Какво от калмари?

  • 5 129
  • 20
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 279
На мен ми е любима салатата от калмари-аз дори ползвам пипалата за тази рецепта,но естествено става и със ситно нарязани калмари.Месото се сварява,нарязва се наситно,овкусява се обилно с лимонов сок, зетин, ситно нарязан магданоз/копър/ и чесън.Оставя се няколко часа да се маринова добре и имате страхотно мезе за вино, бира или каквото там обичате.

# 16
  • Мнения: 1 906
stella_70, колко време ги вариш, защото гледах Звездев и той каза, че "тайната" е в кратката термична обработка.
Аз за пръв път като си пържих станаха ужасно жилави  Sick . На плика пишеше 3-5 мин да се пържи, а аз за по-сигурно ги пържих 7-8 мин. Резултата беше отвратителен  Stop. Изяде ги каракачанката ми  Mr. Green (само на нея й хресаха).

# 17
  • Мнения: 279
Не дълго.Варя ги в тенджера под налягане и щом винтилът започне да изпуска пара, ги изключвам и ги оставям на котлона.Не ми се е случвало при варене да останат жилави.

# 18
  • Мнения: 110
   Здравей,
  Ризото с калмари не съм правила, но със скариди-да. Разрових се в нета за обработката на калмарите преди да се сложат в ориза и ето това намерих:
почистените калмари се слагат в тиган с олио, скилитка чесън, сол и пипер и като започне да се пържи-сипваш бяло вино (1/2 чаша горе-долу, а може и малко по-вече), захлюпваш и оставяш да къкри 20-ина минути.
А ризотото е стандартно-в масло запържваш лук на ситно (някои го предпочитат без лук), добавяш ориза, разбъркваш да си промени цвета и поеме мазнината и сипваш бульон-зеленчуков (в Италия си го приготвят от лук, морков и целина-) или в случая рибен (а може и с вода-пак става). Добавяш, разбъркваш и оставяш да се готви. Смесваш го с калмарите, наситно магданоз и.....Buon apetito.    chef
Има вариант с калмари и миди-там се използва водата, в която са врели мидите-прецедена, вместо бульон.

# 19
  • Мнения: 1 906
Благодаря на всички за отговорите   bouquet

# 20
  • София
  • Мнения: 2 481
Можеш да ги свариш, да смесиш с ролца от раци, растително масло, малко лимон и подправки-става чудна салатка, има такава купешка: Морски дар май се казваше.

Общи условия

Активация на акаунт