Раждане в правителствена болница "Лозенец"

  • 120 169
  • 596
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 19
Ааа, това последното ме довърши. Кажи, имахте ли симптоми и какви!

# 31
  • Мнения: 53
Момичета искам да споделя, че вече цяла седмица след изживения ужас в тази болница, ние с бебка сме добре. Тоновете й са отлични, качила е 200 грама и на мен ми се нормализира кръвното.
След като споделих с някои познати се оказа, че не съм единствено аз разочарованата от това отделение и че доста жени са пострадали по един или друг начин. Още повече, че издават и епикризи с невярно съдържание.

# 32
  • Мнения: 799
Ааа, това последното ме довърши. Кажи, имахте ли симптоми и какви!

Единственият симптом е хъхрещо носле рано сутрин, предполагахме златист стафилокок, а то - серация. Както казах, изследването направихме по време на скарлатината на каката.

Последна редакция: чт, 19 мар 2009, 03:55 от pachikrak

# 33
  • Мнения: 35
Здравейте от мен. Ние с новия член на семейството вече сме в къщи. Даже тези дни ще направим 1 месец. Както бях писала по-горе аз бях планувана със секцио. Синът ми Алек се роди на 05.03 в 9.26, с мерки 3,045 кг. и 50 см.
Така, сега за раждането - ми аз за сега нямам никакви оплаквания. Тъй като бях секцио ме оперира наблюдаващата ми - Д-р Христова. Помагаше й Фурнаджиева. Като цяло операцията не е страшна, е има си някои неприятни моменти, но са търпими. След нея при мен не се появи нито един от страничните ефекти на упойката (бях със спинална) - не ми е било студено, не ме е боляла глава и на следващия ден бях на крака. За персонала в отделението мога да кажа, че 90% бяха много мили и доста помагаха. Лошото беше, че точно когато трябваше да се раздвижвам попаднах на смяната, която беше от 10те % - акушерката на обяд ми свали катетъра, като каза, че след малко ще дойде да ме вдигне (това беше към 12 на обяд). Дойде към 15 и се пробвахме, но на мен посредата на пътя до тоалетната ми се зави свят (беше ми 3ти ден без ядене, пък и всичките медикаменти, с които ме наляха) и ме върна на леглото, за да не почна да повръщам. Аз я помолих след малко пак да дойде да пробваме. Тя обаче ме заряза и така първото ми ставане беше със следващата смяна в 22,00 часа, като през цялото това време не бях ходила до тоалетна.
Държа да отбележа, че след това ставане не съм сядала и в къщи сама се грижих за бебо, нямам нито болки, нито предърпвания, само от време на време вечер, когато съм се преуморила, ми напомня, че преди около месец съм рязана. Така че аз за сега нямам никакви оплаквания от Христова Simple Smile

Ако някой има въпроси може да ми пита, тъй като сега не се сещам за друго.

П.С. Ето ви няколко снимки http://www.martenichki.snimka.bg/album.php?album_id=328278&pid=11094234 - 3 броя са
Ааа, това последното ме довърши. Кажи, имахте ли симптоми и какви!

Единственият симптом е хъхрещо носле рано сутрин, предполагахме златист стафилокок, а то - серация. Както казах, изследването направихме по време на скарлатината на каката.
Ужас, каква е тази бактерия, опасна ли е, в гугъл ми излизат някакви гадории. Добре че в сряда сме на контролен, ще помоля педиатърката да вземе на Алек секрет за изследване. pachikrak  кога си раждала детенцето си?

Последна редакция: чт, 02 апр 2009, 11:57 от vily_st

# 34
  • Мнения: 799
Ужас, каква е тази бактерия, опасна ли е, в гугъл ми излизат някакви гадории. Добре че в сряда сме на контролен, ще помоля педиатърката да вземе на Алек секрет за изследване. pachikrak  кога си раждала детенцето си?
Преди 5 месеца. Хъхренето на носа започна около 3 седмици след това.

Честито бебче, здраве, здраве и пак здраве пожелавам на цялото семейство!

# 35
  • Мнения: 35
Благодаря ти, да ви се връща тъпкано Hug
Лошото е че и при нас го има този симптом, аз си мислех, че е защото спим 3 в малка стая и сме с таванско Rolling Eyes и няма как да сложа вода да се изпарява. Дано от това да се окаже...Ще говоря с педиатърката.

# 36
  • Мнения: 799
Пусни гърлен или носен секрет, най-сигурно е.
Кандиларов - 25 лева
Цибалаб - 19-30 лева

# 37
  • Мнения: 35
Тази сутрин направо едва дишаше милото. Мисля тази нощ да оставя отворена балконската врата, да видя дали ще има разлика. Дано Praynig pachikrak благодаря ти много за помощта Hug

# 38
  • Мнения: 285
И аз съм се насочила към правителствена. Гледа ме Христова и противно на всички мнения, с мен е много мила и любезна. Това, което изчетох досега във форума, че е темерут и незнам си още какво, не се е проявило към мен и се надявам и за в бъдеще да се радвам на това отношение.
И аз се интересувам от доста неща около раждането. Имат ли вече готово ново родилно? Има ли самостоятелни стаи? Може ли бебето да е при мама постоянно? Как стои въпросът с кърменето? Може ли да се кара само на кърма или трябва задължително и АМ?
моля, споделете.

# 39
  • Мнения: 5 393
Самостоятелни стаи няма, отделението и без това е доста малко.  Бебето не стои при майката постоянно. За кърмене ги носят на 3 часа. Предполагам ако цедиш достатъчно кърма и даваш на акушерките ще я дават на бебето вместо АМ.

# 40
  • Мнения: 285
E, добре, аз ако поискам не може ли бебето да си спи при мен, а не в общата стая? И също така къпане, повиване и т.н.  къде се извършват и мога ли аз да обгрижвам бебето си постоянно? През нощта носят ли бебето да се кърми?

# 41
  • Мнения: 5 393
През ноща не ги носят за кърмене. Не знам дали ако попиташ, ще ти го оставят постоянно при теб. Със сигурност не, ако в стаята има и други родилки.  Повиването става в стаята, в която стоят бебетата. Аз лично не ходех да го повивам, носеха ми го готов. Най-добре си говори с Христова и останалия персонал от родилното, но общо взето такава е практиката там.

# 42
  • Мнения: 799
И аз съм се насочила към правителствена. Гледа ме Христова и противно на всички мнения, с мен е много мила и любезна. Това, което изчетох досега във форума, че е темерут и незнам си още какво, не се е проявило към мен и се надявам и за в бъдеще да се радвам на това отношение.
И аз се интересувам от доста неща около раждането. Имат ли вече готово ново родилно? Има ли самостоятелни стаи? Може ли бебето да е при мама постоянно? Как стои въпросът с кърменето? Може ли да се кара само на кърма или трябва задължително и АМ?
моля, споделете.
Темата е доста нова и цялата информация е актуална. Не мисля, че ще оставят бебето при теб за през нощта, независимо дали си сама в стаята ;е, освен ако не обадиш дебели връзки, разбира се). Къпането е сутрин в 6 (няма опасност да не разбереш, повярвай ми  Mr. Green), и няма проблем да ходиш да гледаш какво точно правят. Нощем не ги носят децата, дават им АМ (ако се разплачат). А за Христова ще си говорим пак, когато те стисне за циците, за да провери дали ти е тръгнала кърмата  Mr. Green (сега ми е смешно, обаче при първото раждане си помислих, че  ми е откъснала зърното  Sick. При второто кърмата ми слезе много бързо и само като се приближи я опръсках с мляко  Mr. Green). Прегледът на епизиотомията и на трътката ти след раждането като цяло няма да описвам, защото или тя ще ме осъди за клевета, или ще дам повод на прокуратурата да се самосезира  Mr. Green).

# 43
  • Мнения: 285
Ох, това дето ми го казвате хич не ми харесва.
Аз като се записах бях сигурна, че там е най-доброто и ще се чувстваме много комфортно с бебето. Искам да съм си само аз и бебето. Какво, ако дойде да ражда жената на еди си кой си дали няма да и дават бебето постоянно и да я карат да е още с 2 родилки в стая? Naughty
Ще се боря да ми осигурят максимален комфорт в този най-прекрасен момент.Нямам нищо против другите, но все пак предпочитам да съм сама, отколкото да се съобразявам с другите и да слушам виковете на другите родилки. Да не съм в Майчин дом?
Толкова съм се разпалила, че направо незнам   ooooh!.
Знаете ли кога ще е готово новото отделение?

# 44
  • Мнения: 5 393
Ако държиш да си сама в стая, тогава те съветвам да се насочиш към раждане в частна клиника, или някоя болница, която предлага ВИП стаи. В Правителствена няма такива.  Не знам къде слагат жените на  ВИП персоните, които раждат там, но от сега ти казвам, че освен ако ти самата не си контингент на болницата или със супер връзки.....ще делиш стаята с още някой.

Общи условия

Активация на акаунт