Страх ме,имам чувството че ще си изпусна детето!

  • 12 647
  • 51
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2 908
Tи ми приказваш за нашият проблем сега.Същото просто.Сега в петък сме в София на УНГ специалист-заради трета сливица,днес и правих втора ренгенова снимка в рамките на 3 седмици, дадохме втори път кръв днес и дадох секрети,въпреки двата антибиотика които свършихме онзи ден.Направи ми за един месец бронхит,гнойна ангина,и продължава да кашля като от пневмония и носа е силно запушен с полуразрушена лигавица от 1000 вида капки...Изпихме над 7 вида сиропи за този един месец уж да отхрачим храчките от кашлицата-нищо не стана.Поне за проблеми с урината не се притеснявам,не съм пускала такава,защото нашето притеснение е за пневмония,но и на ренген до сега не можем да я открием..
в събота ми вдигна за втори път температура въпреки Аб,кото давах-слагах мокри чаршафи с оцет и вода,спадна,правих какви ли не бабешки компреси и за сега помогнаха за температурата-днес вече няма,снощи дори правих компрес със синап....Но кашлицата като пневмониална си остава-сега отивам за резултатите от ренгена и кръвта,лекарката ни каза-евентуално-на абокат-и да свършва всичко най-сетне-от месец не сме видели нищо хубаво.
Мда,сега взех и резултатите-имаме си двустранна пневмония със всичките му екстри,за абокат сме,а се лекуваме от един месец от бронхит и от не знам си какво,защото просто ренгена първият път не е показал добре...е,как да вярваш и на техниката и всички м***** му стара...Измъчих си детето,натъпках го с химия,облъчих го добре....по-добре,мила,се вземи в ръце,и вървете при кадърни лекари,с кадърна апаратура да ви направят всички нужни изследвания,ама като хората...

Последна редакция: вт, 23 дек 2008, 13:09 от Супер мама

# 16
  • Мнения: 5 790
Аз не бих дала да слагат на детето ми гентамицин. Вече са ти го казали....
Бих завела детето в Детската клиника по пулмология към Александровска болница. Изключителни специалисти са.  Peace

# 17
  • Мнения: 17 546
Не плашете жената и без това се е ошашавила достатъчно! И двете ми деца бяха с двустранна вирусна бронхопневмония. След един антибиотик през устата и никакъв ефект, ни приеха в болница, на инжекции цефазолин в крачетата. Като видеха вече бяла престилка и ревваха неудържимо Sad След като излекувахме пневмонията, всичко това се отрази на ушичките. Пиха Зинат. След толкова време им няма нищо и на двамата, слава на Бога и въобще са здрави деца и рядко боледуват! Мъжът ми тогава, посърнал ,че децата са толкова болни, влязъл в един китайски магазин да купи някакви играчки и толкова му личало, че човекът го попитал защо е толкова угрижен. След като му обяснил, продавача (китаец) го посъветвал да купи ампули жен-шен с пчелно млечице и да дава по половин ампула на всяко от децата. Близнаците бяха точно на 1 годинка тогава. Купил мъжът ми от аптеката три такива кутии и като се прибрахме от болницата започнах да им давам от тези ампули. Изпиха няколко опаковки. Това ли, а не съм правила друго специално нещо, що ли, но децата заякнаха и не са боледували сериозно нито после в яслата, нито в градината, че и до сега. Даже шарка не са карали, при няколко пъти всякакви шарки в градината. И техни приятелчета - болни съм ги пускала да играят с моите, за да я изкарат като по-малки, но като е здрава имунната система и насила разболяването не става.

# 18
  • Мнения: 1 322
Балу, а за дете на 2г.и 5м. дозата същата ли е?

# 19
  • Мнения: 17 546
Да ти кажа честно, не помня дали имаше някаква дозировка, но следващата зима пак им давах от тези ампули и вече бяха на 2 години, давах им по една цяла ампула на ден. Има ги по аптеките, една червена кутия със златни йероглифи на нея и корен от жен-шен. Вътре май имаше листче на български и пише как и по колко да се пие. Ампулите са по 10 кубика (мисля) и има приложени в опаковката тънички сламчици, с които да се изпие съдържанието.

# 20
  • Мнения: 2 732
Дано се оправите  Praynig

# 21
  • Мнения: 445
Здравей! Нашето положение е почти същото. Синът ми е на 5 години. За месец и половина пие трети път АБ и пак същото. Няколко дни след спирането прави температура 39,5-39,6. В чудо се видяхме. Пуснаха му кръвна картина и се оказа и той с високи левкоцити, обаче има проблеми и с диференциалното броене. Само че той няма никакви други симптоми, нито киха, нито кашля. Първия път казаха вирус, после гърло, сега пак гърло, НО НА МЕН НЕ МИ ИЗГЛЕЖДА нито толкова червено, но и няма и налепи. Даже вчера лекарката каза, че се е изчистило. На него сливиците му са много големи и дори да е здрав само като ги видят и му изписват лекарства.  Днес излязоха и резултати от урина. Там пък Седимент: слуз, калциеви оксалати. Направо вече незнам. След празниците ще го водя на още изследвания и ехография на коремни органи.
Били казала какви са другите кръвни показатели на детето ти?

# 22
  • Мнения: 116
Момичета, извинете ме, че се намесвам, но сърцето ми се свива като чета през какви изпитания минавате  Cry. Аз също съм преживяла подобни с голямата ми дъщеря и слава на Бога те са вече в миналото. Моля ви, пробвайте с алтернативни методи, визирам по-специално класическата хомеопатия, прочетете, ако имате време и преценете дали отговаря на идеята ви за лечение. Не искам да го възприемете като натрапване, а като личен изстрадан опит.Всяка майка иска най-доброто за своето дете! Желая ви успех! Hug

# 23
  • Мнения: 4 195
момичета и аз се извинявам за намесата, но понеже минах през същото да си кажа
първо, винаги искайте второ мнение, особен но за Антибиотици, казвам го не само защото всеобщото мнение е че са вредни, а защото работя във фармацевтична компания и знам колко бързаме да ги дадем
за съжаление, случая на авторката е точно такъв - дала е няколко безсмислени АБ, с които по никакъв начин не е оправила детето.
Аз лично, отдавна не се доверявам само на педиатъра и личния лекар.
Нейната история много ми прилича на нашата и пиша горното с условието,че от глупост дадох на детето 11 Shocked АБ за 6 месеца преди да се усетя как си закопавам детето.
Съвета ми е - заведи го на УНГ, Пулмолог, Пусни му пълна кръвна и стерилна урина в добра лаборатория и настоявай педиатъра да те насочи към специалист.
Също така, опитвайте наистина и други методи освен АБ.
Лично за себе си, в пълна безизходица отидох при хомеопат, доверих се, защоto просто нямаше какво друго да дам на детето си и за моя огромна изненада просто н е сгреших.
Стискам палци да не е скрита бронхопневмония, а просто кофти вирус и бързо да излекувате детенце и да прекарате хубави празници
Пиши какво е станало  bouquet

# 24
  • Мнения: 14
Момичета, извинете ме, че се намесвам, но сърцето ми се свива като чета през какви изпитания минавате  Cry. Аз също съм преживяла подобни с голямата ми дъщеря и слава на Бога те са вече в миналото. Моля ви, пробвайте с алтернативни методи, визирам по-специално класическата хомеопатия, прочетете, ако имате време и преценете дали отговаря на идеята ви за лечение. Не искам да го възприемете като натрапване, а като личен изстрадан опит.Всяка майка иска най-доброто за своето дете! Желая ви успех! Hug
Peace

# 25
  • Мнения: 1 820
не съм писала скоро,защото все не ми остава време.Промяна нямаме,освен че имаме гнойна ангина с налепи  CryДнес беше последното боцкане.Почнахме да пием и поредния АБ трети ден е днеска,обаче Т си я има още.38-38,3.Не знам какво става,знам само че вече направо не ми се живее.Иска ми се да ме няма........
Мислим да идем до София но сега с тези празници май щее  е чак след Нова година.А до тогава аз просто ще полудея.Днес отиваме пак при личния и не знам какво ще измисли и този път.Ще го накарам да я гледа с ехограф.Поне каквото може да се направи през събота и неделя а после ще ходим и другаде.Мисля за Токуда,ама не знам кой лекар,записва ли се предварителнно може ли с направление и изобщо колко се чака.Объркана съм,не знам дали това е правилното решение точно Токуда,не знам какво става,не знам нищо вече. Cry

# 26
  • Мнения: 2 070
за алергия някой лекар споменавал ли е?с дъщеря ми се въртим в кръг вече три години.непрестанни сополи ,и много проблеми от тях.почти непрекъснато кашляне ,сутрин след ставане ,вечер давене,спазми ,1-2 годишнно,и обезателно пневмония.сега три месеца е сополива ,нищо не я оправя.гласа пресипна ,и съм на тръни.високо диференциално броене,говори за алергия.

# 27
  • Tам през Атлантическия океан
  • Мнения: 7 120
paneva мисли позитивно вс. ще се оправи  Hug

Моя АЛек мина през нещо подобно (даже го хоспитализираза за 6 дена в Александровска ) педиатърката ми каза че след такива последователни боледувания се получава срив в имуната с-ма и е хубаво детенцето поне 1 м да не ходи на ясла(или да не се зстоява в обществ.заведения) и да се възтанови  Peace Алек прави 2 месеца откакто неходи надявам се вече да е укрепнал и след нова година да тръгне пак  Simple Smile

bouquet

Последна редакция: сб, 27 дек 2008, 13:47 от Desss

# 28
  • Мнения: 1 820
Не,никой не е споменавал за алергия.Ама тя нито кашля нито нищо.Носа и е запушен стана вече втори месец сигурно.Диша все с  устата.Сега се свързах с една лекарка УНГ и смятам после като стане да я заведа.Тръгвам по доктори и където трябва и каквото трябва да се прави,защото това за мене не е нормално.Едното притеснение поне отпадна не е пневмония,ще търсим проблема,ама докато го намерим....
Мислила съм за други методи освен АБ но не знам как да стане.Нямаме хомеопат в града или поне аз не съм чувала.Писах на д-р Михайлов този от часът на мама,но не ми е отговорил.Бях чела за опашката която прави след Аб за изчистване на организма.Искаше ми се поне да ми каже какво точно се прави.Та не знам към кого да се обърна.Отрових я с АБ  Sick
Благодаря ви за подкрепата,момичета!Имам нужда найстина!И на вас весели празници!И много здраве!  bouquet

# 29
  • Абсурдистан
  • Мнения: 3 321
Как ще чакаш до след нова година.
Грабвай детето и тръгвай към София.
В педиатричната клиника на здраве 2 или в детската болница.

Аз не бих чакала.
Това е още една седмица. С такава температура.
Ми то детето съвсем ще окапе.

Общи условия

Активация на акаунт