много изпъхнали бузки !!!

  • 2 326
  • 23
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 4 292
И синът ми и бебето са с много чувствителна кожа. В това време не излизат навън без да съм ги мазала с крем за студено време. Ползвам на Нивеа.

# 16
  • Мнения: 9 973
на кожен лекар Peace

# 17
  • Мнения: 629
Лесно изпръхващата и твърде суха кожа се нар. атопична кожа. В голяма част от случаите проблемът се ограничава само до там. Т. е. при зимни условия или голям слънчев пек се появява проблем, който с махане на дразнителя отшумява.
В друга не малка част от случаите за съжаление това е първият признак за склонност на детето към алергии. И с напредване на захранването и особено ако започне да консумира боклучави храни - проблемът се отприщва и започват различни алергии.
Бих те посъветвала да отидете на дерматолог и алерголог. Виж какво ще кажат и двамата, и евентуално пак обсъди проблема с педиатъра.
До тогава много щадящо и бавно захранване, избягване на всякаква химия (омекотители за пране, ароматизатори за въздух-дории в тоалетната, ограничаване на бебешката козметика). Линола фет май е добър вариант за мазане, както и кремът Натхкерцен на д-р Тайс. Но само на първо време. От там нататък дерматологът и алергологът ще кажат имате ли по-сериозен проблем или не.
Успех!

# 18
  • Мнения: 698
"Изпръхналата" кожа на бузките може да е безобидно, но и първи признак на някаква алергия, заведи я на дерматолог да погледне.

(Много ти е сладко бебенцето  Hug)

# 19
  • Мнения: 1 546
Крема на др.Тайс е чудесен. Вземи и подходящ колд крем, аз мажа на Мустела. Peace

# 20
  • след Околовръстното
  • Мнения: 1 812
Най-добре на дерматолог.Голямата ми дъщеря като бебе имаше същото и помня че дерматолог и беше изписал някакво мазило,дето го бъркаха в аптеката.

# 21
  • Плевен
  • Мнения: 1 014
Вече са ти казали да заведеш бебето на дерматолог. Аз моето го мажа с А-Дерма, но не бебешката серия, а зелената от както се е родил и съм доволна. Иначе като новороден два пъти му се обели кожата от цялото тяло, толкова суха беше, направо на люспи все едно е изгорял на плажа. Откакто го мажа с този крем кожата му е идеално по цялото тяло. Иначе преди да излезем го мажа с крем за студ на Мустела. Доволна съм от него.

# 22
  • EU
  • Мнения: 164
опитай поне 10 дена никой да не я целува по бузките, знам че е трудно да не се целуват бебечетата, но когато ги целуваме част от слюнката остава в/у нежната бебешка кожа, целувай по косичката Laughing или нека тя да те мляска колкото си иска Laughing удоволствието е същото Mr. Green
Знам  го от опит, когато оставех дъщеря ми при бабата след това бузите изпръхваха, много са им нежни кожите, а за студения вятър и слънцето задължително крем. Детето ми е вече на 9г, но все още настоявам да слага крем, а на устните подхранващ мазен гланц, нещо с повече вазелин, не декоративна козметика Mr. Green

# 23
  • Велико Търново/Latitude: 43 ° 32 '47 "North - Longitude: 6 ° 56' 17" East
  • Мнения: 1 221

http://spirig.bg/excipial-hydro_u.php
Само той помогна на дъщеря ми, когато имаше подобен проблем!

Общи условия

Активация на акаунт