ЩЕ МОЖЕТЕ ли ДА ОТГЛЕЖДАТЕ БЕБЕ С 100 лв.месечно,ако нямате 12м.стаж?

  • 15 150
  • 433
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 826
Естествено, че НЕ!
  Но "Раната прави борбата" както се казва. На първо място ние си гледаме дечицата, а някъде на последно мяста е възможно да очакваме и "планираме" нещо от държавата.  Все пак подписах петицията на Лара - тя засяга и мен, защото закона не счита, че съм бременна в заварено положение, НО като погледна по далече от носа си  Mr. Green ,напред във времето този закон е страхотна помощ и голяма крачка за по-добро бъдеще за майките и тяхните бебоци. Нормално е да се осигуряваш, за да получиш възвращаемост. Всъщност, точно възможността да се осигуряваме ни разграничава от жените от малцинствата, които без условия биха "източвали" държавата. Смятам, че в сравнение с преди години, когато осигурявани-неосигурявани, всички са получавали минимални майчински, сега нещата са много по-добре. Работила съм през цялото си висше и макар осигурявана на минималната РЗ, по реални сметки ще взема колкото ми се полага  Wink
Момичета, празници идват. Оставете негативните мисли и празнувайте. Аз имам най-големия подарък - малка бебка под сърцето и това прави  другите неща, някак малки и незначителни. Я, не си разваляйте настроението Peace  още по-малко си заслужава ние да се караме, една със друга. Ясно, че темата е тегава, но няма нужда да обиждаме мненията на другите.
Да са ни живи и здрави децата - това е най-важното.
Топли и уютни Бъдни вечер и Коледа и щастливо посрещане на Новата година.
 

# 76
  • Мнения: 8 242
хахахаа , и ти самата не си вярваш нали, стара приятелко.  вече ни липсваше тук . Joy

За кое да не си вярвам?
Всичко е точно така, както го написах..
Взимах 2 години по 220 лв (птрвата даже 180) майчинство.. На мъж ми заплатата беше 400 лв..
Ми както виждаш сме оцелели ..

Погледни, моля те, тази тема: Колко средно е месечната издръжка на бебето?
Не само аз мисля така, а и можеш да се ориентираш колко много по-малко отколкото смяташ, пари трябват за едно бебе..

Последна редакция: ср, 24 дек 2008, 00:42 от duhi_puhi

# 77
  • Sofia
  • Мнения: 9 774
100 лева социална помощ за неосигурени и никога неработили майки е максимумът, който държавата трябва да дава. Аз съм ПРОТИВ тази сума да бъде увеличавана, защото единствения демографски ефект, който ще има подобно увеличение е, че циганките ще раждат по 10 деца и ромите ще се удвоят.

В този смисъл намирам за напълно адекватна и правилна промяната в закона, която изисква 12 месечен стаж, но и увеличава високоплатеното майчинство на 1 година. Така се стимулират работещите и особено добре печелещите майки да раждат, съответно те отглеждат образовани деца и това е правилната посока.
Освен тази стъпка обаче е абсолютно наложително:
1. Да се накарат работодателите да осигуряват на реални заплати. Ако трябва да се вдигнат минималните осигурителни прагове. Има фирми където очевАдно 99,99% от персонала е на минимални заплати, това не е реално. Проверки и глоби трябва да има поголовно.
2. Трябва да се стимулират студентките също да раждат. В общи линии това са също перспективни млади хора, от които държавата само ще печели в бъдеще, така че за тях трябва да има допълнителна социална помощ.

# 78
  • Мнения: 1 045
marry кЛаузата вси4ки я разбрахме.Да се вклю4ат майките които сега 4рез 6 м са искали да вземат 9 и се 4увстват набутани.
А относно каузата не съм наясно.Ако има такава в която да са споменати майки /студентки и у4ени4ки/,които да бъдат подкрепяни от държавата,тогава 6те си говорим друго.
Оба4е до тук всеки който се 4увства набутан мрънка.Така 4е ако аз не съм разбрала кЛаузата понеже си по обясненията ми я пи6и пак. Joy

Последна редакция: ср, 24 дек 2008, 01:11 от GALQ79

# 79
  • Мнения: 6 274
Божееее, ма какви са тия кЛаузи, за които всички говорят напоследък ???   Thinking

# 80
  • варненка от София
  • Мнения: 4 882
Държавата не ни е длъжна, до скоро често пъти роптаех, че това било малко, онова било малко, но се убедих, че даром нищо няма. Още повече сравнявайки опита на хората около мен, които живеят, раждат и отглеждат децата си в чужбина, там често пъти получават за кратко време някакви средства или като в Хамериката хич.
В интерес на истината баба знае две и двеста, едно дете може да се гледа и с много пари и с малко пари и всеки се простира според чергата си.
Работил си получаваш, не си работил, ами от къде да дойдат тези пари, така разсъждавам аз. Иначе така се дава зелена светлина на мадамите от Филиповци и Столипиново да бременеят, да раждат и да получават парици  ooooh!

# 81
  • Мнения: 204
Здравейте моми4ета,първо на вси4ки успяващи да отглеждат децата си с 200лв smile3501,на мен не ми го побира главата как успявате.Ли4но аз живея в Италия ,но когато сам в БГ на ден 10 лв не ми стигат само за детето,без да слагам памперси и дрехи ,обувки,игра4ки.Не смятам ,4е прекалявам с покупките ,но винаги липсва нещо,било обувки ,панталон и т.н.Сигурна съм ,4е колкото по големи стават разходите ще са пове4е,да са ни здрави мъжете да изкарват прили4ни заплати ,4е ако някой 4ака от държавата не знам.Весели празници ,много здраве и късмет. smile3525

# 82
  • София
  • Мнения: 1 603
Лара, Мари....момичета, осъзнайте се малко.
12 месеца стаж не са толкова много, особено ако иде реч за отговорни родители, планирали нов член на семейството /доколкото прочетох, такава е ситуацията при вас/. М/у др. на колко години сте ? Нормално е, ако се чуствате прецакани, да се ядосвате, но още по-нормално е да се радвате на това, че промените са добри /дори и за вас, при следваща бременност/.
Дали може да се гледа дете със сумата Х, е въпрос различен за всяко семейство, но отговорните родители разчитат на себе си, за отглеждането на собствените си деца.
Някъде /вероятно в друга тема, видях думичката "данъкоплатци", е какви са тези данъкоплатци, дето нямат 12м. стаж?
Леко бременеене, още по-леко раждане, здрави и щастливи бебоци желая.

# 83
  • Мнения: 528
Аз съм от майките, които и в двата случая на родено дете от мен, съм получавала по 100лв социална помощ  Peace Имала съм възможност да си платя осигуровките за месеци назад, но не съм го направила  Peace Въпреки това, смятам, че има нещо недообмислено в случая. Аз например забременях в годината, когато завърших средното си образование и се подготвях за кандидат студентски изпити. Не виждам как и кога трябваше да съм натрупала 6 месеца трудов стаж, пък сега цяла година  Crazy Ами ако децата ми бяха породени? Тогава пък и за второто дете , щях да получавам 100лв социална помощ/не, че и сега не е толкова  Laughing/ . Е как да раждат българките деца? Какво трябваше да направя, ако исках да получавам по-високо майчинство? Да махна детето , да завърша образованието си, да работя 1 година поне и тогава да реша да забременея ли? Ами ако след аборта, не можех да забременея? Какво щеше да направи тогава държавата за мен? Като гледам с каква лека ръка отхвърлиха молбата на майките за ин-витро, не ми се мисли  ooooh! Да ми е жив и здрав баща ми, че ни подаде ръка в този труден за нас момент и си отгледах детето живичко и здравичко, въпреки 100-те лв социална помощ  Crazy

# 84
  • Sofia
  • Мнения: 9 774
Какво трябваше да направя, ако исках да получавам по-високо майчинство? Да махна детето , да завърша образованието си, да работя 1 година поне и тогава да реша да забременея ли? Ами ако след аборта, не можех да забременея? Какво щеше да направи тогава държавата за мен?

А какво според теб трябваше да направи държавата за теб? Как да се увеличат социалните помощи БЕЗ това да доведе до масови бум на раждащи по 10 деца ромки?
Понеже нали всички сме съгласни, че не искаме подобен ефект?!

# 85
  • Мнения: 528
Абсолютно нищо не съм очаквала от държавата  Peace Въпросът ми е какво щеше да направи държавата за мен, ако не можех да забременея след аборт, ако имаше такъв, въпреки че съм работила н-на брой години  Peace Просто споделям мнението си, че в някои случаи няма как да си работил, преди да родиш детето си  .

# 86
  • Germany
  • Мнения: 8 015
Всъщност не виждам защо въобще се обсъжда варианта аборт при положение, че се предполага че си била образована млада жена и би трябвало да използваш предпазни средства, когато правиш секс, особено когато си завършваш студент и нямаш средства да отглеждаш дете.

# 87
  • Мнения: 528
На 19 години в наши дни доста млади  хора все още не умеят да се предпазват, пък да не говорим какво е било преди 7 години  Peace
Това намек, че не съм достатъчно образована ли е?

Няма значение . Просто изказах мнение  Tired Не ми се иска на този хубав ден да си развалям настроението, заради хора, които ме упрекват, че съм родила едно здраво хубаво българско дете, пък било то и на 20 години . А уж искаме да се запазим като нация  Tired

Весело посрещане на празниците!

# 88
  • Мнения: 696
момичета,има още нещо което все пак не ми е ясно!!!това е , че нямам  и няма да имам 1г.стаж преди да родя-защото съм студентка-имам горе долу 6 пълни месеци!!Та въпросът ми е,стана ясно че ще взимаме смешните 100лв.,но не разбрах ако след като родя набавя още 6м.трудов стаж-дали ще ми оправят майчинството и да ми го преизчислят за да мога поне за остатъка до тези 2 г. да си гледам детето нормално????благодаря предварително!!!!!!весели празници на всички!!!

# 89
  • Sofia
  • Мнения: 9 774
Абсолютно нищо не съм очаквала от държавата  Peace Въпросът ми е какво щеше да направи държавата за мен, ако не можех да забременея след аборт, ако имаше такъв, въпреки че съм работила н-на брой години  Peace Просто споделям мнението си, че в някои случаи няма как да си работил, преди да родиш детето си  .

Естествено, че държавата трябва да помогне на жените, за които по някаква причина е трудно да забременеят. Подпомагането на ин-витро процедурите е също правилна стъпка и трябва да се направи. Да се надяваме, че догодина ще заработи фондът за заплащане на ин-витро процедури. Peace
Не съм искала да те упреквам за това, че си родила на 20г. Факт е, че си се справила чудесно и си отгледала здраво българче, което е достойно за уважение. Но наистина не знам как да стане възможно подпомагането в този случай, при условие, че всички ромки ще гракнат как са дискриминирани че не се помага и на тях newsm78

Общи условия

Активация на акаунт