Признаване на Бг висше образование?

  • 3 624
  • 26
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 18
За приложенията за който КОТКА говори няма такова нещо. Сега звънях в ИУ- Варна, казаха че неиздават Cry Няма какво да умувам и да си развалям настроението каквото стане в крайна сметка Wink След месец се надявам да получа отговор на този въпрос и ще пиша какво е станало с мен, а до тогава нека се Praynig Laughing

# 16
  • Italia
  • Мнения: 4 492
Сложна работа. Дано да имаш успех. Трябва да zнаеш обаче, че счетоводството е силно свърzано с данъчното zаконодателство, zа раzлика от английската и американска система. Затова предполагам, че ще трябва да доучаваш допълнително. Обикновеното осчетоводяване не се прави от zавършилите висше обраzование, а от хора, които имат Ausbildung.
Рози4ка,и тук е абсолЮтно съЩото  Thinking
Силвия пожелавам ти успех  Hug

# 17
  • Мнения: 2 241
За приложенията за който КОТКА говори няма такова нещо. Сега звънях в ИУ- Варна, казаха че неиздават Cry Няма какво да умувам и да си развалям настроението каквото стане в крайна сметка Wink След месец се надявам да получа отговор на този въпрос и ще пиша какво е станало с мен, а до тогава нека се Praynig Laughing

Извинявай, ако съм те "набутала" да звъниш в ИУ,
НО
европейското дипломно приложение е въведено, доколкото си спомням с ПМС от януари т.г., т.е. всички унивреситети би трябвало вече да го издават на желаещите.
Дано не съм те подвела и понеже не се занимавам пряко с висше обр-е, ще питам пак колегите, но по-късно, че сега са в обедна почивка Wink и пак ще пиша!!!

Иначе стискам палци да се пребориш с тамошните образователни власти box

# 18
  • Мнения: 18
Благодаря ви момичета Simple SmileКотка чакам да ми пишеш отговора на колегите ти.

# 19
  • Мнения: 18



    Котка, ти от къде имаш тази информация? Какво работиш? Объркаме сега ,незнам какво да правя ooooh! Защо ми казаха в ИУ че неиздават приложения за признаване на бг дипломите ни тогава Thinking

# 20
  • München/Stara Zagora
  • Мнения: 422
Здравей Силвия,

на мен ми признават цялата диплома до бакалавър и в момента правя тук мастер.
Завършила съм в Бургас свободния университет специалност " Стопанско управление" и тук сега у4а "Internationales management".За да запиша обаче тази специалност имах Zulassungsgesprаеch(изпитваха ме по разни учебници) и трябваше да имам средна оценка от обучението си до момента минимум 2,5,тъй като имаше само 30 места.
Пoжелавам ти успех!

Последна редакция: вт, 26 юли 2005, 16:49 от kremka

# 21
  • Мнения: 2 241



    Котка, ти от къде имаш тази информация? Какво работиш? Объркаме сега ,незнам какво да правя ooooh! Защо ми казаха в ИУ че неиздават приложения за признаване на бг дипломите ни тогава Thinking

Силвия, ще ти пиша по-подробно на лични, но с две думи - не всички университети имат готовност да издават дипломните приложения, макар че с последното изменение и допълнение към Закона за висшето обр-е са задължени. Боя се, че в ИУ- Варна е такъв случаят.

А е жалко, защото това би било от огромна полза за притежателите на БГ дипломи.

Но ти не се отчайвай - няма начин да не ти признаят период на обучение. Simple Smile

# 22
  • Мнения: 980
Момичетата вече са написали какви са въzможностите. Малко вероятно е да ти приzнаят цялата диплома, но поне част от нея.На моя поzната й приzнаха целия Grundstudiium, след това много zор вижда, zаЩото има доста раzличия(в БГ се набляга на теорията, а тук в реШаване на zадачи).
Другото е Аufbaustudium, при нас е на английски. az лично бих иzбрала тоzи вариант, zаЩото са около две години и няма да дъвча един и съЩ материал по пет пъти, но под раzлична форма

П.П. Аz Ще мисля подобни варианти евентуално догодина. С таzи раzлика, че при мен варианта е само Аufbaustudium, но само ако неЩо се zакучат неЩата със сегаШното ми следване

# 23
  • Мнения: 293
Момичета, а знаете ли дали пък немските дипломи се признават в България ?

# 24
  • сред цветята
  • Мнения: 3 032
Момичета, а знаете ли дали пък немските дипломи се признават в България ?
От работодателите се приzнават. Имам поzнати, следвали в Германия, които се zавърнаха в България и сега работят там по специалността си.

# 25
  • Мнения: 351
не само се признават, но и се ценят все още, доколкото знам  Wink

# 26
  • Мнения: 18
не само се признават, но и се ценят все още, доколкото знам Wink

  Да за това си много права Аиа. Котка ти каза че ще пратиш подробен личен смс, какво стана нищо не съм полу4ила?? Cry

Общи условия

Активация на акаунт