Раждане в правителствена болница "Лозенец"

  • 120 106
  • 596
  •   1
Отговори
# 495
  • Мнения: 3
Една добра новина от днес  Grinning Женската консултация в болница Лозенец ще работи и през август от 8 до 12 часа. Доколкото разбрах всяка седмица ще има различен лекар на смяна, ще могат да се издават/продължават болнични и да се следи бременност. Родилното отделение обаче няма да работи.

# 496
  • София
  • Мнения: 351
Това със сигурност ли? Чудесно, мъничко ми олекна Grinning

# 497
  • Мнения: 30
Super Simple Smile Дано наистина е така  baby_neutral

# 498
  • София
  • Мнения: 351
Потвърдено Grinning. Всеки ден от 08.00 до 12.00 часа ще има лекар, който ще провежда ЖК. Ще се редуват на седмица, например, първата седмица ще е д-р Дамянов, втората - д-р Янкова и т.н ( за поредността на лекарите не съм сигурна). Но лабораторията и  родилното мисля, че няма да работят.
 

# 499
  • Мнения: 38
Последна информация за раждане и следене се плаща колко общо? И избирате ли си лекар или те ви разпределят?

# 500
  • София
  • Мнения: 351
820 лв. При първото посещение прегледа е 50 лв, но после го приспадат и плащате 770 лв.
Лекаря си го избирате сама.

# 501
  • Мнения: 8
Момичета, за тези които ще раждат в правителствена (като мен), решили ли сте как? Секцио, нормално?
Тази седмици ми потвърдиха, че в правителствена при нормално раждане упойки не се слагат....

# 502
  • Мнения: 38
Значи на първия преглед да нося само 50 лв а на втория се плаща цялата сума така ли? И вярно ли е че приемат само определен брой бременни за даден месец.
Бременна съм в 6та седмица вероятно ли е да ми откажят да ме следят и да родя там? Мисля да отида в петък.

# 503
  • Мнения: 190
Prinski, да, при нормално раждане не се поставя упойка. Аз съм съгласна с лекарите, с които говорих по въпроса, че така е по-добре за процеса на раждане. По-ефективни са напъните и по-малко разкъсвания и шевове, по-рядко се налага форцепс или вакум. Но, разбира се, всяка родилка има право на избор. Ако бях поискала, щях да съм секцио. Имам почти 4 диоптъра късогледство. И Христова не беше 100% сигурна как ще раждам до последно, но аз предпочетох нормално и съм доволна. Позицията на бебето също беше ок.

# 504
  • Мнения: 8
Prinski, да, при нормално раждане не се поставя упойка. Аз съм съгласна с лекарите, с които говорих по въпроса, че така е по-добре за процеса на раждане. По-ефективни са напъните и по-малко разкъсвания и шевове, по-рядко се налага форцепс или вакум. Но, разбира се, всяка родилка има право на избор. Ако бях поискала, щях да съм секцио. Имам почти 4 диоптъра късогледство. И Христова не беше 100% сигурна как ще раждам до последно, но аз предпочетох нормално и съм доволна. Позицията на бебето също беше ок.

Благодаря ти за отговора! Да разбирам,  че си доволна от естественото раждане там Simple Smile Предполагам, че Христова те е следила, но тя ли те изражда или случайно попадна на нея когато отиде за раждане?

# 505
  • Мнения: 190
Да, Христова ме следи, но родих при Янкова (Мария). Беше мила и внимателна - не помня да е е боляло от прегледа за разкритие. Доволна съм, защото имах свобода да се движа /в полунощ постъпих и Янкова беше дежурна/. Бях сама в предродилна и ставах, ходих до тоалетна, въобще  - движех си се. То и като те хванат контракциите се чудиш как да се преместиш, че да е по-леко... и така получих сравнително бързо пълно разкритие /от 2 см при постъпването/ и в 4.20 като я потърсих за някакво обезболяващо /бях решила да си искам нещо/ и тя каза, е разкритието е пълно - камък ми падна от сърцето. Оттам нататък ме напътстваха тя и акушерките и се получи добре, не успях да дочакам Христова, която бяха извикали по телефона, и тя дойде, но тъкмо като излезе бебчо  Laughing Laughing
И после бяха внимателни всички. Преглеждали са ме и Станев и Дамянов - добри са. Имах 2-3 малки шева, но като за 1во раждане мина доста добре, мисля. Важно е да слушаш напътствията - кога да напъваш и кога да спреш! И да напъваш с корема, а не с лицето - аз се притеснявах заради очите, но всичко мина добре.

# 506
  • София
  • Мнения: 1 257
Мили настоящи и бъдещи мами, с огромна тъга Ви съобщавам, че днес сутринта след кратко боледуване д-р Красимир Станев е починал. Cry Cry Cry
Дано този добър човек, доказан професионалист и лекар с главно "Л", изродил над 7000 бебета в кариерата си, включително и моето, сега е на по - добро място. Ще му бъда вечно задължена за усилията, които положи и спаси живота ми! Искрени съболезнования на семейството и близките му, нека почива в мир! Cry Cry Cry

# 507
  • Мнения: 553
Дано почива в мир! Д-р Станев наблюдаваше бременноста ми ,макар че родих при д-р Христова! Винаги весел,усмихнат и майтапчия -така го помня. Поклон!

# 508
  • Мнения: 190
 Sad ооо, много съжалявам, да почива в мир! Много симпатичен човек и добър лекар!

# 509
  • Мнения: 46 543
Лека му пръст...
Беше в екипа ми за секциото. Много приятен лекар, винаги успокояваше и разведряваше с шеги...

Общи условия

Активация на акаунт