ВТОРОТО РАЖДАНЕ ПО ЛЕКО ЛИ Е ОТ ПЪРВОТО И КОЛКО ДЪЛГО

  • 8 875
  • 79
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 618
И двете ми раждания бяха сравнително леки, второто още повече, но имайки предвид, че се случи година и половина след първото-аз си го обяснявам с това. При мен обаче след второто имах следродилна треска, която беше доста неприятна.

# 16
  • след Околовръстното
  • Мнения: 1 812
Като цяло се казва,че второто раждане протича по-бързо от първото,но всичко си има изключения.Голямата дъщеря я родих сравнително бързо и безболезнено,излезе на втория напън.С малката се закарах сама до болницата с неболезнени контракции на 4 минути в 19.00 часа и в 21.30 вече я гушках.Раждането беше скорострелно,без шевове,но по-болезнено,защото излезе след доста напъни.

# 17
  • Мнения: 164
За мен определено второто беше много по - леко от първото-от приемането ми в болницата до раждането на бебето минаха точно 40 мин., първото беше около 7 часа, но и второто бебе беше с 850 грама по-леко, което според мен също има значение.

# 18
  • София
  • Мнения: 4 294
На мен определено второто раждане ми беше по-трудно, малката щерка се роди доста по-тежка от кака си и ме измъчи повече.

# 19
  • София
  • Мнения: 142
Второто ми раждане беше и по-дълго и по-трудно от първото. Може би, защото ми се наложи да чакам да получа разкритие в болницата, а бях и с изтекли води. Първият път отидох готова да раждам. И според мен е строго индивидуално, щом ти е второ раждане по-добре по- рано отиди в Сливен, така самата ти ще си спокойна. Успех и леко раждане!   bouquet

# 20
  • Мнения: 528
При мен второто раждане беше по-кофти от първото , защото беше предизвикано със системи  Confused Казвам по-кофти, защото при първото болките ми не бяха много силни. Отидох с изтекли води, беше вечер, персоналът спеше и аз дремех между контракциите  Laughing Но пък самото раждане беше все едно ме режеха, понеже беше "сухо" раждане  ooooh! Поне нямам никакви разкъсвания  Peace Родих за 7 часа . При второто раждане нямах необходимите контракции, но болките ми бяха адски силни  ooooh! - може би от системите, може би от дисковата херния, не знам. Но пък самото раждане беше като песен в сравнение с първото  Laughing Родих за 8 часа  Peace
Успех и леко раждане на всички!

# 21
  • Мнения: 6 274
Няма рецепта за тези неща...
Така, както при една родилка е възможно да роди за два часа второто дете, а първото да го е раждала дни наред, така е възможно и при супер лесно и бързо първо раждане, второто да се проточи, усложни и дори да се стигне до секцио...
Мисли за хубавите неща, които предстоят след раждането, весели празници и леко раждане...

# 22
  • Пловдив
  • Мнения: 114
Второто раждане беше по-кратко във времето но болките бяха със същия интезитет и сила.

# 23
  • Стара Загора
  • Мнения: 2 729
1 раждане в 6ч ми изтекоха водите - родих в 11:40ч
2 - събудих се в 3:30 от контракция не болезнена, родих в 5:35ч.
 

# 24
  • Мнения: 31 212
Всичко е индивидуално и няма правила.

# 25
  • Мнения: 393
И двете ми раждания започнаха с изтичане на водите, но първият път родих след 18 часа, а вторият- след по-малко от 4.

# 26
  • Разград
  • Мнения: 2 102
Всичко е индивидуално и няма правила.
Точно така!  Peace

# 27
  • София
  • Мнения: 3 754
Първото ми беше като по учебник-12часа.Второто-6:по-леко и по-бързо.

# 28
  • ВАРНА
  • Мнения: 88
С каката бях в болницата и водите ми изтекоха в 2.30 а беба излезе в 6.45 , тогава сякаш имах по-силни болки май съм позабравила доста неща за 17 години Wink. Сега за малкия с доктора имахме едно наум, че не съм в първа младост, но пак родих нормално. Водите ми изтекоха в 7.30, а бебо излезе в 8.40 едвам свариха да ме приемат в отделението болките ми бяха все едно съм с болезнен цикъл, даже ме караха да дам поне знак, че имам контракция.

# 29
  • Мнения: X
При мен беше..............най-малкото бях по-спокойна и знаех какво ми предстои.Както и знаех какво не искам да ми правят по-време на раждането/системи и епизеотомия/-и определено всичко беше по-леко и бързо.

Общи условия

Активация на акаунт