С какво да разнообразя менюто на 6 мес.?

  • 1 524
  • 20
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: X
Опитай с месни пюрета. Малката ми дъщеря яде само месни пюрета, зеленчуковите съм заместила със супа и то два пъти седмично, заради жълтъка.
Скоро ще и взимам храна от някоя детска кухня, защото предпочита таклава - готвена храна. Много бебета са така.

Относно разнообразието - малките бебета може и да нямат нужда от него, но по-големите имат. Също имат право да не харесват определени храни, в карйна сметка всичко опира до самото дете.

# 16
  • Мнения: 179
Ако досега не си опитвала, можеш да предложиш елда /гречка/. Полезна е. Лично аз не я харесвам на вкус, но синът ми явно няма нищо против нея.

# 17
  • Мнения: 2 132
Аз давам по 2 пъти каша и не виждам кое може да му е проблемното Laughing Щом си въвела и глутен има голямо разнообразие от каши. Иначе и Ива предпочита плодовото пред зеленчуковото. Но аз не я ограничавам и слагам в кашите плодово. Освен това може да пробваш да и направиш ти зеленчуково. Става по-вкусно домашно. Броколито от бурканче не го хареса, а като ги правя вкъщи ги яде. А тиква обичаме много, но давам домашна, която е доста сладичка.

# 18
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
На тази възраст освен АМ давах и каша

# 19
  • по света
  • Мнения: 1 587
Тонка, а и тиква ли отказва твоята красавица, тя поне е по-сладичка  newsm78
Тиквата ни е враг  Mr. Green Не иска и да знае за нея  Peace

Блонди, малката пощуря по тези течни каши на Нестле  Hug Тук във Видин намерих само с бисквитка, като се приберем в Сф, ще й купувам и от другите!
В какъв магазин ги купи тези каши да опитам и аз че дребния не иска от другите?

# 20
  • София
  • Мнения: 23 097
Тонка, а и тиква ли отказва твоята красавица, тя поне е по-сладичка  newsm78
Тиквата ни е враг  Mr. Green Не иска и да знае за нея  Peace

Блонди, малката пощуря по тези течни каши на Нестле  Hug Тук във Видин намерих само с бисквитка, като се приберем в Сф, ще й купувам и от другите!
В какъв магазин ги купи тези каши да опитам и аз че дребния не иска от другите?
В София ги има в големите магазини - Хит, Билла, Кауфланд... Продават се по 2 бр. в картонена обвивка, а те самите са в кутийки като тези от малките натурални сокове!

Общи условия

Активация на акаунт