КАква количка ще ни трябва?

  • 4 569
  • 72
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 6 011
Сиска, така е много по-приемливо, предвид ниската цена. До 10-ия месец ще се събира в лятната част, но след годинката и ако е зима например - мисията е невъзможна. На моята приятелка детето е на 1г. и 9 мес. и направо не може да се облегне като хората сега през зимата.

# 16
  • Мнения: 245
Калоян ми е на 2г.и 1м. и сме с комбинирана, също зимно бебе и съм много доволна, и сега си спи в нея. Мисля, че лятната си е само за лятото, моята става и на лятна като махна части от нея. За мен комбинирана е по- добре, разгледай имаш време.

# 17
  • Мнения: 1 546
Сиска, така е много по-приемливо, предвид ниската цена. До 10-ия месец ще се събира в лятната част, но след годинката и ако е зима например - мисията е невъзможна. На моята приятелка детето е на 1г. и 9 мес. и направо не може да се облегне като хората сега през зимата.

Хм, странно, защото аз съм с такава количка и до сега нямам грам оплаквания. Коша свърши чудесна работа (като изключим факта, че дъщеря ми хич не обичаше да се вози в количка и до сега не е върла фенка Mr. Green), летния вариант е достатъчно широк според мен, особено като сравнявам с Бертонитата и Чиполиното на познатите майки, сравнително лека е, маневрена, и изобщо не е избелялала (аз имам зеления вариант).  Peace

# 18
  • Мнения: 1 298
Показаните колички не са ли неподходящи за новородено.
Не бих сложила толкова малко бебе в подобно нещо.
Независимо дали е лято или зима.

# 19
  • София
  • Мнения: 44 115
Показаните колички не са ли неподходящи за новородено.
Не бих сложила толкова малко бебе в подобно нещо.
Независимо дали е лято или зима.
съвсем подходящи са...притеснявате липсата на кош за новородено ли???? ако това е причината - не е проблем със сигурност.

# 20
  • Мнения: 1 298
Ами да. Точно липсата на кош.
Возих дъщеря ми до към 5-6 месец в такъв.
Напълно легнало положение, идеален за спане.
А малките бебета предимно лежат и спят.

Незнам. Тук не съм виждала малко бебе в подобна количка.

# 21
  • Велико Търново
  • Мнения: 8 529
Ами да. Точно липсата на кош.
Возих дъщеря ми до към 5-6 месец в такъв.
Напълно легнало положение, идеален за спане.
А малките бебета предимно лежат и спят.

Незнам. Тук не съм виждала малко бебе в подобна количка.

Не си виждала,защото нямате Чиполино и Бертони Crazy
Ето,обаче новородена Божа в Чиполино Вип Бевърли-количката има напълно легнало положение и няма проблем,че няма кош за новородено
http://www.snimka.bg/album.php?album_id=63586

# 22
  • София
  • Мнения: 44 115
Ами да. Точно липсата на кош.
Возих дъщеря ми до към 5-6 месец в такъв.
Напълно легнало положение, идеален за спане.
А малките бебета предимно лежат и спят.

Незнам. Тук не съм виждала малко бебе в подобна количка.

и пег перего и чико имат такива модели, грако също, фил и тедс....както и други марки....
имат пълно легнало положение(или ако все пак някои твърдят че не е пълно...въпреки че е в пове
ето случаи, то е 5 градуса наклон примерно....), което не е проблем.
Ако някой го тревожи - може да сложи вътре порт бебе....

да не говорим колко хора си возят нон стоп децата само в кош за кола, закачена за рамката....което е доста по-неподходящо за постоянно ползване, часове наред - в колата, на количката и за шезлонг в къщи.....

# 23
  • Мнения: 1 931
За малката взехме количка на Бертони, лятна от тези които стават легнали и отзад се качваше брат й да се вози прав. Ползвах я 1 година така. Йони беше с Макси Коси и като бебе тя беше с нея, но иначе виждам много хора си бутат летни бебета в летни колички и така се губи смисъла от зимният кош.
http://209.85.129.132/search?q=cache:tLfr9U3LCbAJ:www.bertoni-bg … mp;cd=1&gl=bg
Пикадили май беше нашата.

# 24
  • Мнения: 4 070
А мен ме интересува дали когато има столче вместо кош за новородено е достатъчно? Продавачката каза , че не било толкова добре да се вози бебето повече от 2 часа в него. Става въпрос за количка - Чико дуо..........   

# 25
  • Мнения: 11 004
А мен ме интересува дали когато има столче вместо кош за новородено е достатъчно? Продавачката каза , че не било толкова добре да се вози бебето повече от 2 часа в него. Става въпрос за количка - Чико дуо..........  

На бебето нищо няма да му стане, ако се вози в кошница за кола повече от 2 ч. Не е вредно.
Обаче кошът за новородено е много по-широк и комфортен от кошницата и това е голямото му предимство. Ако чакате зимно бебе, задължително вземете такъв кош - в него ще е по-защитено от лошите атмосферни условия и ниските температури.

# 26
  • София
  • Мнения: 6 011
А мен ме интересува дали когато има столче вместо кош за новородено е достатъчно? Продавачката каза , че не било толкова добре да се вози бебето повече от 2 часа в него. Става въпрос за количка - Чико дуо..........   
Ами и аз знам, че не е добре бебето да прекарва повече от 2 часа в столче за кола. Аз не бих си возила бебето в столчето, Чико Дуо има напълно легнало положение, защо ти е да гърчиш бебето в столчето? Плюс това докато беше малък го слагах да спи на една страна като редувах страните, това в кошницата как ще се случи? Не е удобно според мен, дори за бебе, да лежи часове наред само по гръб.
Когато синът ми беше бебе го возих в количка с напълно легнало, без кош за новородено. Кошницата си беше монтирана в колата и се ползваше само за там /не беше Чико/. Зимно бебе е, увивах го повечко, ако е много студено слагаш и дъждобрана и това е. Сега за второто ще купя и кош, и кошница, но за разходка ще си ползвам коша.

# 27
  • Мнения: 4 070
На бебето нищо няма да му стане, ако се вози в кошница за кола повече от 2 ч. Не е вредно.
Обаче кошът за новородено е много по-широк и комфортен от кошницата и това е голямото му предимство. Ако чакате зимно бебе, задължително вземете такъв кош - в него ще е по-защитено от лошите атмосферни условия и ниските температури.
[/quote]


Сега съм в 32 г.с., февр. чакаме човека, незнам дали е   много зимно бебе

# 28
  • София
  • Мнения: 44 115
А мен ме интересува дали когато има столче вместо кош за новородено е достатъчно? Продавачката каза , че не било толкова добре да се вози бебето повече от 2 часа в него. Става въпрос за количка - Чико дуо..........   
Ами и аз знам, че не е добре бебето да прекарва повече от 2 часа в столче за кола. Аз не бих си возила бебето в столчето, Чико Дуо има напълно легнало положение, защо ти е да гърчиш бебето в столчето? Плюс това докато беше малък го слагах да спи на една страна като редувах страните, това в кошницата как ще се случи? Не е удобно според мен, дори за бебе, да лежи часове наред само по гръб.
Когато синът ми беше бебе го возих в количка с напълно легнало, без кош за новородено. Кошницата си беше монтирана в колата и се ползваше само за там /не беше Чико/. Зимно бебе е, увивах го повечко, ако е много студено слагаш и дъждобрана и това е. Сега за второто ще купя и кош, и кошница, но за разходка ще си ползвам коша.

подкрепям...то и но столчетата си пише да не се вози повече от 2 или 3 часа без прекъсване...ортопеда също ми е казвал на дълъг път на 2-3 часа да правим 20-30 мин почивка - бебето вън от кошницата...

# 29
  • София
  • Мнения: 6 011
Сега съм в 32 г.с., февр. чакаме човека, незнам дали е   много зимно бебе
Зимно бебе е.  Laughing
Вероятно в най-студените дни, при минусови температури, няма да имаш желание да го извеждаш /то и нашите педиатри не препоръчват новородените да се извеждат веднага при минусови Т/, количката с дъждобран, добре облечено бебе и дебело одеало ще ти свърши чудесна работа

Общи условия

Активация на акаунт