Има ли лекарства против грип, коити не увреждат плода?

  • 2 694
  • 18
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 4 434
Да можеш Но шпа и парацетамол.

# 16
  • Мнения: 1 100
Осцилококцинум.

Парацетамол и Но-шпа само в краен случай, макар че в България се смятат да "безвредни" и се пият с лекота при най-малък повод. ooooh! Разтворимите Фервекс, Колдрекс и т.н., колкото и да изглеждат безобидни, съдържат солидна доза парацетамол - 750 мг. По-добре Ефералган с 500 мг парацетамол. Но първите три месеца не бива да се пие парацетамол - в листовките на български не го ли пише?!? Може само под лекарско наблюдение и в намалени дози.

А ако лекарката ти е изписала Но-шпа "профилактично" за първия триместър, просто нямам думи.

Последна редакция: пн, 29 дек 2008, 14:50 от Ванилия Канелска

# 17
  • Мнения: 21
Днес ходих на лекар и ми предписаха Биопарокс, Цетебе и сироп за кашлица......   Като цяло се чувствам много отпаднала и раздразнителна   smile3515

# 18
  • Мнения: 1 100
Осцилококцинумът не помогна ли? Мен ме вдига на крака за 1 ден, затова така го величая.  Crazy Наскоро даже ми помогна при главоболие, след като от парацетамола нямаше ефект.  След цял ден зверско главоболие, половин час след приема на осцито светът стана друг. Crazy Същото се случи и със съпруга ми. Явно е било вирусно.

А раздразнението сигурно е от хормоните. Wink

Лека бременност, бързо оздравяване и весели празници! Grinning

Общи условия

Активация на акаунт