Ню Йорк !!!

  • 3 641
  • 34
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 593
Jeje, сега забелязах, че си от Варна.

Моите приятели летят с Малев директно от Варна през Будапеща до JFK (НЙ).

# 16
  • Мнения: 1 572
Jeje, сега забелязах, че си от Варна.

Моите приятели летят с Малев директно от Варна през Будапеща до JFK (НЙ).
Да и аз го обмислиам този вариант но се сменя 3 пъти самолет , мисля че от Будапеща няма директен , може и да греша

# 17
  • Мнения: 12 667
Обичам този град. Малко нещо ми напомня за София - и тъмна и прашна, и мръсна и страшна. При пристигането ме предупредиха колко е страшен.
Лени е казала всичко. Обичам лудницата но Китайския квартал и Малката Италия. Обичам и спокойствието на Лексингтън авеню. И 5 авеню. И Сентръл парк.

# 18
  • Мнения: 1 593
забравих да добавя, че не препоръчвам да карате в Манхатън - такситата карат бързо и като луди (в София се кара по-спокойно!), а паркинга е безумно скъп (поне 30$ на ден, може да стигне и до $50), на улиците не може почти никъде да се спре, а  глобите са главорежещи.
Ако все пак държите - неделя е най-добре.

за Малев - става въпрос за полет Варна-Будапеща-НЙ (т.е. само 1 прекачване)

# 19
  • Мнения: 523
И аз съм съгласна с Лени за карането. По - добре не си слагайте такъв трън в гащите. Освен това транспортът там е много добре уреден, въпреки че от нова година планират съкращения и сигурно няма да е чак толкова удобен, колкото е сега. За повече подробности вижте http://www.mta.info/nyct/service/subsch.htm
Както Лени писа, в Манхатън не е трудно да се ориентираш и оправиш. Улиците са с поредни номера, както и навсякъде има табели. Хората също помагат.

# 20
  • Sofia
  • Мнения: 849
Записвам се да следя. Страхотно сте описали нещата - информацията е много полезна!

# 21
  • Мнения: 2 074
Малев вече не летят от Варна за Н.Й., само австрийците през Виена, ама е скъпо, ако лятото има Варна-Лондон, също става връзката с Върджин и цената е много добра.
Иначе на мен Ню Йорк ми е любимо място, макар и да бяхме само за 3 дни там на температура от -20 градуса през март 2007. Умопомрачителна гледка от Емпайър Стейт Билдинг, изключителна атмосфера на ледената пързалка на Рокфелер плаза, файтоните на Сенръл парк, невероятния Таймс скуеър, ужасно вкусната храна в най-хубавите ресторанти, в които съм била. Съпругът ми например свързва Ню Йорк с "невероятната" ни разходка на -20 градуса с отворен автобус, на втория етаж, вятъра го пронизва, как си купихме ушанки, шапки и ръкавици от един уличен търговец пред дупката на Световния търговски център и колко тъжно ни се стори всичко там...Може би са виновни и гидовете ни, но на мен Ню Йорк ми се е запечатал ярко в съзнанието и това е градът, в който със сигурност пак ще отида, но задължително този път през късна пролет или лятото.

# 22
  • Мнения: 884
Варна-Лондон има целогодишно полети с Бритиш, но кацат на Гатуик.Върджин лети ,мисля, само от Хийтроу до NY. Ако се вземе Варна-NY  с BA,може и по-евтино да излезе.Те имат полети и от Гатуик.
Върджин обаче дават доста повече багаж. Есента бяхме двама със 100кг.чекиран,а ни разрешаваха 200. Отделно ръчният.Бритиш са почти половината на това.
Само аз май нямам никаква тръпка към този град! Laughing
Трае ми по половин ден усмивката и след това си припомням всичките неудобства на
 живеенето там. Но музеите и Бродуей са много,много,много добри!
 както и шопингът  Laughing

# 23
  • Мнения: 1 593
Само аз май нямам никаква тръпка към този град! Laughing
Трае ми по половин ден усмивката и след това си припомням всичките неудобства на
 живеенето там.

моята и толкова не трае  Laughing

# 24
  • Мнения: 2 074
Варна-Лондон има целогодишно полети с Бритиш, но кацат на Гатуик.Върджин лети ,мисля, само от Хийтроу до NY. Ако се вземе Варна-NY  с BA,може и по-евтино да излезе.Те имат полети и от Гатуик.
Аз говорех за полетите на България Еър от Варна за Лондон, те летят в тандем с Върджин и имат много добра цена до Щатите. Проблемът е, че БГ Еър спряха да летят от Варна през зимата, да се надяваме отново да ги пуснат полетите пролетта. Иначе аз съм летяла с Бритиш от Варна, винаги се налага нощувка в Лондон, защото полета им е вечерен.

# 25
  • Мнения: 1 572
Аз говорех за полетите на България Еър от Варна за Лондон, те летят в тандем с Върджин и имат много добра цена до Щатите.
Какво значи добра цена , аз гледах все билети по 800-1000 евро , или това е добра цена? Питам просто защото не съм проверявала много варианти  Peace

# 26
  • Somewhere...over the rainbow - where troubles melt like lemon drops
  • Мнения: 2 673
Аз летях през май с Air France София-Париж-Ню Йорк \JFK\ за 596 евро.

# 27
  • Мнения: 884
slavena,лично не бих рискувала да си разваля почивката с полет на Bg Air.  Laughing

jeje, http://www.virgin-atlantic.com/en/gb/specialoffers/uswintersale.jsp   258£ return to JFK,което е 500лв. в момвнта.
 Варна-Соф-Лондон с wizz -може да влезеш в 150лв. return според датите.
 easybus имат евтини връзки между летищата. Ако търсиш евтино,няма къде повече от това.   Simple Smile

# 28
  • Мнения: 2 074
О, аз на Бг еър им ядох попарата  тази есен до Лондон, повече съм се зарекла никога да не летя с тях. Но цената им в момента е около 550 евро с всички такси, най-ниската на бълг. пазар, затова ги посочих като вариант.

# 29
  • Мнения: 884
Не мога да повярвам ,че си се прекарала така !  Laughing  Не съм летяла с тях ''международно'', но съм слушала много истории на престрашилите се .
Цената наистина е добра,но пък и включва много  екстри като: стискане на палци,хвърляне на карти Таро,  екседра окултни дейности!  Mr. Green 
Лично мнение,не натоварвам никого с това.
Както писах по-горе може и за 700лв . билет да се намери ,ако се хванат промоции и се нагласят датите. 1-2 часа в интернет и кредитна карта се иска само.Никъде няма проблеми с електронните билети.

Лени, (емотикон за Мартини)!

Общи условия

Активация на акаунт