Колики при момченцата и момиченцата

  • 9 004
  • 141
  •   1
Отговори
# 105
# 106
  • Бургас
  • Мнения: 10 833
Не съм го чувала,но дъщеря ми имаше много слабо изразени колики.

# 107
  • Мнения: 438
По-често "обект" на коликите са момченцата, а и при тях са по-силно изразени.Но както се казва: "Всяко правило си има изключение".Имам познати, чиято дъщеричка беше със "зверски" колики до 6 мес.

# 108
  • На тиха улица
  • Мнения: 902
Аз имам момиченце, което никога не е имало колики или поне неразположение, което да напомня на колики.Но пък моя приятелка, също с момиченце, по повод коликите на нейното каза: " Кажи ми как да се реша на второ дете, като го виждам как страда и не мога да му помогна...".Това разбира се е ситуационно изказване, дадох само пример за пола.

# 109
  • София
  • Мнения: 2 296
И аз бях чувала,че при момчетата коликите са по-силни,но в нашия случай дъщеря ми имаше по-болезнени и продължителни
колики от сина.При него беше по-скоро леко неразположение,и то от време на време.

# 110
  • Габрово
  • Мнения: 2 548
Синът ми имаше колики точно 2 дни за по 20 -тина мин. Явно е изключение от правилото.

# 111
  • Мнения: 1 194
Аз имам момиче и момче и никое от тях не е имало колики...

# 112
  • София
  • Мнения: 6 318
Имам две момчета. Първото нямаше колики, второто имаше доста първите 2 месеца. Като под колики имам предвид болезнени колики с много плач и безсънни нощи.

# 113
  • Мнения: 5 391
Имам и момче, и момиче.
И двамата имаха колики първите 6 месеца, доста силни и мъчителни Tired

# 114
  • Мнения: 438
Честно казано винаги съм се чудила дали има връзка между начинът на хранене на майката по време на бременността и проявата на колики у бебето. newsm78

# 115
  • в страната на чудесата
  • Мнения: 8 315
според мен няма. или поне аз не съм спазвала кой знае каква диета. даже всеки ден пиех прясно мляко с овесени ядки, не съм забелязала да има повече колики или по-малко ако не ям. те наште не бяха изразени де...

# 116
  • Мнения: 1 428
Не мисля че има такава зависимост.

# 117
  • ... някъде преди лудницата ... до църквата!
  • Мнения: 1 136
Аз съм с момче - коликите почнаха от 3тия ден и продължиха близо 2месеца или малко повече. Определено бяха силни!

# 118
  • Мнения: 242
Моят син никога не е имал колики-слава богу!!! Praynig

# 119
  • Мнения: 2 908
Блонди,този път не се съгласявам с теб-дъщеря ми я изгледах 3 пълни месеца със зверски колики,денем и нощем,24 часови,неподвластни на Еспумизани,Сабове,чайчета,топли компреси,сушуари и тем подобни-първите две пълни седмици това дете не спеше-нито нощем,нито денем,не можеше да се храни-дам ли му шишето или мъча ли се с гърдата,то не можеше да захапе от болки и ревеше,зачервяваше се и изпъваше гръбнак чак...аз съм ревала с нея 3 месеца от недоспиване и от това,че не може да яде-не знам за друго такова-майка ми се поболя да будува всяка нощ,да се сменяме и да реве,че това дете ще умре като не спи въобще...Дo kрая на 3-тия месец спеше общо 2 часа максимум,май нямаше и толкова без да се буди.Moже и да има момченца карали такова чудо,ама чак такова....

Общи условия

Активация на акаунт