Коледен подарък

  • 5 289
  • 38
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 9 903
всички празнични разочарования идват оттам, че влагаме неоправдано много очаквания - за вълшебни вечери, за един по-различен ден, за специален неочакван подарък, който обаче да не е тюлени боксерки от Триумф, едва ли не да ни носят на ръце, вместо да седим пред печката.
Е, това трябва да се организира категорично и отрано.
Сигурно всеки е имал разочароваща Коледа, но дали тя ще остане инцидент и ще бъде забравена, зависи само от нас.

# 16
  • Мнения: 372
Моят съпруг без да ми е казвал пряко ,,ти защо си ми" много пъти всъщност го е показвал. По принцип е галантен, грижи се добре за мен, но никога не ме е канил да ходим заедно някъде, освен ако не се налага моето присъствие там.
Ако трябва да отиде на кафе той би предпочел с някой приятел, ако детето ще се води на Макдоналдс, той предпочита сами да излязат и т.н.

# 17
  • София
  • Мнения: 53
А той разбра ли, че те е наранил? Защото понякога наистина не мислят какво говорят, и може да е имал предвид, че може и сам да проведе мероприятието, и няма нужда от помощ, и да е искал да ти даде малко почивка .

# 18
  • Мнения: 487
А той разбра ли, че те е наранил? 

Да разбра, но явно не му пука, ето и сега излезнаха в неизвестна посока. За да не се задуша, си поканих приятелка, да мине по весело денят.

# 19
  • Мнения: 2 448
А той разбра ли, че те е наранил? 

Да разбра, но явно не му пука, ето и сега излезнаха в неизвестна посока. За да не се задуша, си поканих приятелка, да мине по весело денят.

Ба си човека, без извинение.  newsm78 На твое място не приятелка, ами направо приятел щях да си поканя, да видим дали нямаше да му запука. 

# 20
  • София
  • Мнения: 16 038
Не разбирам защо се ядосваш. Човека излиза с  детето, занимава се с него, оставя ти време да си починеш. Какво може да направи като излезе с детето? Нали като си дойдат то ще ти каже - бяхме, видяхме, правихме..
Аз през това време бих си поканила приятелка, бих се разходила - фризьор, маникюр.  Дори бих си починала пред ТВ.
Като си спомня каква досада ми бяха първите серии на Хари Потър на кино. Добре, че дъщерята си намери гадже и ходят заедно.
И не му обръщай внимание - те така си говорят без да влагат толкова драматизъм в едно просто - за какво си ми. Например - скъпия снощи беше при родата, пийнали, поръчал такси и  си дойде. Аз предварително отказах да ходя. Днес като се наспа заяви - имам си работа и се качвам сам до Симеоново. Качи се, прибра си колата и цъфна след 1 час. Трябваше ли да се тръшкам - не, помотах се из Студ. град и се прибрах малко преди него.

# 21
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 696
По всяка вероятност пичът го е яд, че трябва да си седи в къщи с теб, вместо да си отиде някъде, където му е душата в момента. Звучи гадно, не се обиждай, ама така се подразбира. Ти си знаеш себе си, но аз в аналогична ситуация бих го попитала направо дали смята да живее с мен, щото ако да, такова отношение изобщо няма да търпя. Постъпил е супер грубо и ако не е за първи път, трябва да ти светне червената лампичка защо и от кога е така. Бих му дала 3 дни срок за да си вземе окончателно решение и да каже. Или да влиза в пътя, или да затвори вратата от към външната страна. Ако човек сам не се уважава, то и другите няма да го уважават. По-добре ужасен край, отколкото ужас без край.
 Hug Hug Hug

# 22
  • Мнения: 4 068
Моят съпруг без да ми е казвал пряко ,,ти защо си ми" много пъти всъщност го е показвал. По принцип е галантен, грижи се добре за мен, но никога не ме е канил да ходим заедно някъде, освен ако не се налага моето присъствие там.
Ако трябва да отиде на кафе той би предпочел с някой приятел, ако детето ще се води на Макдоналдс, той предпочита сами да излязат и т.н.
 

Е как така не те е канил? Не разбирам защо изобщо трябва да те кани след като сте семейство, а семейство за мен се припокрива с думата заедно. Защо бе хора позволявате други хора да се държат така с вас? Щом сте семейство на теб не ти трябва покана, за да отидеш с мъж си и с детето някде заедно, или дори само с мъж си. Само на фирмено парти/и то не винаги/ и на излизане по мъжки не ходя, но и той не идва с мен на такива места.

# 23
  • Мнения: 487
Развитие от тази вечер, мъжът ми ме  гони от вкъщи. Емигранти сме от 7 години и не знам как ще се оправя сама. Работя на черно, но нищо не е сигурно, днес има работа утре няма.  Момичето е на страната на баща си ( както и предполагах), страх ме е, самотата ме плаши, но май е единствената алтернатива.

# 24
  • София
  • Мнения: 16 038
Никакво мърдане от дома. Да се обърне към съда, като изкара съдебно решение за изгонване - тогава ще му мислиш. През това време намери парти за билет до България за тебе и детето/ако не е пълнолетно/. Поне аз така бих постъпила.

# 25
  • Мнения: 589
Никакво мърдане от дома.
  Peace
  Мила kofa, Hug,само не се паникьосвай!Знам,че е ужасно да получиш такъв "подарък", и аз съм го получавала...но изход винаги има.
  Какво значи "момичето е на страната на баща си"?!Какво толкова си "им сторила"?!Колко е голямо,че може трезво да прецени какво точно се случва???
 Съветвам те да не изпадаш в състояние на афект,бъди мъдра,не говори повече, отколкото е необходимо,продължавай да си гледаш домакинството,без да правиш демонстрации,отговаряй само ако те питат нещо,без да настояваш прекалено да се изяснявате с разговор...Знам,че е ,меко казано,кофти да се чувстваш на тръни в собственият си дом,но си дай кураж да изчакаш нещата да се поуталожат и да можете спокойно да обсъдите какво ще се случва занапред...
 

# 26
 Shocked kak така те гони?защо?проблеми ли имате не е само това за киното ?егати хората има Shocked

# 27
  • някъде под слънцето...
  • Мнения: 7 222
Кофа, не се предавай, поговори с него.... доколкото помня ти бе6е в Канада, мисля 4е там имат добра социална политика....
 Hug
по принцип ако не иска да сте заедно, по логи4но е да си тръгне той и да пла6та издръжката на детето... поне в нормалните страни е така....
консултирай се със социалните служби, 4е за всяка страна си има тънкости... ако тук майката си тръгне, го пи6ат по параграфа изоставяне на семейството и децата и това е в неин у6тръб....

# 28
  • Мнения: 1 942
На негова страна или не - оставаш с детето!  ooooh!

# 29
  • Мнения: 487
Никакво мърдане от дома.
  Peace
  Мила kofa, Hug,само не се паникьосвай!Знам,че е ужасно да получиш такъв "подарък", и аз съм го получавала...но изход винаги има.
  Какво значи "момичето е на страната на баща си"?!Какво толкова си "им сторила"?!Колко е голямо,че може трезво да прецени какво точно се случва???
 Съветвам те да не изпадаш в състояние на афект,бъди мъдра,не говори повече, отколкото е необходимо,продължавай да си гледаш домакинството,без да правиш демонстрации,отговаряй само ако те питат нещо,без да настояваш прекалено да се изяснявате с разговор...Знам,че е ,меко казано,кофти да се чувстваш на тръни в собственият си дом,но си дай кураж да изчакаш нещата да се поуталожат и да можете спокойно да обсъдите какво ще се случва занапред...
 

Ми вчера дъщерята ми каза, че ще остане при тати, нейно право, не я виня. Случвало се е в момент на афект, тя да го удари и той се смее, е при мен това  не става, аз я гушкам също, НО  когато има прчина и  се карам и то сериозно. (явно ме приема за лошата) За трезво, едвали едно дете на 13 години може да прецени какво се случва, пък и аз не искам да бъде съдия между мен и съпругът. (била съм нещо като буфер между мойте родители и имам лоши спомени)

Последна редакция: нд, 28 дек 2008, 17:13 от kofa

Общи условия

Активация на акаунт