изписване от ясла по никое време

  • 10 217
  • 92
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 382
Варна си е Варна
Тази наредба трябва да важи за всички населени места
Според мен не трябва да се търси обяснение от отговорниците на яслите,а от самото МИНИСТЕРСТВО НА ЗДРАВЕОПАЗВАНЕТО,измислило тази глупост
Сама съм безсилна-ако се съберем пове4е майки............

Къде в Министерство на здравеопазването трябва да пишем, според вас?Моето предположение е в Дирекция "Правна", към един от двата Отдела: Отдел "Нормативни актове"  или Отдел "Оценка на въздействието на нормативните актове"  http://www.mh.government.bg/3_ministry/32_contacts/143_article/   . Защото тази Наредба №26/02.12.2008г. е Нормативен акт.Не знам  Thinking

Последна редакция: сб, 03 яну 2009, 09:30 от Анаид

# 31
  • Мнения: 47 995
Само кажете какво, и ще подкрепя, Но ми се иска да сме повечко хора.Реални случаи.

# 32
  • Мнения: 2 197
Това са глупости!
Нека да ти покажат документ или правилник, който обяснява въпросното ранно изхвърляне на детето. Учебната година за яслите си завършва юли месец. Няма такъв правилник, който изисква при навършване на 3 години децата да напускат заведението. И то защото пък детската градина задължително започва септември месец.
В нашата ясла родените в първата половина на годината ги "изписват" в края на юни (т.е. един месец по-рано).Пак е тъпо, но е що-годе поносимо. Един месец се преживява, още повече юли месец за доста от яслите е ремонтен.

# 33
  • Мнения: 47 995
напротив, има нова наредба за яслите от декември 2008  Rolling Eyes
Ето, виж я тук http://lex.bg/bg/laws/ldoc/2135608240

# 34
  • Мнения: 636
Има логика, според която, щом в деня на навършване на три години изписват от яслата, в същия този ден да са длъжни да приемат детето в градина. Дали в актуалната наредба за детските градини няма нещо такова? Ако няма, звучи доста малоумно.

# 35
  • Мнения: 113
Това са глупости!
Нека да ти покажат документ или правилник, който обяснява въпросното ранно изхвърляне на детето. Учебната година за яслите си завършва юли месец. Няма такъв правилник, който изисква при навършване на 3 години децата да напускат заведението. И то защото пък детската градина задължително започва септември месец.
В нашата ясла родените в първата половина на годината ги "изписват" в края на юни (т.е. един месец по-рано).Пак е тъпо, но е що-годе поносимо. Един месец се преживява, още повече юли месец за доста от яслите е ремонтен.

 http://lex.bg/bg/laws/ldoc/2135608240

# 36
  • Мнения: 47 995
Има логика, според която, щом в деня на навършване на три години изписват от яслата, в същия този ден да са длъжни да приемат детето в градина. Дали в актуалната наредба за детските градини няма нещо такова? Ако няма, звучи доста малоумно.
Ми няма, писала съм в друга тема че даже кандидатурите на детето ми не станаха активни в деня на навършване на 3 години (на 3 януари), така че сега не мога и да кандидатствам за градина, камо ли да ме приемат...и така, големи за ясла, малки за градина...и така ще е 9 месеца Shocked (до септември). Лошото е че вече година се боря с общинарите по този въпрос, но ефекта е нула. Sad

# 37
  • Мнения: 260
Има логика, според която, щом в деня на навършване на три години изписват от яслата, в същия този ден да са длъжни да приемат детето в градина. Дали в актуалната наредба за детските градини няма нещо такова? Ако няма, звучи доста малоумно.
Ми няма, писала съм в друга тема че даже кандидатурите на детето ми не станаха активни в деня на навършване на 3 години (на 3 януари), така че сега не мога и да кандидатствам за градина, камо ли да ме приемат...и така, големи за ясла, малки за градина...и така ще е 9 месеца Shocked (до септември). Лошото е че вече година се боря с общинарите по този въпрос, но ефекта е нула. Sad
Точно този въпрос ми изникна когато разбрах за новата наредба.Добре че сме октомври
Да попитам като сме октомври когато навърши 3години ли тръгва на градина или може от септември?

# 38
  • Мнения: 113
Чл. 2.
(1) Детските ясли са организационно обособени структури, в които медицински и други специалисти осъществяват отглеждане, възпитание и обучение на деца от тримесечна до тригодишна възраст.
(2) По изключение при наличие на медицински показания може да се разреши оставането на деца в детски ясли до шест месеца след навършване на тригодишна възраст.

# 39
  • Мнения: 113
Значи,според наредбата трябва да си изкараме децата болни,за да останат в яслата поне до юни!!!!!!!!
НЕ ВИ ЛИ ЗВУЧИ СМЕШНО,МАЙЧЕТА!

# 40
  • Мнения: 4 406
аз мисля, че тази алинея е за особени случаи- напр. деца с вродени проблеми, тежки астми и прочее...

какво стана с вас -изгониха ли ви от яслата?

# 41
  • Мнения: 113
Не-още ходим на ясла
Според теб трябва ли да се примиря с положението да ми изпишат детето по никое време?
Не ми изнася нито да изляза в неплатен отпуск,нито да напусна работа,а още по-малко пък да си наема детегледачка.
Ако ти би могла да си позволиш 1 от тези 3 неща-аз немога!!!!!!!!!

# 42
  • Бургас
  • Мнения: 1 787
Има логика, според която, щом в деня на навършване на три години изписват от яслата, в същия този ден да са длъжни да приемат детето в градина. Дали в актуалната наредба за детските градини няма нещо такова? Ако няма, звучи доста малоумно.
Ми няма, писала съм в друга тема че даже кандидатурите на детето ми не станаха активни в деня на навършване на 3 години (на 3 януари), така че сега не мога и да кандидатствам за градина, камо ли да ме приемат...и така, големи за ясла, малки за градина...и така ще е 9 месеца Shocked (до септември). Лошото е че вече година се боря с общинарите по този въпрос, но ефекта е нула. Sad
Точно този въпрос ми изникна когато разбрах за новата наредба.Добре че сме октомври
Да попитам като сме октомври когато навърши 3години ли тръгва на градина или може от септември?

От септември тръгва независимо,че не е навършило детенце 3 години. Peace

# 43
  • Мнения: 297
Не е ли логично в такъв случай да се прехвърли детето в първа група, вместо да се изписва от градината?

# 44
  • Мнения: 4 406
Не-още ходим на ясла
Според теб трябва ли да се примиря с положението да ми изпишат детето по никое време?
Не ми изнася нито да изляза в неплатен отпуск,нито да напусна работа,а още по-малко пък да си наема детегледачка.
Ако ти би могла да си позволиш 1 от тези 3 неща-аз немога!!!!!!!!!

?
аз незнам това дали е отговор на моето питане. надявам се, че не, защото тонът е неподходящ с оглед на това, че се опитвам да помогна, макар и със изслушване и съвет...
още в началото на темата съвсем добронамерено предположих един разговор със съответния отдел в общината, за да се опитате да разрешите проблемите- не само твои- и на другите родители в същото положение.
когато аз не бях съгласна със ситуация в яслата и директорката не желаеше да съдейства, се обърнах към Общината- най- малкото затова, че, като данъкоплатец, съм им косвен работодател. след проведени разговори, се оказах права и проблемът беше отстранен.
надявам се да си предприела нещо, защото оплакването тук няма да доведе до желания резултат, за съжаление

Общи условия

Активация на акаунт