Проблем с ходенето до тоалетна...

  • 20 509
  • 72
  •   1
Отговори
# 45
  • София
  • Мнения: 1 476
горещо препоръчвам всяка сутрин да пиеш на гладно чаша топла вода с една лъжица истински мед в нея, на мен лично това винаги ми е помагало и си ходя редовно, иначе и аз имам такива затруднения, много е неприятно...така си реших аз проблема  Peace

# 46
  • Мнения: 1 629
Не ми се е случвало чак на толкова време да ходя. Понякога даже по няколко пъти на ден си ходех Shocked ... повече течности и плодове.

# 47
  • Мнения: 165
Оооо аз ако не ида 2 дена ............(само сега като съм бременна де иначе не ми е правело впечатление)получавам яки шутове и си търся начин.Скоро дори си запалих една цигара и си реших проблема преди да съм я изпушила.Яж храни и сокове които са по разхлабващи.

# 48
  • Мнения: 9 471
Да,имах този проблем до към 6-я месец,но не съм пила нищо Peace

# 49
  • Мнения: 1 512
Помагаше ми киви на гладно сутрин

# 50
  • София / Перник
  • Мнения: 585
Здравейте мами,
ще пробвам съветите, които ми давате. Вече имаше ефект от млякото с мед, но не винаги, също така и от печена тиква понякога има ефект. За съжаление от мандарините и от кивито няма ефект Sad , а на повечето ви помага....
АГ-то ми изписа сироп Лактулоза, но пак не ходя всеки ден, както тя каза, че трябвало... Още търся "моето спасение", но не съм го открила. Все пак положението сега е доста по-добро - през 1 - 2 дни.
Сената веднага я спрях след като прочетох, че не е подходяща (не че и от нея имаше кой знае какъв ефект) Simple Smile Иначе си ям пълнозърнест хляб, пия доста течности (фрешове, вода, прясно мляко), ям ябълки и банани всеки ден и разни други плодове, каквито има, често закусвам с овесени ядки, но.... явно си е до организъм...
Лек и приятен ден!   bouquet

# 51
  • Мнения: 626
Здравей виждам че още не си си намерила лек .
Мойта докторка ми каза да пия ленено семе- има го и във вариант ленено брашно . Ако си вземеш от семето трябва да го смеляш и по една супена лъжичка вечер преди ядене разтворена в малко вода и ли мляко. Аз лично си взех от брашното щото е по-лесно . Ефекта е невероятен. Има го в големите магазини при диетичните храни.
Успех  newsm10

# 52
  • София / Перник
  • Мнения: 585
А, това ленено семе има ли странични ефекти? Чула съм, че излизали пъпки от него (не че няколко пъпки ще ме спрат да го ям/пия, ако има желания ефект, де). Simple Smile

# 53
  • Мнения: 626
На мен нищо не ми излиза , все пак това е една лъжица само вечер . Не знам ако искаш опитай при мен има ефект, а и аз бях като теб . Чак от толкова задържане получих хемороиди и от 2 седмици не мога да се оттърва от тях.

# 54
  • София / Перник
  • Мнения: 585
Ооо, задължително ще пробвам! Simple Smile

# 55
  • Мнения: 1 372
По време на бременността си и аз имах проблеми с изхождането по голяма нужда, но не чак по 7 дни. Наблягах на повече плодове, течности и топли и пресни храни. Кивито действа доста добре.

# 56
  • На бял кон в Pierrefonds
  • Мнения: 1 451
Никаква сена по време на бременност и кърмене. Докато си бременна може да ти докара контракции.
иначе може няколко сушени сливи накиснати в топло прясно мляко и после 1 чаша вода. Действа безотказно. И яж мюзли, овесени ядки, трици.

# 57
  • Мнения: 104
най-добре е да не прекаляваш с билките, яж пълнозърнест хляб и всички целенчуци със целулоза и плодове с вода Peace

# 58
  • Мнения: 1 354
Аз само в началото имах проблеми,помагаше ми Дуфалак,повечко вода,зеленчуци и плодове....добре,че сега  се пооправих,че се чувствах ужасно през този период ooooh!

# 59
  • Мнения: 1 817
И аз бях с такъв проблем.Винаги съм го имала. През бременността се задълбочава. Също и ако взимаш таблетки желязо.
Ето някои начини, които ми помагат:
*на гладно топла вода с лъжица мед;
*мюсли с мед или овесени ядки;
*повече плодове през деня, преди ядене.Много помага КИВИ, тиква, круши, сливи /*зеленчуци-моркови, зеле, пипер печен..
*лещата ми действаше слабително;
*мнооого течности, компоти;
*накрая клизма, там успехът е сигурен Peace

Когато кърмех също се задълбочи проблемът. Трябва да се пият наистина много течности, защото тогава организма си изтегля всички течности за кърмата. Аз така го усетих.

Ето ти още една подобна тема. Може да ти е полезна. http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=324719.msg8433742#msg8433742

Лека бременност и леко раждане. Дано да се оправи проблемът, че е много гадно. Peace

Общи условия

Активация на акаунт