Газова или електрическа фурна?

  • 12 457
  • 24
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 47
Електрическа фурна -без грам колебание!

# 16
  • Мнения: 1 632
Електрическа фурна -без грам колебание!
Напълно подкрепям! Peace

# 17
  • Мнения: 2 926
Електрическа  Peace
За да ти е мирна главата

 Peace

# 18
  • Мнения: 4 402

Истина е че когато се употребява открит огън трябва да се има едно наум и да се проветрява малко по-често. На мен обаче ми е чудно дали готвещите с електрически фурни толкова обичат да им мирише на готвено в помещението че да го проветряват веднъж на седмица... не знаех че има такива хора.
Предполагам,че си чел инструкциите за работа с газова фурна и за да бъдем точни и коректни производителя си го е написал:Включиш ли газовата фурна докато работи трябва да имаш отворен прозорец в стаята.Не е написано да проветряваш по честичко,а изобщо да не затваряш докато уреда е включен.
Разбирам ,че по стара българска традиция някои от нас ако изобщо погледнат инструкциите за безопасност е само за да им се присмеят и да кажат колко по-умни са от самия производител и от останалите които ги спазват.
 Не разбирам на какво основание реши ,че ползващите електрическа фурна и аспиратор проветряват веднъж седмично newsm78.Не е нужно да бъдеш груб ,като ни приписваш изцяло неоснователните си предположения.
Днес навън е -8 до -5 и аз цяла сутрин пека курабийки как да държа отворено 3-4 часа като около мен щъка дъщеря ми на годинка и малко?Разбира се че проветрявам,но не може да е постоянно отворено,нито пък да пренебрегвам инструкциите на производителя рискувайки да навредя на детето.
Хубаво си го казал всеки сам да решава,ама нещо не си особено толерантен към чуждото мнение и то не с помоща на факти и аргументи а с грубост и абсурдни лично твои предположения.

# 19
  • Мнения: 9 188
ползвала съм и 2 те , но 200пъти гласувам за електрическа

# 20
  • Мнения: 4 434
Аз съм за електрическа.

# 21
# 22
  • Мнения: 161
Предполагам,че си чел инструкциите за работа с газова фурна и за да бъдем точни и коректни производителя си го е написал:Включиш ли газовата фурна докато работи трябва да имаш отворен прозорец в стаята.Не е написано да проветряваш по честичко,а изобщо да не затваряш докато уреда е включен.
Извинявам се ако съм те засегнал.
Нямам представа какъв уред си ползвала ти, но имам един въпрос - при нормалните газови печки с 3 клетки, които се използват за отопление отваря ли се прозорец когато работят? (не споря, че ако я ползваш 10-ина часа няма да се наложи да отвориш широко)
Ето ми го довода.
Инструкцията на английски ли беше или саморъчен превод на български език на магазина, който ти е продал уреда?
АЗ съм чел не една и две за такива уреди, верно не беше тук, но там нямаше такива указания.
И пак твърдя - има голяма разлика дали се ползва метан или пропан-бутан. Пропан-бутанът е със специфичен мирис, тежък петролен газ е който се наслагва в ниските части на помещенията, поради което крие опасност от експлозия . Освен това поради обстоятелството че си го носиш с бутилки никой не идва да ти провери инсталацията и настройките.
Метанът е съвсем различно нещо - проверка всяка година със зумер за течове(то и ако има се вижда от разходомера), лек газ, който не се утаява и на който му трябва неколкократно по-висока концентрация за да се възпламени.
Така че ако въпросът е за пропан - и аз не бих препоръчал такива занимавки, ако е метан - не виждам чак такива проблеми.
На нашата печка горелката беше под фурната в центъра и не виждам как може да се запуши такова нещо. Де факто имаш и фурна и грил с една и съща горелка. и големините си им бяха съвсем нормални като за запичане и пр.
Ама как да е...

# 23
  • Мнения: 5 920
От много години готвя на газ.Никакви оплаквания,дори напротив.Фурна газова не съм имала и не мога да кажа.Но-въпросът е в какво помещение ще сложиш печката?В отделна кухня или в холо-кухньо-трапезария?Ако е  в отделна кухня-няма проблем.Но в каквото и да е друго помещение,в което човек стои дълго време,може и да полегне,деца да щъкат по пода-не бих сложила газов уред.

# 24
  • Мнения: 4 402
chefolino ,приемам извинението Hug
Никога не съм ползвала отоплителен уред на газ и не съм запозната с инструкциите за безопасност.
По отношение на газовата фурна ,тази пролет обиколихме магазините да търсим печка изцяло на газ /споменах вече колко често спира тока тук/.Спряхме се на два модела :горение и индезит/вероятно са още в продажба/.Ами в инструкциите ясно си беше казано като работи фурната-да е отворен прозореца.Интересно за котлоните нямаше такова изискване , newsm78 вероятно защото не са толкова мощни не знам.Интересно е че това изискване не беше обвързано с конкретен вид газ  newsm78,а се отнасяше  и за двата -от прочетеното това се разбираше newsm78
Абсолютно съм сигурна,че моделите които споменах не разполагат с датчици за нивото на кислород в помещението.
Поговорих и с моята свекърва,която с години е живяла на място ,където всичко е на газ.Имам колежка  с газифицирано жилище.Порових и по форумите.В края на краищата за себе си прецених,че най важно е да се съобразя с това,че имам малко дете и не мога да го навличам в космонавта всеки път като готвя.Наложи се да се откажем от фурна на газ.

п.п. не зависимо дали е отделна кухня или не не смея да оставям малката в едната стая докато аз съм в другата ,защото се притеснявам да не се нарани или да счупи нещо.Понеже си я гледам сама се налага да си ходим двете за ръчичка и да гледам да я заиграя в стаята в която имам работа.Така горе долу успявам да съм едновременно домакиня и майка на много палаво зверче Laughing

Последна редакция: пн, 29 дек 2008, 12:09 от mamamari

Общи условия

Активация на акаунт