Какво правите със старите, нехаресваните, ненужните ...

  • 5 546
  • 48
  •   1
Отговори
# 15
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
И аз много трудно изхвърлях ненужни вещи, но сега като нямам много място подарявам, хвърлям абе с две думи научих се да разчиствам непотребното. И ти ще се научиш. Сега ти е жал за парфюма от баба, но ако не го употребяваш за какво ти е? Пръскай с него в банята и тоалетната поне за да го изхабиш.

# 16
  • Мнения: 3 376
Снощи правих пак поредната чистка.

Такива неща като твоите ги събирам и ги носим в един дом с по-големи дечица.
Те милите на всичко се радват-бижута,гримчета,парфюми.Изобщо неща които за нас са обикновенни и не ни харесват за тях означават много.

Така че ако искаш ги събери и се свържи с някои от момичетата в твоя град,които посещават такива домове,за да и ги дадеш.
Никак няма да ти е жал и ще знаеш,че нещата които са ти подарени все пак са отишли по предназначение,макар и не при теб Peace

# 17
  • Мнения: 1 629
EASpirit малко извън темата, но:

Преди Коледа родителите на мъжа ми решиха да направят дарение за такъв дом в София. Те имат хранителни стоки , малко магазинче, не е нищо особено. И свекърва ми взе от доставчици брашно, леща, боб, сол, захар и други ама кашони, поне по 10кг от всичко. Също така бяха купили и по един коледен комплект с играчка и сладки за децата - към 25бр. Когато отишли да ги дадът на директорката тя им казала : "Какво всички носите сладки и храни, и какво само се сещате на Коледа?!" Вярно е, че за децата трябва да мислим непрекъснато, да помагаме с каквото можем, но все пак жената не е дала малко. Това е храна за поне месец напред. Също така мъжо ми каза, че нейния кабинет бил с ламиниран паркет, хубава дограма, модерен килим, парно, сладки и сок на бюрото, лаптоп... а на децата условията съвсем не били такива. Не че няма да дам, ще дам каквото мога и имам, но поста ти ме провокира да го напиша.

А за парфюмите се сетих какво мога да направя: имам едни ароматизатори, които са парфюмче поставено в дървена поставчица и като се разклти дървото попива. Просто като свърши това в банята ще налея парфюмче и готово, така все някога ще свършат пък и няма да съм ги хвърлила Mr. Green

# 18
Събирам всичко ,което не ми е нужно в торбички и после дебна като се прибирам да видя някой да рови в контейнера.Питам иска или не  моите " колекции"/досега отрицателен отговор не съм получавала/ качвам се  за 3 мин и им ги нося.
Просто не ми се ще да оставя нещо до боклука и да се случи така ,че никой да не го намери.

# 19
  • Варна
  • Мнения: 3 953
Изхвърлям, непотребните неща,отделям ги в торби извън боклука.
Обикновенно някой си ги харесва.
Дрехите от децата  нося по домовете за сираци.

# 20
  • Мнения: 2 926
* White Dai4e * заради ей такива кофти лелки отдавна съм се отказала да нося каквото и да било по домовете.Понеже когато сме в Бургас, живеем близо до дома "Коджакафалията", а отсреща има кафе на което често сядам, си имам 3-4 близки дечица от дома.Взимам ги с мен, водя ги да ядат и им купувам по нещо.Но категорично не нося нищо в дома повече. Naughty

По темата - старите неща изхвърлям.Много мразя ненужните неща и ме изнервят.
Идеята с ароматизаторите и добра.Аз имам такива дървени в колата и хич не съм се сетила, че мога да ги поналея.

# 21
  • Толбухин
  • Мнения: 2 505
Раздавам на майка или сестра ми,баба или леля ,все на някои ще му хареса.

# 22
  • Мнения: 112
  Запазените вещи/дрехи, обувки, мебели/ ги давам в църквата.Там има стая в която се събират и който е в нужда  си взима каквото му трябва.Или пък направо ги подарявам на някого.Но  изхвърлям само наистина счупените, скъсаните или негодни за употреба неща Naughty

# 23
  • Разград
  • Мнения: 2 102
Парфюмите, които не използвам ги подарявам на едната ми баба. Тя е много щастлива от този фак. Някои пък използвам за да ароматизирам апартамента. Скъсаните дрехи отиват на боклука, тези които вече не обличаме подарявам на някои роднини.

# 24
  • Мнения: 5 920
Тази година започнах тотално разчистване.Предстои ни местене в ново жилище,където няма да имам толкова мебели,събиращи потребни и непотребни неща.Имам място сега и трудно се разделям с вещите си.Аз давам запазените дрехи на нашата чистачка,която нещо си взема за себе си,нещо носи в църквата.Давам и на свекърва си.Тя живее в стар квартал с отдавна познаващи се хора и също раздава,а което прецени че е подходящо за нея си го оставя.
Един стар хладилник го дадох срещу минимална сума на техника,който викаме при нужда за уредите.Ремонтът щеше да е скъп и преценихме,че по-добре да купим нов.Той хем го изнесе от къщи,хем ще го ползва за резервни части и сигурно ще спечели,но нека.
Жал ме е обаче да се разделя с едно супер запазено кожено манто-българско,с една велурена пола.Всичко е в много добър вид,но демоде,а и не ми става.Дали мога да ги приложа някъде-кожа все пак?То и затова съм ги пазила толкова време.Не ми се хвърля!
Дайте идея.

# 25
  • София
  • Мнения: 4 397
Дрехи които не нося давам на едно момиченце в квартала където техните не я поглеждат и не се интересуват.
На децата дрехите давам на една жена срещу нас с три деца и нямат възможности.
Всичко останало хвърлям без капка угризение  Mr. Green 
Храна и хляб слагам в плик до контейнерите.
Скоро дай боже ще се местим в нов дом и съм казала на мъж ми, че ще си вземем само дрехите и децата  Joy

# 26
  • Мнения: 2 032
Най-редовно отсявам и разчиствам дрехи, предмети и вещи, защото претрупаноте ме стресира.

Ако са запазени и преносими- ги подарявам ако някой около мен ги иска, или ги давам в магазин за благотворителност.
Парфюми... съм изпращала на съфорумки.
Стари очила пращам за Африка, чрез оптичните магазини.
Стари мебели- давам на който може да си ги вземе.
Има някои тип едри неща, които ако ги оставиш пред къщата, някой си ги взима; та ги оставям.
За мой срам, намират ми се обувки, дрехи и подобни, които са носени само веднъж: тях сестра ми ми ги обира, с кеф.
Нещата, които са напълно капут, се опитвам да рециклирам (нося ги в специални контейнери; общината ги обработва).

С други думи- не обичам да бумкам директно в казана за боклук- за много неща има употреба и когато на мен не ми трябват; не изпитвам привързаност към предмети.

# 27
  • Майничка
  • Мнения: 12 582
...
Жал ме е обаче да се разделя с едно супер запазено кожено манто-българско,с една велурена пола.Всичко е в много добър вид,но демоде,а и не ми става.Дали мога да ги приложа някъде-кожа все пак?То и затова съм ги пазила толкова време.Не ми се хвърля!
Дайте идея.

Полата - на елече или  за апликации. Правила съм такива на детски и мои дрехи. Ако не е много дебел велур, може да се мине и на обикновена шевна машина.
На мантото може пак да му дойде модата, а може и да си направиш 1-2 чанти от него.
С остатъците от парфюми напоявам памучета и ги слагам в пробити пластмасови кутийки, които поставям в гардероби, кутии и шкафове за обувки и прочее места, където може да замирише на застояло.

# 28
  • Между гори и планини
  • Мнения: 9 383
В дома си нямам неща които да не харесвам.
Не съм някаква вещоманка, но умея да си пазя нещата, стават ми скъпи и трудно се разделям с тях.
Поради тази причина имам малко неща, но все любими.

Изхвърлям само храна. Това ми е болната тема, защото не съм израснала в богато семейство и сега сме среден стандарт и най-ме боли да хвърля хляб или сготвено което децата само са кусали веднъж. Така на скоро оставих пълна торба с храна до боклука. Минаха двама роми чистофайници ( да не повярваш) и я хвърлиха вътре в боклука  Rolling Eyes

# 29
  • Мнения: 4 401
Парфюми които не харесвам а и никой не е пожелал-пръскам в ключалката на дворната врата като замръзне/често се случва ,защото е без навес/ а и в ключалката на пощенската кутия-на улицата е.
техника:монитор,печка,хладилник,радио,които никой от близките ми не е пожелал -мъж ми ги натовари и в студентски град /всичко измито и опаковано с надпис'' работи''/-който не е бил в общежитие няма да разбере какъв лукс е един стар но работещ хладилник
Храна-не остава имам куче и котка
дрехи- само здрави -събирам и веднъж два пъти годишно свекървата ги закарва в някакъв дом и което си харесат децата се взима другото на боклука.

Не мога да се разделя със сервизите на баба Embarassed едни такива малки чашки за ракия,чиниики за сладко,красиви порцеланови лъжички,супници,бонбониери......кристали.....пречат ми ама на  Embarassed


Общи условия

Активация на акаунт