Витаминна диета или витамини за бременни?

  • 5 556
  • 76
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 517
определено балансирано хранене, според мен организмът подава сигнали, когато има нужда от нещо, особено по време на бременността - внезапните желания да си хапнеш нещо определено според мен в повечето случаи се дължи именно на тези сигнали
освен това витамините се усвояват в пъти по-пълноценно, когато са в натурален вид...

# 16
  • Мнения: 1 217
Разбира се,че витамините набавени от пресни плодове и зеленчуци са по-важни за организма.Допълнителен прием,доколкото помня се налага заради това,че майката набавя чрез организма си и жизненоважни вечества за бебето,но аз лично не съм пила допълнително витамини през цялата бременност.

# 17
  • Мнения: 2 090
Ето една примерна диета, която намерих
......................................................................
Хубава е  bouquetдиета ми се струва крайно неподходяща дума за такова хубаво похапване Mr. Green.

А това ме разби hahaha

Помнете, че докато сте бременни всички ще ви се радват и ще ви прощават качените килограми, но след като родите няма да имате извинение за големия задник и стърчащия корем и тогава ще си бъдете дебели!!!
.........ама си е вярно де!

# 18
  • Пловдив
  • Мнения: 2 163
Е много ясно , че най-доброто за всеки организъм вкючително и за организма на бременната е всичко необходимо да се набавя чрез разнообразно и пълноценно хранене.Но дали това е възможно за всяка една от нас  Thinking?Всеки сам решава и преценява!Аз например съм изпила една опаковка/блистер витамини и може би и тях трябваше да пропусна.Но при мен проблемът е , че аз много важни храни не ги ям и се бях притеснила за бебка.

# 19
  • Мнения: 204
Пиех витамини и през първата бременност и сега,нищо 4е ям доста плодове и зелен4уци.Докато кърмих също пиех.

# 20
  • Мнения: 3 376
Аз съм против витамините,т.е. синтетичните такива,които се купуват от аптеката.

Нито съм пила,нито на детето съм давала.

Според мен здравословно и добре балансирано хранене е напълно достатъчно-природата се е погрижила за всичко,няма нужда от помощни средства.

# 21
  • Мнения: 367
Тази тема е изключително полезна за мен. Дори аз самата пуснах подобна преди няколко дни. Благодарна съм за предложената диета и споделените мнения на всички майки. През първата си бременност не съм приемала друга добавка, освен бирена мая и препарат на билкова основа ,богат на желязо, поради анемията си в крайните месеци.

# 22
  • Мнения: 4 434
Определено съм за храна с витамини.

# 23
  • София
  • Мнения: 4 025
Много хубава тема, примерната диета е много сполучлива според мен.
Но момичета споделете в този сезон освен ябълки, грозде, цитруси, зеле и моркови, от къде си набавяте витамините.Тези домати, салати, краставици на мен ми се струват съмнителни  Thinking

# 24
  • Мнения: 2 236
Аз през бременността ми не към пила  витамини смо фолиева киселина и то дори за нея гинеколожката ми каза,да я пия щом искам,поне няма да навреди.Разбира се обачече съм се съобразявала МНОГО какво ям.никакви пици,дюнери,пържено,мазно и т.н.Питах и друг лекар за витамините и той каза,че се пият при лоши изследвания,а не просто така.И това с изписването на витамини на всички бременни било бизнес м/у лекари и аптеки.Това са думите на лекаря!Така че яжте полезни храни,а не се тъпчете с витамини и дюнери едновременно!

# 25
  • Мнения: 4 434
Много хубава тема, примерната диета е много сполучлива според мен.
Но момичета споделете в този сезон освен ябълки, грозде, цитруси, зеле и моркови, от къде си набавяте витамините.Тези домати, салати, краставици на мен ми се струват съмнителни  Thinking
ето полезна тема http://www.mamaibebe.com/?id=100  Hug

# 26
  • Мнения: 1 219
по принцип съм против синтетичните витамини,но понякога колкото и здравословно да се храним и ядем плодове и зеленчуци са недостатъчни PeaceВитамините са по скоро за организма на майката,от колкото за бебето.Защото плода не страда от недостиг на витамини и минерали-той си ги набавя от запасите на майката,така че в случая майката е ощетена и трябва да приема допълнителни витамини. Peace

ПС.аз не съм пила витамини,въпреки съветите на повечето ми лекари(а те бяха много Laughing)Единствено допълнително желязо приемах в края на бременността и в първите месеци на кърменето

# 27
  • Мнения: 5 393
Аз си набавях всичко необходимо от храната, не съм приемала витамини на хапчета. Определено мисля, че е по-добрият вариант.

# 28
  • Мнения: 8 999
Като една съвестна бременна, още в началото започнах да пия витамини. Да ви кажа честно, от тях започна да ми се повръща повече. Затова спрях и повече не ги пипнах. Хранех се нормално, без да се вманиачавам - ядах толкова и това, което съм яла и преди да забременея. От всичко по малко - плодове, зеленчуци, месо, сирене, мляко, яйца, хляб, ориз, картофи... Не съм се вторачвала в менюто си, просто хапвах умерено и нямах ден без ябълка или морков.
С втората си бременност изобщо не си купих дори витамини. Карах като с първата. Не съм имала проблеми.
Фолиева киселина пих само веднъж в продължение на 10 дни в седмия месец от първата си бременност, защото хемоглобинът ми беше нисък. След тази доза, нямаше нужда от повече и не съм пила.

# 29
  • На плажа
  • Мнения: 1 107
Темата е чудесна.  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт