правихте ли секс по време на бременността си?

  • 32 024
  • 372
  •   1
Отговори
# 300
  • Мнения: 93
Уфффф незнам мила..........И аз съм с твоя проблем!!!Сега съм в 24г.с. и може би да сме го правили 3-4 пъти...Страх ме е е за бебо!А тия доктори и те като твоите-всеки ми казва различно.Пази се и успех Simple Smile

# 301
  • Мнения: 15
Когато разбрах,че съм бременна,попитах лекаря ми дали може да правим секс,той ми забрани,защото имам аборт преди това и после 5 години се опитвах да си имам бебе и не се получаваше,доктора ме водеше рискова бременност.По стечение на обстоятелствата смених лекаря,новата ми лекарка,каза,че няма проблеми,да си правим секс,но ако усетя болки,дискомфорт,или има кървене,да преустановим.В момента си правим секс без някъкви проблеми и засега се,чувствам добре. Simple Smile

# 302
  • София
  • Мнения: 607
През първата бременност да ,но второта беше по рискова с високо кръвно, риск от отлепване на плацентата и т.н. та как да му се иска на човек .А за съпруга си не се тревожи той  би трябвало да те разбере нали носиш вашето дете . Peace

# 303
  • Мнения: 681
Ние си правихме до последно. Имах много лека бременност и в никакъв случай не се отказах от удоволствието.

# 304
  • Мнения: 1 650
Когато не е проблемна бременността, може. Ние до последно правихме.

# 305
  • Мнения: 39
да правихме си  до последно

# 306
  • Мнения: 309
Ние също си правим, е сега доста, доста по- рядко, т.к. вече съм в деветия месец и удобна поза просто няма,  та си е истинско мъчение! ooooh!Аз мисля, че все пак има и други начини да си доставите удоволствие без да се притесняваш от кървене, проблеми за бебчо и т.н., защо не пробвате някаква алтернатива, тъкмо за разнообразие! Blush PeaceНаистина на някои жени не се препоръчва секс/вагинален/ поради различни причини! PeaceНо си има и други начини, аз не мисля че това е някакакъв сериозен проблем!Лека бременност! Simple Smile

# 307
  • Мнения: 21
От деня, в който разбрах, че съм бременна сексът приключи. Имам мераци, но страхът надделява заради болките ниско долу. Ще разговарям с гинеколога, но все пак мисля да се въздържа до края на първия триместър. Мислите ли, че постъпвам правилно? newsm12

# 308
  • Мнения: 518
Аз пък откакто разбрах 4е съм бременна не сме правили секс, защото не се 4увствах добре и в края на 3 месец като ми поотмина взехме 4е я свършихме работата(секса) и на вси4кото отгоре не беше и секс като секс(не пове4е от минута Embarassed) , защото ме позаболя и взех 4е изкървих Cry. Ацки много се изплаших и сега неща да 4уя за СЕКС.

# 309
  • Мнения: 134
  Момичета,явно темата хвърля в размишления всяка бъдеща мама.Затова за да съм полезна ще напиша най – важното от едно изследване,което ми даде моята гинеколожка когато и зададох същия въпрос.Ето и част от превода...
  По време на бременност може да се води редовен полов живот,освен ако:
  1плодът не е закрепен много ниско;
  2майката е с лошо здравословно състояние;
  3бременността,е определена като рискова;
  4има кървене след полов контакт
  Важно е да се отбележи ,че по време на самата бременност развитието на плода преминава през няколко фази.През първата фаза много жени се чувстват некомфортно и нямат желание за секс,а това би могло да се възприеме като някаква самозищитна реация на плода и би било противопоказно да се прави секс в този перьод.Втората е характерна с точно обратните симптоми,а в третата поради големината на плода  и вече оформеното майчино тяло би трябвало половият контакт да не бъде съпроводен със силни и интензивни движения.Не малки са и твърденията,че сексът в последната фаза води до по – лесно раждане.
 Всяка бъдеща майка би трябвало да се съобрази със здравословното си състояние и професионалното мнение на гинеколога.Не от малко значение са и вътрешните нагласа и чувство,които за всяка жена са индивидуални.

# 310
  • Мнения: 124
При нормална бременност може до 6-7 месец. Аз правих почти до 7 месец

# 311
  • Мнения: 187
При нормална бременност може до 6-7 месец. Аз правих почти до 7 месец
При нормална бременност може и до деня на раждането!!! Това, което е написала gianna2008 е най-вярно! И на мен док ми каза точно това, а и в дебелите книги е написано! Важно е да има желание човек и да няма някои от изброените причини от gianna2008!

# 312
  • Мнения: 210
Виж сек аз правих не за ради мъжа ми а заради мен защото ми се искаше.А те мъжете са доста стресирани и все се притесняват да не направят нещо на бебето та предпочитат вобще да не правят секс.Пък и те разбират - това им държане на сухо според мен те ни го прощават,пък и по този начин малко са съпричасни към нашето бременеене. Чувала съм от познати мъже коита казват - аз съм на сухо ,защото сме бремени - и са горди от това.
Лека бременост  bouquet

# 313
  • Мнения: 501
Аз съм с нормална бременност и си правехме редовно секс.Откакто влязох в деветия месец доки каза,че е забранено вече за да не се спукат водите и пъпната връв да се оплете в бебо. Дор и да не ни бе забранил мъжо много го е страх и пак нямаше да го правим. Миналата седмица се изкушихме,след няколко дена бях на консултация и докато ми слушаха тоновете в кабинета нахлу едно девойче обяснявайки как с мъжа и са правили секс и бебето е тръгнало,разбира се докторът и се скара,а аз се уплаших и край със секса Simple Smile

# 314
  • Мнения: 542
правехме секс през цялата бременност!и в 9 най-вече особенно когато видяхме че бебка не искада се ражда!аэ не мисля че е проблем!

Общи условия

Активация на акаунт