Върна си нощното хранене на 2 години?!?

  • 3 205
  • 23
  •   1
Отговори
# 15
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
Няма да и навреди чак толкова на зъбите едно нощно хранене. Води се по детето. Може би така се успокоява като се събуди насън. Моята дъщеря пък до 3 години се будеше по няколко пъти през ноща да пие вода.

# 16
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 296
Лично аз пък бих издържала 2-3 нощи рев и да откажа детето от този навик.

# 17
  • Мнения: 130
Лично аз пък бих издържала 2-3 нощи рев и да откажа детето от този навик.
Как можеш да търпиш ако реве по 3 часа без да спира? newsm78
 Ним, не се притеснявай. На моята комшийка детето е на 4 години и още яде през ноща.

# 18
  • Мнения: 31 191
Нека си пие детето ,щом му се пие. Как ще го оставяш да реве за мляко, щом иска значи има някаква нужда. Млякото може само да помогне за всичко и за физика и за психика.

# 19
  • Мнения: 2
И аз има същият проблем,въпреки 4е моето дете не е толкова голямо,не ми се мисли като порасне още малко как ще я отбивам от шишето ,ние също не заспиваме без мляко(кисело).Ве4ер изпива по две шишета от 250 гр.и аз капак по цял ден е с бибата в устата,дано има хубави зъбки TiredТака4е едно харанене с биберон не мисля 4е е толкова фатално Wink

# 20
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 296
Лично аз пък бих издържала 2-3 нощи рев и да откажа детето от този навик.
Как можеш да търпиш ако реве по 3 часа без да спира? newsm78

Издържала съм да реве и по повече- когато й никнеха зъби почти не спеше. Когато е болна също не спи, а плаче обикновено.

# 21
  • Мнения: 46 518
Е и? Нашата педиатърка е на 50+ г. и казва "И аз още имам нощно хранене" Mr. Green

До към 3 г. има такива моменти, не виждам нищо страшно, винаги съм се водила по нуждите на детето, на 2 г. дръпна доста на ръст, разбира се, че ще се опитва да намира начин да набавя повече калории, през деня ядеше огормни количества храна, повече от голям човек, отделно изпиваша и 1 литър мляко, часто от него през нощта. Мина и замина, след 3 г. сънят й се стабилизира и нито се буди, нито яде.

# 22
  • Мнения: 4 915
Здрасти.  Wink

Ще споделя своя опит и мнение без да ти давам акъл. Просто другата гледна точка. За разнообразие.  Wink

Знаете, че моите и двете бяха кърмачета. Докъм година и половина се будеха няколко пъти нощем да сучат. Не че са гладни, болни, стресирани или нещо друго. Просто навик. Или им беше приятно. На мен - не. Не и след 18 месеца накъсан сън. Водила съм се по децата, но главно, когато са били бебета - докъм година и нещо. Когато имат нужда главно от любов и храна.  Laughing

След това смятам, че трябва да започне възпитание, въвеждане на основни правила и възбрани, порядки, лишаване от някои любими бебешки глезотии и лека-полека въвеждане в света на дечицата, които имат режим, близък до този на възрастните - що се отнася до режим на хранене и сън.

Отказах ги и двете от нощното кърмене. Все пак вече бяха големи. Нямаха нужда от нощно ядене, защото през деня хапваха достатъчно. Не се будеха от глад, а по навик. Омръзна ми и техния сън да е накъсан. Така че сложих край. Имаше ревове няколко дни. Сега си спят по цяла нощ. Ако се пробудят - гушкат се и продължават. Не търсят успокоение в храната/млякото/биберона.

Не бих се опасявала толкова за зъбките в случая. По-скоро бих желала детето ми да има спокоен сън, необвързан с позиви и навици за сукане/хранене/успокоение.

Това е моят опит и мнение.  Simple Smile Поздрави на всички януарчета, които срещнах в тази тема.  Heart Eyes

# 23
  • Мнения: 2 960
води се по детето,то знае от какво се нуждае
и аз мисля така,въпреки че е трудно "отново" да  се храните нощем!!

Общи условия

Активация на акаунт