да те плаша, щом си почиваш и не се натоварваш няма да има проблем. Успех ти желая от все сърце! Peace

# 26
  • Мнения: 47
И с двете ми бременности кървях между третият и шестият месец.През първата бременност неможаха да открият проблемът но нищо не са ми давали да пия.През втората откриха хематом но извън матката и докторът каза че не е опасно освен ако не започна да кървя обилно и един ден просто отидох до тоалетна и съсирека падна много се уплаших че е беба но не беше и оттогава кървенето спря.И двата пъти нищо не са ми давали да пия но аз раждах в Канада а там трудно дават хапчета.Почивай повече,не се притеснявай и леко бременеене.

# 27
  • Мнения: 2 270
Имах еднократно прокървяване в 7 г.с. - пих утрогестан и но-шпа и бях около месец прикована на легло вкъщи!

# 28
  • Мнения: 3 929
Аз имах такова прокървяване в 6 г.с., но при мен излезе синдром на т.нар. кухо яйце. Гинекологът ми изписа няколко вида хапчета и почивка, след което се оказа, че има плод, има ембрион и ще имам и бебе.
Не мисля, че едно зацапване е безобидно. Но аз не съм специалист. Така от едно зацапване преди много години се оказа, че съм направила спонтанен аборт. Никак не искам да те плаша обаче. Лекарят ще си каже "тежката" дума.
Дано всичко е наред!

# 29
  • EU
  • Мнения: 164
Имах токова прокървяване два пъти в началото на бременността,неразбраха от къде е ,но пиех Утрогестан и но-шпа.Препоръчаха ми поне до 12г.с. да си почивам повече.
И аз бях такабез отлепване или др. проблем само зацапване около дата на мнз.

Общи условия

Активация на акаунт