кога дадохте сок на бебето си?

  • 52 452
  • 71
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 489
Мисля да го направя по- късно, защото с баткото имахме проблем със сокчетата, той започна да пие чак след годинка. Когато му дадох първия път получи слуз в акото и силни колики. Захраних със зеленчуково пюре, после плодово ит.н. Соковете останаха накрая.

# 46
  • София
  • Мнения: 2 348
Не съм давало още. Детето е 1г. 3м. Голяма част от витамините умират още с изцеждането, а до 20 минута умират абсолютно всички.
 На възрастта на детето ти е много рисковано да се дава сок, защото предизвиква колики, а детето няма нужда от друго освен кърма/АМ.

# 47
  • Pb
  • Мнения: 1 183
Когато стана въпрос за соковете, педиатърката ми каза "Сокчетата ще ги пие мама! Млякото му е достатъчно". Дори и да се беше изказала по друг начин, нямаше да я послушам.
Иначе на годинка дадах сок, но по принцип давам мн. рядко (например, когато имаме гости, иначе пие  вода; забелязвам че със сок не може да утоли жаждата си, после винаги налита на чашата с вода).

# 48
  • Мнения: 150
Сокче - в началото на 11 месец/ морков, ябълка,мандарина../.Кивито си го предпочита за директна консумация. Иначе по-добрият /за мен / избор, е чаят.Правя му от различни билки, но предимно-шипка/в малки количества, че се запича/ , липа , лайка и маточина. За деня може да изпие и 2 шишета, което си е 0.5л.Лошо няма - полезен е.

# 49
  • ул. "Мечтание"
  • Мнения: 6 147
Сок не давам, понеже не виждам никакъв смисъл в това. Нямам и намерение скоро да давам. Предпочитам да му давам зеленчукови и месни бульони, или слаби чайчета (шипка, лайка, копър).
Плодовете най-добре натюр! Като пресни му давам от два-три дни.

# 50
  • до една звездичка
  • Мнения: 1 892
Ами, едва сега, на 1 година.

# 51
  • Мнения: 158
Аз дадох сок на моето бебче от пресен плод на 2 месеца и много съжалявам за това. Само му развалих коремчето,а според мен най-добре е да захраниш с оризова каша,защото е най лесно усвоима и няма да мъчиш бебо

# 52
  • Мнения: 212
От миналият месец започнахме със захранването, както следва: 6 дена сок от ябълка между храненията max 60 ml, и 1 ден сок от морков пак между храненията. Аз обаче сокът от моркови съм го давала само 2 пъти, че с тия вносни зеленчуци ме достраша, нямат никакъв вкус и наблегнах на ябълката понеже е домашна и добре съхранена. Но сега като изчетох написаното до тук спирам и с нея. От 2 дни започнах да давам зеленчуково пюре. И до тук съм със захранването.
Тъй като бебечо  е гигант: на 3 месеца е 7,200 kg, а сега на 4 месеца е 8,800 kg, си давам сметка че педиатъра умишлено ме кара да давам сок, за да може бебчо да намали храната / кърмата / и нормализира теглото за възрастта си!  Whistling  ooooh!
P.S педито ми каза да му давам всякакви пюрета зеленчукови и плодови стига да са за 4 месечни бебоци

# 53
  • Мнения: 801
След 6 месец, сокове с намалено съдържание на плодова киселина, съобразени със възрастта, от марков производител и винаги разредени с вода.

# 54
  • Мнения: 297
След 6 месец започнах да давам сок от ябълка,после я смесих с морков и така....

# 55
  • Мнения: 3 929
Започнах да му давам в 4-я месец по препоръка на педиатърката, но получи колики и го спрях на своя глава. После го захраних с плодови и зеленчукови пюрета и чак тогава включих отново сок. Мисля, че беше на 6 месеца.

# 56
  • Мнения: 124
Приготвям и давам сокчета от първия месец. Отначало по 2 лъжички между храненията ( 2 пъти дневно) и постепенно стигнах до 30 гр. между храненията ( 2 пъти дневно). Давам ябълка и морков. Колики имаше само първия ден, но аз и давах капки за колики веднъж дневно. Увеличих ги на 2 пъти за 2 дни докато и свикне коремчето със сокчето.

# 57
  • София
  • Мнения: 587
Аз дадох сок на сина ми на 10 месеца и половина горе- долу, но определено не им е фен.Предпочита да пие вода, което ме радва Mr. Green

# 58
  • Мнения: 124
Бебо е на 40 дни и винаги когато и дам сокче засиява и търси още. На децата им писва само от мляко и вода, а сокчето е сладко и на повечето деца им харесва

# 59
  • Мнения: 24
А защо всички педита искат толкова рано да даваме сок  Thinking
Мойто педи ме караше още преди втория месец  Shocked Аз естествено не дадох и още не съм започнала и да захранвам  Crossing Arms Мисля към 6ти месец да почна с пюренца  Party

Общи условия

Активация на акаунт