Пълнени яйца.Лесно,вкусно,евтино!

  • 10 892
  • 34
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • 3
  • Всички
  • Мнения: 7 418
    Има много най-различни рецепти за пълнени яйца,но тази ми допада особено много! Hug
    Стават бързо,не изискват никакви особени съставки и са много вкусни!
    Така че ,ако празника наближава,а на масата има празнина,много лесно можете да я запълните с тази чудесна вкусотийка!

    Яйца
    лук
    олио
    сол,пипер или някаква универсална подправка(аз обичам мадраско къри,но не е задължително)
    майонеза(по желание)

   Яйцата се сваряват,изстудяват се и се обелват.Разрязват се на 2 половинки.Жълтъците им се вадят и се слагат на страни.
   Отделно в малко олио запържваме до златисто ситно нарязания лук.Дърпаме го от котлона,оставяме да изстине малко.
   Смесваме жълтъците и запържения лук(не се опитвайте да го изцедите от олиото,то сАмо ще обогати вкуса).Подправяме и размачкваме хубаво сместа.С нея пълним белтъците.
   Пълнените яйца можем да покрием с малко майонеза и да поръсим с зеленинка.На снимката яйцата са голи,за да им се види по-хубаво пълнежа.
   Опитайте!Няма да съжалявате! thumbsup
   Да ви е сладко! Heart Eyes
     
 

Последна редакция: пн, 22 дек 2008, 22:19 от Селма

# 1
  • Мнения: 9 973
  bouquet аз съм любител на яйцата  Mr. Green

# 2
  • Мнения: 481
Ох, как обичам яйца. Само да свършат постите  smile3508.
Аз харесвам и варианта, в който сварените половинки от белтъците се пълнят с жълтък, объркан с риба тон. Заливат се с майонезен сос по желание.

# 3
  • Мнения: 7 418
  Вариантът с риба тон е много хубав!Но не винаги я имам под ръка....
  Докато 1-2 глави лук почти винаги се намират във всяка къща и по всяко време. Wink

# 4
  • Мнения: 1 906
Селма, извинявай че разводнявам темата ти, но може ли малко повече информация за яйцата с риба тон.
Аз обожавам миризмата и вкуса ма запържен лук, но напоследък никакъв лук не ми понася имам адски киселини.

# 5
  • Мнения: 182
И аз ще ги приготвя тези яйчица!Благодаря зя рецептата!

# 6
  • Мнения: 7 418
Селма, извинявай че разводнявам темата ти, но може ли малко повече информация за яйцата с риба тон.
Аз обожавам миризмата и вкуса ма запържен лук, но напоследък никакъв лук не ми понася имам адски киселини.
    Честно казано,не съм ги готвила с риба тон. Laughing Само си представям вкуса и си мисля,че ще е хубаво! Grinning
    Нека lady di ти каже рецептата! Simple Smile

# 7
  • Мнения: 182
При нас яйчицата са вече факт,още веднъж благодаря за рецептата!

# 8
  • Мнения: 7 418
   Браво,Деси! HugСложи им малко майонеза отгоре,ако искаш,разбира се! Grinning

# 9
  • Мнения: 3 314
много обичам пълнени яйца - във всичките им варианти  Peace

# 10
  • Мнения: 182
ами аз много не обичам майонеза и за това не сложих!

# 11
  • Мнения: 674
Тези яйца ми изглеждат ужасно вкусни.Утре ще ги пробвам и аз  Grinning
Ако се сложи и малко горчица,дали ще се получи добре  newsm78

# 12
  • София
  • Мнения: 717
Тези яйца ми изглеждат ужасно вкусни.Утре ще ги пробвам и аз  Grinning
Ако се сложи и малко горчица,дали ще се получи добре  newsm78

 Peace И аз така!

Изабелке,  Hug Heart Eyes

# 13
  • Мнения: 7 418

Ако се сложи и малко горчица,дали ще се получи добре  newsm78
    За моя вкус,не!
    Simple Smile

# 14
  • Мнения: 292
 аз ще ви предложа още една рецепта с риба Тон.

Сварените яйца разделяте на две. Оставяте си 2-3 жълтъка за поръсване. Останалите смесвате с риба тон (2-3 консервички) и доматено пюре. Всичките продукти се пасират или ги намачквате с вилица. Сготовата смес пълните яйцата и отгоре слагате малко  (по една чаена лъжичка) майонеза и наръсвате жълтъка който сте отделили в началото. Сервирате върху подложка от накълцана маруля или цяло листо (това е до желание)

Да ви е сладко   chef

# 15
  • Мнения: 7 474
И аз обичам запържен лук много. Слагам го в картофено пюре също Crazy
Ще пробвам яйцата и в този вариант. За сега любими са ми с пастет

# 16
  • Мнения: 481
Моята рецепта е следната: отделяте жълтъците на твърдо сварените яйца и ги смесвате с риба тон, копър, лимонов сок(няколко капки) и 1 л. майонеза (аз обикновено я пропускам, за да стане по-леко). Половинките белтъци се пълнят с тази смес и се заливат със сос от майонеза, кис. мляко, дом пюре или кетчуп(1-2 лъж.), смлян лук (аз предпочитам чесън) и сол на вкус. Майонезата и кис. мляко ги слагам на око , като аз харесвам соса по-лек и слагам повече кис. мляко.

# 17
  • Мнения: 1 277
И аз обичам запържен лук много. Слагам го в картофено пюре също Crazy
Ще пробвам яйцата и в този вариант. За сега любими са ми с пастет

Лео, а освен пастет нещо друго добавя ли се към плънката?

# 18
  • Мнения: 7 474


Лео, а освен пастет нещо друго добавя ли се към плънката?

Не, жълтъка и пастета само.  Много вкусно става Crazy

# 19
  • Мнения: 7 418
И аз обичам запържен лук много. Слагам го в картофено пюре също Crazy

    И аз го слагам в картофено пюре. Grinning Peace

# 20
  • България
  • Мнения: 1 090
Селма, докато се 4удя къде из4езна темата за пълнените яйца ,4е да благодаря и ето Simple Smile.
Благодарности за рецептата , направих я в4ера ,между другото и на майтап ,ама то голяма вкусотия било Grinning. Към края (на изяждането) се сетих да сложа кръг4е кисела краставица отгоре,става супер bowuu. Сложих и малко майонеза в сместа.


# 21
  • Мнения: 1 277
Не, жълтъка и пастета само.  Много вкусно става Crazy

Благодаря! Непременно и тези яйчица ще се опитат. Както и тези с лук.

# 22
  • Мнения: 1 878
Мерси за рецептата! Използвах я за Коледната трапеза Close-mas:

Аз замесих жълтъците и  лука с малко майонеза и станаха супер Peace

# 23
  • Мнения: 6 441
Звучи много вкусно.Задължително ще се пробва! Hug

# 24
  • Мнения: 27 524
И аз обичам запържен лук много. Слагам го в картофено пюре също Crazy

А, Лео, такова някъде ядох веднъж, в заведение някакво. Отначало ми се стори странно, но после много ми хареса. Подсещаш ме да си направя и аз така  Hug

# 25
  • Мнения: 90
Пробвах ги и се получиха много добре.

# 26
  • Plovdiv
  • Мнения: 303
Току що ги направих - Сртахони са   bouquet. На моя мъж много не му допадна комбинацията жълтъци-запържен лук, но на мен ми допаднаха невероятно много. Между другото аз добавих и малко кис. краставичка  Twisted Evil

# 27
  • Мнения: 1 219
страхотна рецепта,а и наистина много лесна.Още утре ще я пробвам PeaceМеждо другото за първи път срещам рецепта  за пълнени яйца BlushА сега като прочетох коментарите виждам че има много варианти

# 28
  • Мнения: 2 803
Правила съм само с майонеза и намачкани жълтъци, слагам и чер пипер, но ще пробвам и този вариант. Peace  bouquet

# 29
  • Мнения: 11
Благодаря за рецептата! Станаха много вкусни. Ще ги сервирам и на новогодишната трапеза.  bouquet

# 30
  • Мнения: 7 418
Благодаря за рецептата! Станаха много вкусни. Ще ги сервирам и на новогодишната трапеза.  bouquet
   
   newsm10

# 31
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351
Селма, отново вкусно предложение!  Hug
Благодаря, ще се възползвам!  Peace

# 32
  • Мнения: 7 418
[/b] отново вкусно предложение!  Hug

   И лесно! smile3521

# 33
  • Мнения: 11 607
Правя ги с майонеза, горчица, жълтъците и подправки на вкус(аз шарена сол) и малко сиренце......

Лео, какъв пастет? Обикновен ли, който го прават по магазините?Или домашно правен?

# 34
  • Мнения: 7 474
.

Лео, какъв пастет? Обикновен ли, който го прават по магазините?Или домашно правен?

Обикновен от магазина, понякога слагам и малко майонеза отгоре Crazy
Много ги обичаме тия яйца Laughing

Общи условия

Активация на акаунт