Имам проблем, дайте съвет

  • 3 866
  • 43
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 417
Цитат
всяка сутрин в 5 да те будят с телевизор до дупка,друга песен ще пееш
Наистина имам себе си и мъжа ми за културни и възпитани хора, но да си призная идват ни и странни хрумки, човек може да изперка Flutter

# 16
  • Мнения: 2 631
Регламента гласи, че сутрин шум не трябва да се вдига преди 8:00ч. сутринта, както и в часовете между 14:00 и 16:00ч., и вечер след 22:00ч. Петък и събота вечерните ограничения нарастват до 24:00ч.
Лятото специално си бях търсила страницата от закона, в която го пише! Имах си и аз разправии с рап песни..  Tired

# 17
  • Мнения: 417
kafe търсих ама не го намирам, искам да го разпечатам и да им го дам, с добро дето се вика Confused
Да го има черно на бяло защото твърденията на бабата са, че по закон е до 6 сутринта, и от 22 всеки ден Rolling Eyes

# 18
  • Мнения: 2 631
Сега ще го потърся!  Peace

# 19
  • София
  • Мнения: 7 992
Възрастните хора са с намален слух, както и с психика, която е съвършено различна от тази на човек до 60 год. Напълно нормално е да не чуват, поради което да увеличават телевизора. Малко вероятно е да го правят във ваша чест.
По отношение на това какво чуват, че вие правите, е отделен въпрос. Един възрастен човек интерпретира звуците по съвършено различен начин от младия, да не говорим, че колкото и да са с акъла си, има и старческа деменция и склероза. Това е и причината да възприемате техните действия, че са "напук" на вас. Те го правят, защото вътре в съзнанието им е съвсем друга реалност и възприятия.
Според мен по-лесно ще се справите, ако ги "сплашите", че следващия път ще извикате полиция и ХЕИ, за да направят замервания. Възрастните хора имат страх от правораздавателни органи, така че може и да сработи.
Знам, че е ужасно дразнещо, но все пак се отнасяйте към тях като към болни хора, защото те са точно такива. Старостта се превръща в болестно състояние, към което трябва предимно търпение и толерантност. Казвам го като човек, който е в постоянни грижи за баба над 80 години. И тя ме изкарва извън нерви, но със скандали не е успешен подход...

# 20
  • Мнения: 2 631
Ето за всички, на които ще им е в полза:
Обърнете внимание на чл. 14

http://law.dir.bg/reference.php?f=ppvres78

# 21
  • Мнения: 1 473
Едва ли биха се уплашили от някакъв правилник, щом не разбират от нормална дума.
Всяко търпение си има граници, за това си мисля, че може би трябва и вие да надувате до дупка звука на телевизора и ако трябва излизайте на разходка през това време.
Една седмица терор от ваша страна и те ще се оправят.
Успех.

# 22
  • Мнения: 417
милинка пробвахме, да ги "сплашим" с полиция но не никаква реакция, а относно това, че старите хора получават изменения съм напълно наясно, дете на медицински работници съм, да не говорим че и бабата и дядото са пациенти на баща ми, и той след като реши да поговори с тях смятам, че е преценил че не става въпрос за изкукала работа  Flutter

# 23
  • Мнения: 417
Ето за всички, на които ще им е в полза:
Обърнете внимание на чл. 14

http://law.dir.bg/reference.php?f=ppvres78
Много благодаря  Crazy

# 24
  • out of space
  • Мнения: 8 573


всяка сутрин в 5 да те будят с телевизор до дупка,друга песен ще пееш Whistling

в аптеките продават тапи за уши. А мен не ме мисли- в 5 сутринта и бомба да гръмне не бих я чула.
Абе сигурно си добра душа, но изказването ти ми прозвуча доста кофти...

# 25
  • Мнения: 1 554


всяка сутрин в 5 да те будят с телевизор до дупка,друга песен ще пееш Whistling

в аптеките продават тапи за уши. А мен не ме мисли- в 5 сутринта и бомба да гръмне не бих я чула.
Абе сигурно си добра душа, но изказването ти ми прозвуча доста кофти...

истината е ,че съм много добричка,но тогава бременна с разбеснели хормони,можех и да я удуша Mr. Green

# 26
  • Бургас
  • Мнения: 1 470


всяка сутрин в 5 да те будят с телевизор до дупка,друга песен ще пееш Whistling

в аптеките продават тапи за уши. А мен не ме мисли- в 5 сутринта и бомба да гръмне не бих я чула.
Абе сигурно си добра душа, но изказването ти ми прозвуча доста кофти...

истината е ,че съм много добричка,но тогава бременна с разбеснели хормони,можех и да я удуша Mr. Green
Хихи,помня я тази баба аз,много тормоз отнесе ти тогава

# 27
  • София
  • Мнения: 903


всяка сутрин в 5 да те будят с телевизор до дупка,друга песен ще пееш Whistling

в аптеките продават тапи за уши. А мен не ме мисли- в 5 сутринта и бомба да гръмне не бих я чула.
Абе сигурно си добра душа, но изказването ти ми прозвуча доста кофти...

А защо пък трябва аз ( ако съм на мястото на авторката) да си слагам тапи за уши , а не те да не усилват звука на телевизора. В правилника ясно пише, че шум може да се вдига след 8 часа сутринта, така че от какъв зор аз да се тормозя да спя с тапи за уши, докато те нарушават обществения ред.  Щом бабичката й дава за пример този правилник, да вземем да го спазва.


 Към авторката - според мен бабето може и да не знае за точния час. Не е лоша идея да й  разпечаташ правилника и да й го покажеш.  Може пък да види, че греши.  другия вариант е  този, който предложи ana07:
Всяко търпение си има граници, за това си мисля, че може би трябва и вие да надувате до дупка звука на телевизора и ако трябва излизайте на разходка през това време.
Една седмица терор от ваша страна и те ще се оправят.
Успех.

Успех.   bouquet

# 28
  • Мнения: 417
Значи и тапи си купихме  Embarassed, е не са удобни, даже в аптеките продават два вариянта, а колкото до правилника мъжа ще го разпечата и в пощата, благодаря на всички.
Леле станахме за смях, бабите да ни подлудяват Flutter

# 29
  • Мнения: 4 668
Когато се роди синът ни , живеехме в блок населен предимно с възрастни хора  Confused
Бабата , която живееше забележете над нас , слезе един ден да ни направи забележка , че много сме ходели из апартамента вечер късно и сме и пречели да спи  ooooh!
Мъжът ми , който е крайно възпитан и толерантен и обясни със спокоен тон , че имаме бебе на две седмици и ставаме , за да се грижим за него ...

Същата дама обаче ставаше сутрин в 6ч. , за да гледа Дързост и красота / повторенията / , та затова искам и аз някой да ми обясни този феномен - ако е глуха и и се налага да надува телевизора , как така чува стъпките на хората живеещи под нея ?

И само мога да кажа - аман от такива  злобари ! Пълно е с такива  Sick
Добре , че не живеем вече там , че книга мога да напиша за простотията и несъобразяването им .

Общи условия

Активация на акаунт