Толеранти ли сте към майките, които не искат да кърмят?

  • 17 586
  • 345
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 8 242
Аз съм толерантна. Всеки да прави каквото си иска, мен това не ме засяга.

Понякога се дразня от майки, които кърмят 3 год. и нагоре и само за това говорят, които си мислят, че това ги прави по-добри майки и че техните деца са по-специални.

Ето Simple Smile Ако не кърмиш е ОК .. ама ако кърмиш дълго.. туй е само за фукня  Mr. Green

# 76
  • Пловдив
  • Мнения: 1 856
Аз съм толерантна. Всеки да прави каквото си иска, мен това не ме засяга.

Понякога се дразня от майки, които кърмят 3 год. и нагоре и само за това говорят, които си мислят, че това ги прави по-добри майки и че техните деца са по-специални.

Ето Simple Smile Ако не кърмиш е ОК .. ама ако кърмиш дълго.. туй е само за фукня  Mr. Green
Laughing

# 77
  • Мнения: 2 614
Всъщност да, толерантна съм с некърмещите вече(както уточних по-рано), но защо наистина комплексираните некърмещи си избиват комплексите върху мен и такива луди фанатички (които могат да говорят и за доста други неща, освен кърмене) като мен и духи-пухи, например  Mr. Green
Уф, знам, че сега ще ми извадите 100 аргумента, но е много дразнещо, да ме наричат луда, че не съм добре и куп такива неща. Колкото и нетолерантна да съм била, никога, ама никога не съм си позволявала такива квалификации!  Peace

# 78
  • София
  • Мнения: 717
.....Ако майката си е решила че по собствено желяние ще мине на АМ-няма да и ръкопляскам или да и кажа "браво", просто го приемам като лично нейно решение.
.....

Това е моето мнение! Лошото е обаче, че много майки се заблуждават, че това е по-доброто решение. Няма нищо по-хубаво от всичко естествено. Наскоро имаше въпрос в "Стани богат" (дано само не се заблуждавам за предаването), за това колко съставки от майчината кърма липсват в АМ?! Отговорът беше - над сто!
 Peace

# 79
  • Мнения: 762
За мен не е важно другите деца да са кърмени,просто предпочитам да е така по ред причини-за доброто на децата,на планетата и за да има по-силна връзка между децата и родителите им.
Много ми е страшно да слушам за боледуващи дечица и не ми се иска да знам,че средностатистическото българче е с далеч по-слаба имунна система от кое да е цигане само,защото едното не е кърмено,а другото е кърмено до сетна старост.
Иначе на толерантност се понаучих (колоот можах) от ЕБХто,щото като не съм ползвала памперси и ми беше много странно да видя дете на 3 години с такъв.Както и опаковките на памперси да има ходещи деца с прически,ама кой му пука за моя жален поглед...

# 80
  • Мнения: 2 467
Аз съм толерантна. Всеки да прави каквото си иска, мен това не ме засяга.

Понякога се дразня от майки, които кърмят 3 год. и нагоре и само за това говорят, които си мислят, че това ги прави по-добри майки и че техните деца са по-специални.

Ханна, повярвай ми, кърмеща 3 години и нагоре и е дошло до гуша от кърмене и не говори само за това  Mr. Green
(личен опит)

# 81
  • Мнения: 585
Обикновено никой не взима предвид гласа на бебето в ситуацията - говори се само за правата на майката, но не и за неговите.

Много добре казано!

# 82
  • Мнения: 3 718
Аз съм толерантна. Всеки да прави каквото си иска, мен това не ме засяга.

Понякога се дразня от майки, които кърмят 3 год. и нагоре и само за това говорят, които си мислят, че това ги прави по-добри майки и че техните деца са по-специални.

Ханна, повярвай ми, кърмеща 3 години и нагоре и е дошло до гуша от кърмене и не говори само за това  Mr. Green
(личен опит)

И  някои кърмещи над 2 години  са на същия хал   Mr. Green Сладките раздумки за кърмене се ограничават основно в този форум.

# 83
  • Пловдив
  • Мнения: 1 856
Да, нормално е всъщност в подфорума за Кърмене да се говори за кърмене  Laughing
Толерантна съм и към дългокърмещите, разбира се.
Просто понякога ме дразни как хем се гордеете, че давате ценна храна на детето си, хем се оплаквате, че ви е дошло до гуша. Как се чудите защо бебето не яде твърда храна .. Ами много ясно, че щом може да суче и му се предлага ще избере по-хубавото Simple Smile
Как се демонстрера силна привързаност към бебето, а едновременно с това се обръщате към тях с "моето диване, моята магарица .."  Laughing (милите обръщания - слънчице, съкровище и т.н. ги ползват даващите АМ  Laughing
Дразня се и от майки, които още в първата трудност при кърменето посягат към кутията с АМ.
Но и към тях съм толерантна.

Аз също кърмя успешно и детето ми не е пило АМ досега (това го пиша за да не кажете, че съм комплексирана некърмеща, която избива комплекси върху вас  Joy )

# 84
  • Мнения: 488
Към майки,които НЕ ИСКАТ да кърмят....
не знам наистина.....против некърменто съм....
и лично аз предпочитам да слушам дългокърмеща майка как охка и нарича детето си диване,отколкото да слушам как мама на мъниче разказва къде е ходила,кой го гледа вместо нея и да да я съзерцавам как му бърка адаптето и му дава шише....и го нарича слънчице
Май излезе,че не съм толерантна към тези,които НЕ ИСКАТ да кърмят!

# 85
  • в страната на чудесата
  • Мнения: 8 316
...

пп:А тези, които ги е яд, че бебета, които биха могли да бъдат кърмени, а не са, защо го изпитват този яд: заради това, че бебето се ощетява, заради печалбите на производителите на млека или и заради нещо друго? Някакси не мога да повярвам, че само заради бебешкия комфорт ви е яд, има и нещо друго, ама не знам как да го нарека. може би защото мен не ме интересуват чуждите бебета.
пп2: Видях, че кърменето било животинско - много смешно, раждането също е животинско, а най-животинско е онождането, но всички, които имат дете са го правили поне по един път.
аз пък не съм толерантна. признавам, че изпитвам неприязън когато разбера, че едно съвсем мънинко бебе вече отдавна е пробвало куп АМ и вече яде пюрета и сокове. но приключвам с "важното е да расте здравичко" и не говоря за и против кърменето, храненето и т.н.
и конкретно не му пука какво ядат хората, но ако възприемем един по-философски поглед - децата са бъдещето и са на всички ни. по същия начин както бихме реагирали на майка, която бие детето, на ужасните условия, в които живеят някои деца и така.
а препоръката за специализирана помощ не е безпочвена. например е установено, че нарушения в щитовидната жлеза може да предизвика послеродова депресия...

# 86
  • Мнения: 14 654
Не ми харесва, че се прави аналогия между некърменето и тормоза над дете, както и задължителното некърмено дете = болнаво дете. Много е грозно и невярно. Мога да ви уверя, че децата на АМ израстват нормални и не са бъдещи отпадъци на обществото, нито дългосрочни клиенти на аптеките. Ако родителите се грижат добре за детето си - то израства здраво и уверено. Знам статистиките на СЗО и всички подобни изследвания, но както и всяко друго нещо, те също се тълкуват половинчато. Да кажеш на некърмачка, че детето й се е разболяло заради малкото кърмене е все едно да кажа на някоя кърмачка "И какво като кърмиш като детето ти всяка зима има по 3 отита или пие вентолин." Еднакво обидно е, нали. Казвам го последното само за пример, че има кърмачета със заболявания като астма, отити в детстото и атопичен дерматит, които се счита, че се полагат на децата на АМ.

# 87
  • Мнения: 3 718
Е, хайде сега, аз откровено и с много любов наричам сина си диване и маймуна, ама ако го познаваш ще разбереш защо. Наред с това и слънчице му викам (може би съм готова да мина на АМ  Mr. Green )
Живота е странно животно, хем си обичам мъжа, хем на моменти ми иде да го налагам с бухалка, хем обожавам шоколад, хем след като изям два се проклинам и ми е лошичко. Кърменето на голямо дете е хем прекрасно и несравнимо, неповторим начин на общуване, хем на моменти ти иде да откъснеш малкия вампир от гърдата си и да избягаш с писъци....нищо не е само черно или бяло, това му е прекрасното.

# 88
  • Мнения: 14 654
Е, това с обръщенията е несериозно  Laughing , всяка майка нарича детето си маймуна, лумпен или нещо такова, което не значи, че го прави за да го унизи, а тъкмо напротив. Баща ми още нарича мен и двете ми сестри жаби, гъби, прасета и усойници, това означава, че ни кърми ли  Mr. Green  Няма да кажа как майка ни ни нарича, че ме е страх да не и сложите диагноза.

# 89
  • Мнения: 3 718
  Няма да кажа как майка ни ни нарича, че ме е страх да не и сложите диагноза.
Да не ви прати някой на психолог семейно  Mr. Green

Общи условия

Активация на акаунт