името на бебето

  • 3 061
  • 25
  •   1
Отговори
# 15
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
аз съм кръстена на прабаба си, която е починала, когато моята майка е била 6 годишна.
Глупави суеверия. Не им обръщай внимание.

# 16
  • Мнения: 10 012
В много държави е прието точно обратното- детето се кръщава на починал роднина за да остане в паметта на потомството си. Прави се от обич и уважение по избор на родителите.
Родителите на мъжа ми бяха смаяни от българската традиция. Коментара им беше "Винаги ще има засегнати при такава традиция". И са прави. Мъртвите нямат претенции. :peace
А и никой няма монопол над дадено име. Сигурно има много живи хора с името избрано от теб.

# 17
  • Мнения: 753
Чувала съм, че бременна и скоро родила не бива да ходят на погребения, че носи лоша поличба, но за името мисля, че може да се даде - може човек да иска да увековечи починалия или той да му е бил толкова близък, че винаги да е искал така да направи. Може би лично аз бих го видоизменила малко - макар иначе да не обичам да го правя.

# 18
  • Плевен
  • Мнения: 1 014
Питай в църква /ако си християнка/. Аз знам, че не се кръщава на починал човек, ако не са минали 40 дни от смъртта. Това е свързано с религията и с това, че душата още не е на небето или нещо такова. Нали и за това се правят 40 дни и тогава се слага май паметната плоча. Тъй като може да се попречи на душата на мъртвия да я прибере Господ. Това свещенниците могат да го обяснят. Иначе знам, че ако 40 дни са минали може да се кръщава с име на починал раднина.

# 19
  • Мнения: 1 159
Кръсти детето както чувстваш,че ще му подхожда,толкова глупави суеверия има,ако ги бях спазвала всичките,досега да съм откачила!Даже понякога са ми смешни!Поговори с щастливото татенце и действай,подкрепям те! Peace

# 20
  • Мнения: 568
В много държави е прието точно обратното- детето се кръщава на починал роднина за да остане в паметта на потомството си. Прави се от обич и уважение по избор на родителите.
Родителите на мъжа ми бяха смаяни от българската традиция. Коментара им беше "Винаги ще има засегнати при такава традиция". И са прави. Мъртвите нямат претенции. :peace
А и никой няма монопол над дадено име. Сигурно има много живи хора с името избрано от теб.


Точно за това поставям под съмнение суеверията.Няма как да зависят от географската ширина.

Прадядо ми беше кръстен на починалия си баща,живя до 86-та си година.Баща ми и мъжа ми са кръстени на починалите си дядовци.Кръстих дъщеря си на починала моя баба след два еднакви съня не посмях да сменя името въпреки ,че се роди на Кръстов ден.Моето мнение е , че ако детето ще носи нечие име трябва да е на човек който силно уважаваш,а това ,че е починал едва ли променя отношението към него.

# 21
Преди малко търсих именник и въпроса и въпроса ми за него не беше на подходящото място след което ме упътиха до тука. Виждма че пишете за суеверия. Преди малко попаднах на един сайт с имена и суеверия. Мисля си че ако се подчиняваме на суеверия живота няма да ни е лесен.

Вижте какви деветинининин .... малко ми е трудна тази дума .... вижте какви ги има

# Ако жената се разхубави, ще има момиче, и обратното, ако залинее, ще има момче.
# Ако коремът и е смъкнат ниско скоро ще роди.
# Докато е бременна да не се подстригва, за да не отреже или смали мъжкото достойнство на бъдещото й дете.
# Да не яде гъби, за да не е отровно момичето.

# 22
Ще се пръсна от смях докато ги чета тези суеверия

# Бременната да не яде охлюви, за да не й е лигаво детето.
# Преди раждането да се раздаде на комшиите сапун, за да мине леко раждането и бебето да се хлъзга.
# Не трябва да шие и бродира, за да не заседне бебето в таза по време на раждане.
# Тъмните зърна около гърдите означават момче.
вижте сами http://www.zvezdenprah.com/index.php?stat=3
но поне именника им е добър http://www.zvezdenprah.com/index.php?names

# 23
  • Мнения: 568
landy все бях чувала суеверия ,но това с охлювите ме разби Joy Смях се с глас ,а колко подобни можеш и сам да си измислиш Simple Smile

# 24
landy все бях чувала суеверия ,но това с охлювите ме разби Joy Смях се с глас ,а колко подобни можеш и сам да си измислиш Simple Smile

Видя ли останалите глупости. Трябва да питам баба ми.  Mr. Green

# 25
  • Мнения: 494
аз съм кръстена на починал и жив човек, жива и здрава съм, нп живота ми от малка никога не е бил лек. Не знам дали има нещо опщо с това.

Общи условия

Активация на акаунт