Колики-до кога?

  • 33 651
  • 85
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 4 433
Месец и половина.

# 16
  • Мнения: 1 512
До 4 месец коликите бяха нон стоп,а после постепенно започнаха да се нормализират и към 6 месец отшумяха.

# 17
  • Мнения: 2 334
Дъщеря ми имаше точно 10 дни колики и и помагаха Инфакол,както и топла кърпа на коремчето Peace

# 18
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
Имаше си колики до края на 3 месец.

# 19
  • into the blue
  • Мнения: 771
Дъщеря ми нямаше колики,но със сина положението беше отчайващо,
докато не почнах да му давам "Инфакол",който при нас пък имаше ефект.
Продължиха до към третият месец.

# 20
  • в страната на чудесата
  • Мнения: 8 300
аз давах инфакол, но не преди всяко ядене (кърмене на поискване), а примерно 3-4 пъти на ден максимум. забелязала съм, че ако дам повече положението се влошаваше - целия червен, напъване и т.н. аз давах и редовно Био-гайа. има проучване - сравнение със симетикон (активната съставка на инфакол), което показва, че в края на първия месец значително облекчение има при групата с лактобацилите и незначително при симетикона. не знам дали био-гайата е причината или фактът, че ние бяхме все гушнати или със слинг, но почти не разбрах за коликите. педиатърът казваше, че има колики когато му преглеждаше коремчето преди да стане на три месеца. иначе епизодично се напъваше и ако не получи резултат Simple Smile (как звучи, sorry) поплакваше по малко.
след 2-ия м. спрях да давам инфакол, а био-гайата давах веднъж два пъти седмично до 4-иа месец.

# 21
  • Мнения: 7 723
Голямата имаше колики до навършването си на три месеца,
а малката нямаше изобщо.

# 22
  • Мнения: 1 219
ние нямахме абсолютно никакви колики за мое и за нейно щастие. Grinning

# 23
  • Мнения: 393
Имаше си колики до края на 3 месец.
И моите деца бяха така.

# 24
  • Разград
  • Мнения: 2 102
Няма определен период когато коликите отшумяват. При бебчо бяха до около четвъртия месец.

# 25
  • София
  • Мнения: 23 096
Майка ми твърди, че аз съм имала колики до 7-ия месец (тогава с пиенето на сокчета от 40-ия ден - нищо чудно)... Дъщеря ми изобщо нямаше колики, извадихме голям късмет!

# 26
  • Пловдив
  • Мнения: 2 163
Дай Боже на всяко детенце да няма колики , но как се постига  Thinking

# 27
  • Мнения: 7 723
Дай Боже на всяко детенце да няма колики , но как се постига  Thinking
Дай Боже Praynig...ама не се постига. Никак Confused

# 28
Да, аз съм от щастливките и нямахме колики, но давах първия месец Био-гайя и може  и това да е помогнало.Искам и второ  дете,но като знам какво чудо са тия колики и ми секва ентусиазмът Embarassed

# 29
  • София
  • Мнения: 1 524
Три месеца и малко - имах усещането, че са три години.

Общи условия

Активация на акаунт