Aptamil приготвяне

  • 13 821
  • 28
  •   1
Отговори
# 15
  • Плевен
  • Мнения: 1 014
Аз храня детето си вече три месеца с това мляко, и да така пише на кутията. Всъщност и двете цитирани ги пише. До сега съм срещала поне три вида етикети на това мляко. Също така едните на таблицата имат и възраст и кг., другите само килограми. Явно са печатали различни партиди етикети. Всъщност не смятам, че това което пише е кой знае колко различно и не е опасно при приготвянето на мляко. Най-много да не се разтвори както трябва. Аз с опити съм стигнала до най-лесния за мен начин. Е верно, че е малко объркващо, гореще, охладена и т.н.

# 16
  • Мнения: 577
аз преварявам вода сутрин чакам я да се охлади до толкова че като пийна да не ме изгори и пълня термос. ако до вечерта е изстинала я претоплям в микровелето и отпивам ако не ми пари слагам аптамила
нямам случай да не ми се е разстворил. РАзстварял се е и в студена вода когато сме били цял ден навън. Във гореща не съм го разтваряла никога.

# 17
  • Мнения: 1 217
Само да кажа,че на кутията на млякото,което пием в момента пише,че е вредно ако се приготви неправилно,така че внимавайте с прекалено горещата вода Hug

# 18
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
Приготвях го с леко топла вода

# 19
  • Мнения: 3 993
cool_poli, Kатюнгелчева, pamsi , тук става въпрос за Аптамил Комфорт, не за Имунофортис! Комфорт-а се разтваря само в гореща вода, в хладка не става. А Имунофортиса се разтваря в хладка вода. Мисля,че бъркате марката мляко.

# 20
  • Мнения: 577
Little wingels първите 3 месеца давах комфорт за "комфорт на храносмилането" заради коликите даже още си ползвам кутията в нея си сипвам аптамил имунофортис. Никога не съм охлаждала водата до 60градуса  първо нямам термометър а и когато детето реве от глад не мисля че му е приятно да ме чака да му охладя млякото до нормалната температура за ядене и да пробвам по 10 пъти дали е готово.
Винаги съм го правила в хладка или топла вода готова за консумация. Винаги ми се е разтваряло и детето не ми е плакало от глад за да ме чака да му охлаждам млякото.
 

# 21
  • Мнения: 3 993
А на мен Комфорт-а никога не ми се разтваряше добре в охладена вода и стоеше на бучки. Това беше една от причините да си останем на Имунофортис.

# 22
  • Мнения: 1 217
cool_poli, Kатюнгелчева, pamsi , тук става въпрос за Аптамил Комфорт, не за Имунофортис! Комфорт-а се разтваря само в гореща вода, в хладка не става. А Имунофортиса се разтваря в хладка вода. Мисля,че бъркате марката мляко.
Добре де,аз само казвам да се спазват внимателно инструкциите,не казвам,че се разтваря в студена! Просто да не е прекалено гореща.Имунофортис незнам какво е,ние бяхме на обикновен Аптамил,който се разтваряше в 60% и понеже млеката от една и съща марка често си приличат по състав и начин на приготвяне,затова го казах."Гореща"  е и тази с температура 120%,но не е желателно млякото да се разтваря в толкова топла вода.

# 23
  • Мнения: 109
Добре ама тотално се обърках. Аз също давам Аптамил, но той е и Комфорт, и с Имуннофортис, защо говорите за него като за 2 различни вида млека? Откъде мога да намеря реалната номенклатура на Милупа, защото явно всички грешим в наименованието? Знаете ли сайт на вносителя?

# 24
  • Мнения: 3 993
Не грешим в наименованието. Има Аптамил Комфорт и Аптамил Имунофортис (т.н. обикновен). Два различни вида Аптамил. Имунофортис е специалната патентована формула на производителя, която се съдържа във всичките видове Аптамил. Вносител е Аксон България ООД. Сайта на производителя Милупа е http://www.milupa.com/

# 25
  • Мнения: 6 713
Добре ама тотално се обърках. Аз също давам Аптамил, но той е и Комфорт, и с Имуннофортис, защо говорите за него като за 2 различни вида млека? Откъде мога да намеря реалната номенклатура на Милупа, защото явно всички грешим в наименованието? Знаете ли сайт на вносителя?

Май няма еднакви млека никъде! Аз лично давам Аптамил Екстра, което се води Милумил в България. Влизала съм в какви ли не сайтове на Милупа и Аптамил, има различия в държавите. Голяма обърквация според мен... ooooh!

# 26
  • Мнения: 109
Да, ясно, но на нашия Аптамил пише Комфорт и с Имуннофортис, значи има и трети вариант, който е микс от другите два, които вече обсъдихме

# 27
  • Мнения: 93
По темата на Аптамил да се вмъкна и аз с един тревожещ слух. Rolling Eyes
Ние сме на Аптамил имунофортис 1( в картонените кутии от 900г.). При последното купуване на АМ на моя му казаха че щели да ги спират картонените кутии и да са само в желязни и цената малко щяла да се вдигне?!? На правих  малък оглед на цените на видовете  Аптамил ( в Билла) и там Аптамил имуно...1 кутия 900г е на 27и стотинки, кутия желазна Аптамил комфорт 400г  е на 16 и стотинки.. и т.н. Та ако наистина стане така да се махнат картонените кутии на Имунофортис някак си нечесно идва защото за 400г ще трябва да плащам примерно 17 лв и идва почти двойно като цена. А ние едно пакетче от 450г. го изяждаме за около 3-4 дни.
Малко много дълго и объркано стана , но се надявам да сте ме разбрали. Rolling Eyes

# 28
  • Плевен
  • Мнения: 1 014
arkady напълно е възможно да е вярно. Аз давам на бебето си и Аптамил АР, който до скоро беше също в картонени кутии, но вече е в метални. Все още тук там се намират картонени. Относно цената в картонената кутия беше 28 лева, а в металната е 15лв. Е има разлика, но какво да се прави.

Общи условия

Активация на акаунт