ПЪРВОКЛАСНИКЪТ 6-ци нареди, ваканцията е тук за весели игри!

  • 17 420
  • 323
  •   1
Отговори
# 300
  • Мнения: 2 196
 Аз съм в шок.
Нали ви се оплаках, че Ани пише много грозно. Да, ама явно класната и не мисли така. От днес децата, които пишат красиво, получават като награда химикалка и правото да започнат да пишат с нея. И преди малко момата ми се обади да ме уведоми, че е от първите, получили наградата. Crazy
 А класната им изисква доста от тях, не раздава шестици и похвали за няма нищо.
Това ме невежда на мисълта, че може би аз изисквам повече от нея, пък уж се старая да не се превръщам в свръхамбициозен и изискващ родител /с изискванията трудно се удържам, признавам си/.
 
 С компютъра и детските нямаме проблем вече, рядко се сеща да играе.Обикновено събота или неделя стои по 15 минути да поиграе и става. Телевизора го ползва за звуково оформление. Предпочита да гледа  Хаус вместо детско.

# 301
  • Варна
  • Мнения: 6 880
Здравейте! Лени - ЧЕСТИТО !!  bouquet  лека бременност ти желая!
Друго не знам какво да пиша, чета редовно обаче явно съм го подкарала през просото аз. Нещо не и се вълнувам ни за шестиците, нито пък за грешките, всичко ми е в графа 'нормално'. През няколко дена преглеждам тетрадки и учебници и толкова. Никакви допълнителни упражнения не прави у дома, събота и неделя пък са си дни за релакс и забавления. Единствено всяка вечер ми чете на глас, кога я слушам кога не ама чете... за мен е важно да се научи да чете гладко и говори лесно. Това ще и помогне после да разказва, понякога я карам да ми преразкаже част от прочетеното уж не съм го чула добре...
Компютър, телевизор - пълен достъп, според мен не прекалява/е, понякога:-)/, гледа Форт Боаяр, рисува, лепи, реже...като дойде момента за почистване обаче веднага и се доспива. Simple Smile ...това е. Опита се да се разболее миналата седмица, един ден кашля зверски и беше със запушен нос. На другия ден вечерта госпожата ме пита с какви специални лекарства съм я лекувала, че детето е оздравяло изведнъж.Simple SmileНищо особено, просто си е здрава...един фервекс пи вечерта и няколко хапчета Коризалия/и вечерта беше на портокалово-мандаринена диета:-)/.
Лек ден от мен!

# 302
  • Мнения: 2 716
Лени честито! Лека бременност   bouquet

Компютър - почти не се сеща за него, освен когато кака й е седнала. Тогава се мята в люта битка за правото си да седне и тя. Когато й се освободи, е доволна и си заминава.
Телевизор - хипнотизира я. Щом го погледне и се вцепенява пред него. Няма значение какво гледа. Когато сама избира - Н2О  ooooh!

Пише с химикалка отдавна. Вчера писали главно К без да са го взели  Joy и трупа похвали.

# 303
  • Мнения: 1 312
На компютъра и ние често не сядаме,много много не я интересува ,
телевизия гледа но не толкова често колкото го прави батко и,
през свободното и време Диди много обича да си играе с куклата или да оцветява ,рисува.
Иначе по БЕЛ сме до малкото ,,с,,.
Приятен ден на всички  Hug

# 304
  • Мнения: 69
Е, явно аз съм от малкото, които не налагат забрани за компютъра. Моята работа е свързана с многочасово висене пред екрана и детето ме вижда в този вид от 3-4годишен, защото работя вкъщи. Той си има собствен компютър, на който съм инсталирала собственоръчно игрите, които смятам за полезни и развлекателни за деца. Но фазата с играенето с часове я мина доста отдавна, та сега предпочита да рисува, да си търси интересни тапети за екрана, да говори по скайпа с бабите си и братовчедките си... ей такива работи... Рядко му се събира повече от 2 часа на ден през учебните дни.
Тъй като не е забранен, копютърът въобще не е изкушение.
Съвсем друг е въпросът с телевизията. Кабелна си прекарахме преди 2 седмици. Гледа само Джетикс и то по едно детско на вечер - избира си от програмата едно и точка.
Лени, лека бременност! Голямо приключение те очаква!  Wink
Много се радвам, че споделихте за диктовките. Определено съм по-спокойна сега. Затова много уважавам отчетните, заради усещането "всички в една лодка". Laughing

# 305
  • Мнения: 636
Лени, честито и от мен! Лека бременост ти желая и на края - мома или момък, няма значение, важното е да е живо и здраво сладко бебче!
Изпаднала е темата на 2 страница - не може така!  Naughty
Напоследък ми е много забързано и натоварено и не съм намерила време да драсна някой ред - сега ще наваксам.
Криси имаха 2 дни дървена ваканция - миналия четвъртък и петък. От този понеделник са на училище, но цяла седмица учат с намалени часове. Добре, че я преместих в частната занималня - тя е срещу училището, та след обяд е на топло, ако беше останала в държавната - нямаше да има голямо значение, че са им намалени часовете щом стоят след обяд пак в класната стая.
Добрата новина при нас е, че от другата седмица най-накрая ще имаме столово хранене в училището. Успя Столична община да "хареса" фирма, която да стопанисва стола.  Crazy Сега остава и децата да харесват храната.
Класната ни все още е болнични, госпожата, която я замества казва за Криси, че не е човек на изкуството, била по точните науки, по практичните неща. Пише красиво и се справя с диктовките (хайде да кажа така) почти отлично, защото винаги има какво повече да се желае.  Laughing Аз лично съм доволна - нека и върви с математиката, метнала се е на мама.  Party
Не налагам никакви забрани относно компютър и телевизия. Тя не се и интересува от компютъра, виж телевизия обича да гледа, но е в рамките на нормалното.
donka, ти измъкна темата на 1 страница - изпревари ме  Laughing

П.П. Дописвам си, че забравих. Откакто свикна с писането на думите без да изпуска букви, почна да отговаря така - питам я иска ли нещо, отговорът е "дъ, а", или "и, съ, къ, а, мъ" и т.н. Малко почна да става досадно, но се надявам, че това е временно. Както когато започна да казва Р и натъртваше на всяка дума, примерно тя се казва Кррррриси.  Crazy

# 306
  • Мнения: 310
Lennyx: Мислили сме и решението е ограничаване, но баба през ваканцията му дава повече. Той знае при кого какво може и се възползва.Това лято се запозна с децата там и не е зяпъл толкова. Но понякога се налага да остане сам ако не е на занималня и тогава да гледа предпочитам от колкото да мисли за глупости.Първо си пише дом и тогава,но се случва да каже хайде ти гледай. Аз също подбирам по образователни,дори гледа научно-популярни филми. Абе наш татко и дядо са зазяпващи и така.

# 307
  • Мнения: 172
И ние имаме проблем с ТВ и аз затова обикновено казвам че няма и нещо си измислям само и само да не сяда пред ТВ и го огранияавам, а като не е пред ТВ-то си рисува оцветява, пише си сам и си смята някакви задачки. Вече чете доста прилично, е за него де, ама после обяснявам какво е прочел, че обикновенно не разбира  Thinking
Пишат отдавна с химикал, и пише безобразно, ама...
Тетрадката по БЕЛ е само в скобки и драсканици все не разбрал какво да пише  и преписва, ама учебната тетрадка за сметка на това е изрядна и немога да разбера защо е така. Стигнали са до "Ж" и смятат до 10. По домашен бит си правиха сметало и четало, и вчера човече. Много му харесва роден край.
На компютъра сяда много рядко.
Аз все искам да питам ама забравям, при вас как е програмата на децата. Ние имаме повече часове БЕЛ в сравнение с математиката, а физическо сега не играят newsm78

# 308
  • Мнения: 57
Здравейте!Ninyo, и Пламен беше станал много разсеян и както ти казваш -цялата страница на тетрадката-в скоби ,поправяници и задрасквано.Но ми направи впечатление,че в началото много се стараеше и пишеше красиво.Затова с баща му доста сериозно си поговорихме с него,поставихме 1 седмица изпитателен срок и говорих с госпожата да му дава повече да пише.Резултатът беше невероятен и за мен самата.Онзи ден беше получил "слънце"-госпожата го рисува на страниците,на които "няма нито едно петънце".Пламен беше много горд,щото е единственото момче в класа,което има "слънце".Виждам,че много се старае и непрекъснато го поощрявам.
За компютъра- обича да гледа филмчета,напоследък ги ползвам като стимул :ако има отлично,ще му изтегля нещо,или пък ще му изпринтя картинка за оцветяване.Гледам разбира се да е в рамките на допустимото.Вчера пак ме изненада.Предложи да измие чиниите и да оправи леглата,ако му пуснем Мечо Пух.С баща му се дърпахме,но той настоя,даже подреди играчките на брат си.Мисля,че такива "сделки" понякога са доста полезни.

# 309
  • Мнения: 57
Е,днес само мои постове Embarassed,аз рядко пиша,ама като се включа...
Пламен имат 4 часа БЕЛ четене седмично,,3 часа БЕЛ писане,4 часа математика,1 час математика-ЗИП,2 часа физическо.Отделно  който желае 2 пъти в седмицата има спорт.Но тяхното училище е със засилено преподаване на математика,информатика и английски език.

# 310
  • Мнения: 301
Хайде и аз да споделя моите тревоги :Миранда ми е много изпълнителна .На обяд като я взема преглеждам тетрадките какво са правили през деня казвам и какво да прави следобяд и я оставям сама.Какво прави цял ден незнам към три обикновено ми звъни че е написала и научила и си пуска или компютъра или тв .Незлоупотребява ,защото ако не намери нещо интересно започва да си изрязва,лепи и рисува.Вечер като се прибера проверявам всичко и започваме диктовка.Много грешим на тези пусти диктовки направо вече незнам.Госпожата е много взискателна ,както и аз но тя просто си изяжда букви и това е .
По четене сме добре,както и по математика.Като изключим това че вчера са взели единици и десетици  и нещо не ги е разбрала  Shocked.Но си казва ,а и аз така я уча когато нещо не е разбрала да пита без да се стеснява.Да се надяваме че по нататък и с много упражнения ще влезем в час.

# 311
  • Мнения: 256
Аз пък реших да ви споделя един учителски "бисер".Вчера в час по роден край,учителката казала на децата да помолят мама и татко да ги заведат в Индия( Shocked),където имало човек с хриле #Crazy.Темата при нас е животински свят,какво е искала да каже не мога и да предположа.Някой чувал ли е нещо подобно изобщо?Както и да е,реших вече да си записвам,защото нашата учителка е цял извор от подобни изказвания.

# 312
  • София
  • Мнения: 3 612
Росен имат 9часа БЕЛ,но незнам колко са четене и колко писане.Единият е ЗИП.Математика имат 4часа седмично.По Бълграски са до малко "г",а по математика вече са взели и вертикалното събиране(единици и десетици).

# 313
  • Мнения: 1 111
 Аз въобще не знам докъде са стигнали, май до 20, обаче ме кара да го изпитвам, примерно 45-27. newsm78И аз почвам, той мисли , брои, не знам по каква система, обаче не греши, даже и трицифрени смята. Laughing А иначе, всичко му разрешавам, каквото поиска го има, от нищо не е лишен, би трябало да ни се отблагодарява по някакъв начин все пак... Laughing

# 314
  • Мнения: 455
Аз пък реших да ви споделя един учителски "бисер".Вчера в час по роден край,учителката казала на децата да помолят мама и татко да ги заведат в Индия( Shocked),където имало човек с хриле #Crazy.Темата при нас е животински свят,какво е искала да каже не мога и да предположа.Някой чувал ли е нещо подобно изобщо?Както и да е,реших вече да си записвам,защото нашата учителка е цял извор от подобни изказвания.
Laughing Вашата учителка май обича вестник "Жълт труд" или както там се казва сега.

Общи условия

Активация на акаунт