Къде посрещате семейните празници?

  • 4 503
  • 64
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 486
Със семейството , в къщи

# 31
  • Мнения: 111
С дъщеря ми хващаме влака и отиваме на гости на моите родители за Бъдни вечер и Коледа.Традицията си е там да се съберем с брат ми и неговото семейство,идват и разни роднини.Спазваме  всички правила на празниците от времето когато бяхме малки с брат ми - от ястията  до обичаите. Нова година -у нас.Весели празници  Hug

# 32
В семейството на свекърва ми никога не са се празнували тези празници, за тях празнуването им се свежда до- нахранване за 5-10 минути максимум и после всеки отива на някъде и да си кара работата.Затова тази бъдни вечер мисля да идем при майка.За Коледа свекървата ни е поканила на село "на пилешко".До колкото ми е известно на Киледа се яде свинско, ама тя е икономична жената и с един пуяк ще нахрани 3 семейства Grinning, от 8 души, че и за вкъщи ще им прати Simple Smile

# 33
  • София
  • Мнения: 1 603
Прити, много неловка ситуация е тая.

При нас: 10-тина години на Бъдни вечер сме с моето семейство /майка, татко, брат, братовчеди, леля, вуйчо... до скоро, баба и дядо Sad/, традиция е да се събираме. След това  ситуацията стана подобна на вашата и за да са всички доволни, 2 години подред правихме следната огромна грешка. -  Отиваме при нашите, всички плюскат набързо, защото ние бързаме, постоянно повтаряне "е, стойте още малко", по някое време все пак успяваме да се измъкнем, мятаме се на колата и хоп у техните. Там разбира се, вече са позадрямали, но ни чакат да похапнем, ние се тъпчем отново - просто няма как да откажеш. Чуствам се гузно, че късно сме отишли, че рано сме си тръгнали... и т.н. Разбира се,  такова празнуване си е само късане на нерви. Сега пак празнуваме с нашите, а на Коледа минаваме при свекървата да си разменяме подаръци.
Знам, че ще дойде време, когато ще сме си у дома на празника и аз ще каня родата, но още не му е дошло времето  Wink.
М/у др., въпреки че знам, какво ще кажат повечето от вас, идеята да си празнува всеки със своите родители съвсем не е толкова лоша и ако я бях възприела преди, щях да си спестя много нерви.

# 34
Аз вече се чудех, дали аз не дооценявам ситуацията или моите роднини по сватовство са мноооого консервативни хора и дали у другите семейства така се празнуват празниците като тях- с наяждане набързо за максимум 10 мин, и после кой където ще да ходи.Ние вкъщи не сме били така

# 35
  • Мнения: 2 270
Много благодаря за отговорите, за съжаление при нас тази година ще бъде точно както го е описала супичка - едно страшно бързане, късане на нерви и цупене . . .
Да ви кажа честно вече дори не ми се празнува!
Искам истински празник, а не обичайното за свекър ми хапване и пийване набързо! Те не влагат нищо в този празник - поредния повод за пийване  Confused

# 36
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Наложи ми се да тропна с крак, защото той искаше тази година на Бъдни вечер да сме с неговите родители. Обаче няма шанс, този ден съм винаги при майка ми. И тя беше канена при другата сватя, обаче аз го направих на проблем Crossing Arms За другите празници нямам претенции, но на Бъдни вечер много държа.
˙·٠ pretty٠·˙, в такъв случай решението може да е да си останете в къщи и да поканите родителите ви. Гадно е този хубав празник да се превръща в повод за "късане на нерви и цупене" Confused

# 37
  • Мнения: 310
Почти от както сме семейство (15 г.) празнуваме заедно с двата чифта родители, като на Бъдни вечер се събираме у едните родители, а на Коледа у нас. Тази година ще е различно защото моите родители с в нова къща и ще празнуваме у тях и двата дни. Винаги ни е било много хубаво заедно въпреки всички различия между семействата.

# 38
  • Мнения: 55
По традиция на бъдни вечер сме с моето семейство, защото ние винаги сме спазвали традицийте .На коледа при смейството на съпруга ми , защото те без месце на маса не сядат.
Тази година обче ще е обратното,ще се опитам да  изтормозя  свекърите си с постни манджи  chef,а за Коледа ще празнуваме на брега на морето със семейството на брат ми и родителите ми.
Винаги съм обичала Коледните празници, а тази година са най-свидни. Hug

# 39
  • Мнения: 111
Като ви чета как претупвате съвсем съзнателно празника  се ядосвам.Браво на теб  Рени за решителността!Това са празници по веднъж в годината -тогава се събира семейството , човек отваря сърцето си , възпитава в децата си почитане на традиции и ценности.На какво ще научите децата си , ако действате на принцита "отбий номера" Thinking??? Разпределете си времето, така че единия ден да сте изцяло на едното място, а другия на друго -все пак Коледа е 3 дни!Ако не можете заради разстоянията , то тогава правете като мен - Коледа на едното място ,Нова година на другото. cheers

# 40
  • Мнения: 419
Като ви чета как претупвате съвсем съзнателно празника  се ядосвам.Браво на теб  Рени за решителността!Това са празници по веднъж в годината -тогава се събира семейството , човек отваря сърцето си , възпитава в децата си почитане на традиции и ценности.На какво ще научите децата си , ако действате на принцита "отбий номера" Thinking??? Разпределете си времето, така че единия ден да сте изцяло на едното място, а другия на друго -все пак Коледа е 3 дни!Ако не можете заради разстоянията , то тогава правете като мен - Коледа на едното място ,Нова година на другото. cheers
Thinking Ядосваш се заради това, как някой празнува  newsm78
Брей, брей  Thinking "На какво ще научите децата си" и "Правете като мен"  newsm78 newsm78 newsm78
Ами някой ако не иска да прави като теб какво, ще се ядосаш отново ли  newsm78

# 41
  • София
  • Мнения: 4 884
Най-добрия съвет, който мога да дам в тази ситуация, е да редувате посещенията за празниците при едните, и съответно-при другите родители. Пак ще има недоволни обаче. Simple Smile

# 42
  • Мнения: 398
Ние с мъжа ми сме семейство от близо 4 години. Това ще ние е 4-тата Коледа заедно. Смятаме да посетим както моите, така и неговите роднини, защото всички живеят в Пловдив. Досега всяка Коледа ми беше тъжно, че сме си само двамата и си нямаме детенце, с което празникът да е истински. Чакахме 6 години, за да сбъднем мечтата си - просто по-рано не можехме да си го позволим по финансови причини. Тази Коледа ще бъда по-щастлва, няма да ми се реве постоянно и с нетърпение ще чакам следващата Коледа. Надявам се да сме трима  Simple Smile

# 43
  • Мнения: 2 131
Е, как така всеки ще си бъде при родителите. Нали вече сте семейство?!  newsm78
Ние още преди да станем официално семейство процедираме така - на Бъдни вечер с моите родители, леля ми и братовчед ми, а на Коледа - у родителите на мъжа ми /те живеят в друг град и вечерта на 25 декември оставаме там/.
Надявам се и тази година така да бъде. Предвиждаме да се съберем у дома, защото е по-удобно заради малкия. Така или иначе на него в един момент ще му се доспи и ще трябва да си легне.

# 44
  • Майничка
  • Мнения: 12 623
От 12г. на Бъдни вечер сме у нас, майка ми, сестра ми и зет ми прихождат(живеят на 10 мин.пеша). Догодина, при определени обстоятелства, може и ние да се разходим до тях.
На първия ден на Коледа сме на обяд у родителите на мъжа ми (на 5 мин.пеша).
 

Общи условия

Активация на акаунт