Проблем с ходенето до тоалетна...

  • 20 501
  • 72
  •   1
Отговори
  • София / Перник
  • Мнения: 584
Здравейте мами,

аз съм в 4ти месец и имам едим проблем- почти не ми се ходи на тоалетна по голяма нужда Sad . Правя го през около 7 дни и то след като съм пила  Сена (билка на таблетки), иначе корема ми се подува, но не ми се ходи на тоалетна.... Бих се радвала, ако споделите вие дали сте имали подобен проблем и как сте се справяли с него. Разбира се, ще се посъветвам и с лекаря си, но ще ми е интересно да разбера и вашия опит.
Благодаря предварително и весели празници!  bouquet

# 1
  • Мнения: 6 274
Никога не съм имала проблем с ходенето до тоалетна...
А преди бременността пак ли така беше при теб ?
  Thinking

# 2
  • София / Перник
  • Мнения: 584
Преди бременността много рядко ми се е случвало, но никога не е било 7 дни без тоалетна...

# 3
  • Пловдив
  • Мнения: 18 386
Това е нормален проблем по време на бременност.Разбери какво те разхлабва-киви,пшенични трици,прясно мляко на гладно.ябълки.

# 4
  • Мнения: 9 814
Чак до 7 дни не съм стигала, но до 3-4 дни да.
И то с тази си бременност.
Такъв проблем нямам като се движа повече и не седя, лежа повече, т.е., когато съм си у дома.
Сега се опитвам да ям все разхлабващи храни- портокали, мандарини, супи, овесени ядки, топло мляко с мед, но особен ефект няма.

П.П. Виждам че, очакваш бебето си през юни.
Заповядай в тази тема:
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=358011.0

# 5
  • Мнения: 6 274
Ами явно наистина е от бременността и както те е посъветвала мамата преди мен - виж какво ще ти помогне да решиш проблема...
Круши също стават...
Успех, лека бременност и Весели Празници !!!

# 6
  • Мнения: 317
Аз цял живот съм така, но от както започнах да ям всеки ден или през ден овесени ядки и всичко е наред. Не са толкова гадни, опитай и съм сигурна, че ще ти помогнат. Можеш леко да ги завариш с вода докато омекнат, после им слагаш прясно мляко и стават една приятна закуска. Освен това са много полезни. Ако не ти харесват има комбинация от овесени ядки със сушени плодове. Също са много вкусни. Лека бременност!  bouquet

# 7
  • Мнения: 822
И аз имах такъв проблем през бременността,и ядях много плодове,и пиех дуфалак.

# 8
  • София / Перник
  • Мнения: 584
Благодаря ви за бързите отговори Simple Smile Аз харесвам овесени ядки и ще пробвам да закусвам с тях. Ям круши, ябълки и какви ли не плодове, заради витамините и не само..., но не съм пробвала да ги ям на гладно...ще опитам и това.
Лека бременност на всички, които очакваме "малки" съкровища и успех на всички останали! Wink

# 9
  • София
  • Мнения: 5 792
При някои жени по време на бременност се получава така, да. Моята кума ми каза, че веднъж 10 дни се е мъчила.  Rolling Eyes Аз имам обратния проблем, но при мен сигурно е и от желязото, дето пия.
А иначе - специално сена не знам дали става при бременни, питай д-ра си. Успех! И лека бременност!  Hug

# 10
  • Мнения: 374
Аз регулирах стомаха с мандарини и киви в огрооооооомни количества Mr. Green
Можеш да пробваш шоколадче Комфорт. Благодарение на него успях да отида до тоалетна след раждането Peace

# 11
  • Мнения: 651
Наистина Дуфалакът помага.Вземи си сироп.Яж киви,сурови ядки-орехи и т.н. Черен хляб.Това е много 7 дни.Бебката и тя почва да изхвърля и всичко се отделя чрез тебе.И мн. важно консумирай повече вода и ябълки.Успех!

Последна редакция: пн, 22 дек 2008, 08:17 от Деянова

# 12
  • Пловдив
  • Мнения: 2 163
И аз имах такъв проблем и то горе долу на същите месеци.Помагаше ми киви, сини сливи /тогава пресни , сега сушени / , мандарини, мед с прясно мляко.
Диетичен шоколад "Диет" на СофКао  Peace

# 13
  • На топло...
  • Мнения: 584
На мен ми помагаха сушени сини сливи! В нашата темичка ги бе препоръчала една многодетна мама (да е жива и здрава!) - накисват се 4-5 вечерта във водичка, а на сутринта се изпива водата и се изяждат сливите на гладно.
Разбира се храната ти трябва да е разнообразна, да съдържа овесени ядки, пълнозърнести храни, много плодове (сушени и пресни, само не и компот от дренки) и зеленчуци, мед... Пий повече течности, но не газирани... Движи се много...
Избягвай да ползваш разхлабителни, за да не стане така, че да се сдобиеш с лениви черва и да се изхождаш само с чайове и хапчета... Нож с две остриета са просто! А специално сена,... доколкото знам не се препоръчва за бременни - само в краен случай.
И последно - не допускай повече 7-дневно запичане, безпроблемно е до 3-4 дни, но не и по-дълго!
Желая ти лека безпроблемна бременност и едно чудно бебче! Peace

# 14
  • в страната на чудесата
  • Мнения: 8 305
Сена-та прави червата още по-лениви и въобще не се препоръчва, особено при бременни. става порочен кръг и невъзможност да се спре после. ако не помагат движението, зеленчуците, плодовете, овесените ядки, опитай с дуфалак. и всеки ден отивай в тоалетната по едно исъщо време дори да не ти се ходи. това създава навик.

# 15
  • Мнения: 302
Пробвай с едно киви на гладно сутрин.Има голям ефект.

# 16
  • Мнения: 641
И аз имах такъв проблем през бременността,и ядях много плодове,и пиех дуфалак.
Сигурно ли е ,че няма да навреди на бебето този Дуфалак?.
Кажи ми като го пиеш след колко часа ти действа,за да знам кога да го глътна,защото и аз имам големи проблеми,та чак вече ме боли.
И колко често мога да го пия.
Аз другата седмица съм на доктор и ще го питам,но до тогава ако някоя от вас ми помогне няма да е лошо.
И не знам защо на мен такива кивита,овесени ядки,круши сутрин въобще не ми помагат.

# 17
  • Мнения: 4 784
И аз имах такъв проблем по време на бременността. Пробвах с плодове да оправя нещата, но не се получи. Докторът ми предписа Дуфалак, но вече не помня как точно го пиех.

# 18
  • Мнения: 3 316
и аз имах този проблем  ooooh!  помогна ми пиенето на топло мляко или чай с мед сутрин на гладно , овесени ядки (или мюсли) + пшенични трици, много плодове и движение  Peace

# 19
  • Мнения: 7 723
...и аз имах запек. И двата пъти.
Пиех Дуфалак. Wink

# 20
  • Мнения: 60
И аз го имах този проблем, но в 3тия месец го реших. Всяка сутрин пиех по 1 пасиран банан с прясно  мляко. Много вкусна и помагаща закуска. Първо от нея спря да ви се гади сутрин и второ - реши ми проблема с ходенето до тоалетна до днес.

# 21
  • Мнения: 129
Здравей dessista!
Сената е противопоказана за бременни защото може да предизвика контракции.  StopСъветвам те да не я пиеш под никаква форма-таблетки, чай, шок. Комфорт-нищо от тези, дори и еднократно. Да не говорим че към сената се привиква и след няк мес редовно пиене на сена няма да можеш да ходиш до тоал без нея изобщо ooooh!, дори  и след като родиш. Нормално е да имаш запек, но е желателно да се бориш с него-освен че е дискомфортно, по късно има голяма вероятност да получиш хемороиди, и тогава вече ще имаш сериозен проблем ooooh!. Не искам да  те плаша, а просто да ти кажа да не го подценяваш тоя запек.
Най-добре да пробваш с различни храни. освен всичко което другите са ти казали, на мен лично най-добре ми действа ежедневната ядене на домати- сурови, сок, пюре, дом. сос-има мн варианти. Също-прясно мляко с мед,овесени трици с малко кис мляко, зеле-прясно или готвено, но не кисело, защото е мн солено, а соленото запича. Каквото и да пробваш, имай предвид че няма да ти помогне ако 7 дни не си ходила до тоал. изядеш една ябълка на гладно и готово.  NaughtyТака действат само лекарствата, а храните действат ако ги приемаш редовно. Ако искаш да не се стига до лекарства е важно всеки ден да консумираш разхлабващи храни. Не е необходимо да са в големи количества-примерно 1 ябълка, 1 домат и 1 чаша пр мляко за 1 ден, следващия нещо друго и така. пий мн течности, не яж мн солено и се движи колкото можеш. Пробвай този режим за 2 седм примерно. Ако няма никакав ефект, препоръчвам Хуск, може и Дуфалак, но Хуска е по-подходящ. Приемай го до края на бременността.

Надявам се да съм ти била полезна!

# 22
  • Мнения: 1 554
при мен плодовете не помогнаха,аз пиех дуфалак Outta Joint

# 23
  • Мнения: 645
и аз имах такъв проблем,пиех дуфалак,ядях сливи и повече течности Peace

# 24
  • София
  • Мнения: 1 735
Здравей dessista!
Сената е противопоказана за бременни защото може да предизвика контракции.  StopСъветвам те да не я пиеш под никаква форма-таблетки, чай, шок. Комфорт-нищо от тези, дори и еднократно.
И аз смятах това да ти напиша.Аз си накисвах сушени сливи в топла вода и лъжичка мед,сутрин на гладно.
Сената май се нар. още и родилна трева.

# 25
  • Мнения: 2 131
По време на бременността ми моята гинеколожка ми беше препоръчала да изяждам по една Активия на ден. Аз нямах такъв проблем, макар че не ядях Активия редовно. Но пък ядях огромни количества портокали. Чаша топло мляко с мед също е добра идея.

# 26
  • Earth
  • Мнения: 1 952
И аз пиех дуфалак ..  Mr. Green

# 27
  • Мнения: 2 172
Ооооо и аз редовно си пропускам по 7-8 дена,с предишната също  Mr. Green Нищичко не ме спасяваше,нито дуфалак,нито круши,нито ябълки,нито специални чайове.Единствено като ям овесени трици с кисело мляко  нещата си идват на мястото и то естествено,без да усещаш разстройство в корема както е с въпросните таблетки и чайове. Но почти винаги забравям да си правя сутрин и затова си нося товара дни наред  Tired Много съм несериозна.

# 28
  • Мнения: 826
 Много бременни имат твоя проблем. Аз и преди моята бременност бях зле, но до края на третия месец, направо сълзички пусках в тоалетната - толкова ме болеше. Мога да ти похваля Мукофалм, който е специално пригоден за бременни и действа изключително леко т.е. не ти скъсва стомаха от болки, а някак постепенно регулира дейността на червата. Попитай за него внякоя аптека. Peace

# 29
  • Мнения: 218
всички плодове ,активия и пийте много вода поне 1,5 л. така няма да ви се подуват и краката Пиете ли течности достатъчно?

# 30
  • Мнения: 2 374
Това е напълно нормално по време на бременност,аз не съм имала такъв проблем,но моя приятелка пиеше Дуфалак  и беше адски доволна.

# 31
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
Запека по време на бременност е нормален.Яж повече разхлабващи плодове

# 32
  • Мнения: 18
Здравейте,

За сената и аз прочетох, че не се препоръчва за бременни и че дори е вредна.
Пробвай със сини сливи, може и компот. Личната лекарка ми каза, че печените ябълки пречиствали стомаха и червата. Ям и кисело мляко почти всеки ден.  Също и комбинацията на кисело мляко с овесени ядки ( на някой им е гадно, но аз я харесвам ). Помага ми много и зелето, но не сурово или кисело, а сготвено.  Посъветвай се с личната лекарка или АГ-то, излизат все по- нови и нови лекарства, които те си ги знаят и не са вредни за бременни и кърмачки. Wink

# 33
  • Мнения: 47
Аз пък имах такъв проблем преди за забременея, а сега май отшумя (да чукна на дърво). Отдавам това на редовното хранене което си наложиш и най вече на много, много плодове (МАНДАРИНИИИИИИИ  Hug) и прясно мляко сутрин за закуска.

# 34
  • Мнения: 493
Аз винаги съм го имала този проблем,а по време на бременност е още по неприятно.Единственото нещо,което ми помагаше е "Лаксал". Peace

# 35
  • Пловдив
  • Мнения: 556
Това е напълно нормално по време на бременност,аз не съм имала такъв проблем,но моя приятелка пиеше Дуфалак  и беше адски доволна.
Аз също пиех Дуфалак по време на бременността си,през два-три и бях много доволна.Не е вреден за бебето и не създава зависимост.След като родих ми го дадоха и в болницата.

# 36
  • Мнения: 3 929
Мога да добавя пиенето на чаша СТУДЕНО прясно мляко сутрин на гладно, повече вит. С, ядене на люти чушки. Аз лягах на лявата си страна, но съм полулегнала, подпирах се на лакът.

# 37
  • Мнения: 528
Съчувствам ти  Confused
Аз винаги съм имала проблем с ходенето до тоалетната  Confused Не се запичам, просто нямам позиви. Единственото нещо, което ми помага е сутрешното кафе с цигара и минерална вода. Когато забременях, веднага спрях кафето и цигарите/не , че пуша много - 2-3 цигари на ден/ и кошмарът започна  Confused В продължение на 1 месец пих Дуфалак, който ми помагаше единствено след като изяждах по 2 кивита и изпивах по 1 чаша прясно мляко с много мед  ooooh! До такава степен ми втръснаха, че все още не мога да ги погледна, камо ли да ги ям или пия  Sick След това започна и този метод да не ми действа и реших, че е по-добре да пия по 30мл кафе с една цигара сутрин и да ходя нормално до тоалетната  Rolling Eyes.
Съвсем не те подтиквам към този метод, просто споделям  Peace Просто трябва сама да откриеш какво ти действа най-добре на перисталтиката. И за нищо на света не се оставяй толкова много дни, без да си ходила до тоалетната  Naughty Изключително вредно е, както за теб, така и за бебчето  Hug

Успех! Лека и безпроблемна бременност !

# 38
  • Мнения: 651
Мовеш да пробваш с чаша топла вода и мед.Но не вряла!

# 39
  • Мнения: 9 973
аз искарвах по 16 дни,нищо не ми помагаше и спрях праховете.Сега съм по-добре -веднъж седмично  Crazy

# 40
  • Мнения: 367
По време на бременността си имах от време на време забавяне, но общо взето се изхождах редовно. Когато родих обаче, нещата се промениха. За първи път почувствах, че имам проблем. Често ми се случваше да отлагам ходенето до тоалетна поради заетост - кърмене или други грижи около бебето. Не можех да се изхождам редовно, чувствах тежест, подуване и липса на позиви. Ядох плодове сутрин поне до десет - на гладно и пиех чай. Опитах се, да не отлагам и при най-лекия позив. И досега го правя.

# 41
  • Мнения: 27 524
Сутрин на гладно фреш от цитруси. Плодове и зеленчуци през деня. Много течности. Разходки пеша поне по 2 часа на ден. Хляб - черен (пълнозърнест). Няма запек при правилно хранене!  Peace

# 42
  • Мнения: 2 131
аз искарвах по 16 дни,нищо не ми помагаше и спрях праховете.Сега съм по-добре -веднъж седмично  Crazy
16 дни!!! Това е адски много...

# 43
  • Мнения: 60
Мисля,че тези са на билкова основа Лаксал" и помагат!

# 44
  • Пловдив
  • Мнения: 337
Дуфалак  Peace

# 45
  • София
  • Мнения: 1 476
горещо препоръчвам всяка сутрин да пиеш на гладно чаша топла вода с една лъжица истински мед в нея, на мен лично това винаги ми е помагало и си ходя редовно, иначе и аз имам такива затруднения, много е неприятно...така си реших аз проблема  Peace

# 46
  • Мнения: 1 629
Не ми се е случвало чак на толкова време да ходя. Понякога даже по няколко пъти на ден си ходех Shocked ... повече течности и плодове.

# 47
  • Мнения: 165
Оооо аз ако не ида 2 дена ............(само сега като съм бременна де иначе не ми е правело впечатление)получавам яки шутове и си търся начин.Скоро дори си запалих една цигара и си реших проблема преди да съм я изпушила.Яж храни и сокове които са по разхлабващи.

# 48
  • Мнения: 9 460
Да,имах този проблем до към 6-я месец,но не съм пила нищо Peace

# 49
  • Мнения: 1 512
Помагаше ми киви на гладно сутрин

# 50
  • София / Перник
  • Мнения: 584
Здравейте мами,
ще пробвам съветите, които ми давате. Вече имаше ефект от млякото с мед, но не винаги, също така и от печена тиква понякога има ефект. За съжаление от мандарините и от кивито няма ефект Sad , а на повечето ви помага....
АГ-то ми изписа сироп Лактулоза, но пак не ходя всеки ден, както тя каза, че трябвало... Още търся "моето спасение", но не съм го открила. Все пак положението сега е доста по-добро - през 1 - 2 дни.
Сената веднага я спрях след като прочетох, че не е подходяща (не че и от нея имаше кой знае какъв ефект) Simple Smile Иначе си ям пълнозърнест хляб, пия доста течности (фрешове, вода, прясно мляко), ям ябълки и банани всеки ден и разни други плодове, каквито има, често закусвам с овесени ядки, но.... явно си е до организъм...
Лек и приятен ден!   bouquet

# 51
  • Мнения: 626
Здравей виждам че още не си си намерила лек .
Мойта докторка ми каза да пия ленено семе- има го и във вариант ленено брашно . Ако си вземеш от семето трябва да го смеляш и по една супена лъжичка вечер преди ядене разтворена в малко вода и ли мляко. Аз лично си взех от брашното щото е по-лесно . Ефекта е невероятен. Има го в големите магазини при диетичните храни.
Успех  newsm10

# 52
  • София / Перник
  • Мнения: 584
А, това ленено семе има ли странични ефекти? Чула съм, че излизали пъпки от него (не че няколко пъпки ще ме спрат да го ям/пия, ако има желания ефект, де). Simple Smile

# 53
  • Мнения: 626
На мен нищо не ми излиза , все пак това е една лъжица само вечер . Не знам ако искаш опитай при мен има ефект, а и аз бях като теб . Чак от толкова задържане получих хемороиди и от 2 седмици не мога да се оттърва от тях.

# 54
  • София / Перник
  • Мнения: 584
Ооо, задължително ще пробвам! Simple Smile

# 55
  • Мнения: 1 372
По време на бременността си и аз имах проблеми с изхождането по голяма нужда, но не чак по 7 дни. Наблягах на повече плодове, течности и топли и пресни храни. Кивито действа доста добре.

# 56
  • На бял кон в Pierrefonds
  • Мнения: 1 451
Никаква сена по време на бременност и кърмене. Докато си бременна може да ти докара контракции.
иначе може няколко сушени сливи накиснати в топло прясно мляко и после 1 чаша вода. Действа безотказно. И яж мюзли, овесени ядки, трици.

# 57
  • Мнения: 104
най-добре е да не прекаляваш с билките, яж пълнозърнест хляб и всички целенчуци със целулоза и плодове с вода Peace

# 58
  • Мнения: 1 354
Аз само в началото имах проблеми,помагаше ми Дуфалак,повечко вода,зеленчуци и плодове....добре,че сега  се пооправих,че се чувствах ужасно през този период ooooh!

# 59
  • Мнения: 1 817
И аз бях с такъв проблем.Винаги съм го имала. През бременността се задълбочава. Също и ако взимаш таблетки желязо.
Ето някои начини, които ми помагат:
*на гладно топла вода с лъжица мед;
*мюсли с мед или овесени ядки;
*повече плодове през деня, преди ядене.Много помага КИВИ, тиква, круши, сливи /*зеленчуци-моркови, зеле, пипер печен..
*лещата ми действаше слабително;
*мнооого течности, компоти;
*накрая клизма, там успехът е сигурен Peace

Когато кърмех също се задълбочи проблемът. Трябва да се пият наистина много течности, защото тогава организма си изтегля всички течности за кърмата. Аз така го усетих.

Ето ти още една подобна тема. Може да ти е полезна. http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=324719.msg8433742#msg8433742

Лека бременност и леко раждане. Дано да се оправи проблемът, че е много гадно. Peace

# 60
  • Мнения: 494
И аз бях така през почти цялата бременност. Какви ли не билки и боклуци не пих, но истината е, че нищо не ми помогна. Оправих се като родих.

# 61
  • Мнения: 4 111
И аз имах такива проблеми, но и храната ми допринасяше за тях. Големи мъки имаше. Дуфалак по едно време пих.

# 62
  • Мнения: 9 776
... Все пак положението сега е доста по-добро - през 1 - 2 дни.
... явно си е до организъм...

1-2 дни си е много добро постижение Peace. Пък и ти сама си стигнала до извод. Мисля, че няма за какво да се тревожиш. И само да допълня нещо. Понеже беше написано нещо от сорта, че малкото движения водят до тези проблеми - еми моята бременност беше най-мързеливият период в живота ми досега. Спрях работа, ограничих разходките до минимум, защото лятото бяха адски жеги и по цял ден висях във форума. Резултат: +10кг, редовно изхождане, че даже и нощем съм ставала. Сега се сещам, че не ядях изобщо сладко. Да не би да хапваш повечко? Общо взето си е до организъм, както си писала Peace. Лека бременност!

# 63
  • Мнения: 94
На мен ми помагаха разхлабителните на Д-р Тошков.

# 64
  • Пазарджик
  • Мнения: 131
Сутрин на гладно една чаена чаша топла вода с една чаена лъжичка мед Peace. От два три дни го пия и нямам вече проблеми със стомаха. След това закусвам данон активия с едно киви. Hug

# 65
  • велико търново
  • Мнения: 139
Искам да ви попитам и аз нещо момичета. Аз пък съм много притеснена, от време на време ходя черно до тоалетна. Взимам витамини супле маман и в тях има 20 мг. желязо. По принцип се оцветява от желязото но това ми се вижда малка доза за да има такъв ефект. Пия също и магнерот.

# 66
  • Мнения: 1 817
Искам да ви попитам и аз нещо момичета. Аз пък съм много притеснена, от време на време ходя черно до тоалетна. Взимам витамини супле маман и в тях има 20 мг. желязо. По принцип се оцветява от желязото но това ми се вижда малка доза за да има такъв ефект. Пия също и магнерот.

Със сигурност е от медикаментите. И аз бях така.

# 67
  • велико търново
  • Мнения: 139
аз звъннах на личната и утре ще ми пусне проба за всеки случай. каза и тя че най-вероятно е от желязото но за мое спокойствие

# 68
  • Мнения: 253
Аз до 3месец бях така/но преди да забременея си имах проблеми-не съм ходила и по 7дена даже/но после се оправих.Незнам за напред как ще е но Mr. Green

# 69
  • Мнения: 316
Редовно ядях Активиа, пиех много течности и се хранех с храни богати на целулоза. Така избегнах тези проблеми.

# 70
  • Мнения: 202
Искам да ви попитам и аз нещо момичета. Аз пък съм много притеснена, от време на време ходя черно до тоалетна. Взимам витамини супле маман и в тях има 20 мг. желязо. По принцип се оцветява от желязото но това ми се вижда малка доза за да има такъв ефект. Пия също и магнерот.
От желязото е,не се притеснявай.

# 71
  • Пловдив
  • Мнения: 588
Редовно си хапвах Активия, а също така наблягах на плодовете и зеленчуците. Пиех често чай с малко мед. Така контролирах положението. Wink

# 72
  • Мнения: 790
Сушени сливи и кайсии, овесени ядки, сладко от рози, прясно мляко, зелев сок. Ох, имаше още варианти ама  smile3538

Общи условия

Активация на акаунт