Как да му дам биберон- залъгалка

  • 3 846
  • 49
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2 334
Пробвай с друг модел.Ако си предлагала силиковов вземи каучук,ако е с капковидна форма вземи анатомичен-мисля че ще помогне   Peace

# 16
  • Мнения: 2 090
Моето дете като беше бебче също не искаше Confused.Научи се като стана на 6 месеца и започнаха да го мъчат зъбките.Преди това го смучеше само ако му го държиш на устата Rolling Eyes,а беше много ревлив,хем го успокояваше биберона,хем го изплюваше веднага щом го пуснеш Crazy.Без истерии и ревове се отказа от биберона на една годинка.
Смученето на пръстче е доста по-голям проблем от залъгалката,така че по-добре по-малкото зло.

# 17
  • Мнения: 535
Пробвай да сложиш нещо сладичко - например капките за колики "Sab"  Laughing Моята щерка само така засмукваше  биберон Rolling Eyes Не съм я и мъчила много, де  Crazy

# 18
  • Мнения: 27 524
Ами и аз бих се радвала, че бебето ми не иска залъгалка.
Моето дете пък беше с биберон от 3 месечно до навършване на 2 години и половина.
 ooooh! Голям зор беше отказването.
Е, явно за някой е твърде просто - режеш или хвърляш. За някой обаче хич не е.

Франческа, нещо бъркаме понятията май  Hug И аз бих се радвала, ако моето дете не иска залъгалка, НО при условие, че не си смуче пръста. Ясно е, че смученето на палец е в пъти по-вредно и неприятно от залъгалката. Значи от двете злини избираме по-малката  Simple Smile И не, не е просто режеш и хвърляш, но има разлика - МОЖЕШ да го направиш с биберона. С палчето - не  Wink

Браво на детето,че не иска биберон!Моите две момчета категорично отказаха,но не са си смукали прьстите.Не знам защо трябва да се натрапва нещо,което детето определено не иска.Може да му се отклони вниманието по друг начин,като му се даде играчка в рьцете. Wink

Да, да, то бебето със сигурност ще предпочете да си мотае из ръцете играчка, вместо да си лапне пръстчето за утеха  Grinning

# 19
  • Мнения: 1 219
при нас по същия начин се отказваше настойчиво биберона,но на 2 месеца принудително я научих,защото проблема с палеца е по-сериозен според мен.Особено ме притесни това,че аз самата имам много вреден навик от бебе-Гризах си ноктите 20 г. Mr. Green Blush Sick ooooh!Затова не исках дъщеря ми да се обременява с такива навици.Още повече че имам и позната,която е на 22г.и още си смуче палеца,като се прикрива с другите пръсти.Прави го несъзнателно,но всички го виждат и е доста кофти EmbarassedМалко се отклоних от въпроса,но моят съвет е упорито да я предлагаш и ще се научите.ЕСТЕСТВЕНО съветът ми е,АКО НАЙСТИНА ИМАТЕ ПРОБЛЕМ СЪС СМУЧЕНЕТО НА ПАЛЕЦА NaughtyПри други обстоятелства мисля,че биберона не бива да се приучава. PeaceУспех

# 20
  • Мнения: 8 999
Щом не иска биберон, няма как да му го застопориш в устата насила. Но това с пръстчето е лош навик, дано да премине бързо.

# 21
  • Мнения: 212
  Проблема с палеца е по сериозен според мен, спрямо залъгалката. Аз съм виждала страшни поражения от смученето на палец, при едно момченце, т.е. той си смука палеца до около 6г., но пръстчето му беше изтъняло, а за зъбките да не говорим - бяха се оформили така, че като си затвори плътно горната с долната челюст се получаваше дупка под формата на елипса. Кофти картинка, но благодарение че се отучи навреме, когато му се сменяха млечните зъбчета, че да не бере срам като по-голям!  Embarassed

# 22
  • Мнения: 9 973
само не слагай мед на бибата  Naughty

# 23
  • Мнения: 1 479
 Проблема с палеца е по сериозен според мен, спрямо залъгалката. Аз съм виждала страшни поражения от смученето на палец, при едно момченце, т.е. той си смука палеца до около 6г., но пръстчето му беше изтъняло, а за зъбките да не говорим - бяха се оформили така, че като си затвори плътно горната с долната челюст се получаваше дупка под формата на елипса. Кофти картинка, но благодарение че се отучи навреме, когато му се сменяха млечните зъбчета, че да не бере срам като по-голям!  Embarassed
Хайде сега не шашкай авторката на темата. WinkБрат ми си смучеше палеца до 1-ви клас ooooh!Обаче-не му се изкриви челюстта,а самият палец просто бе като "гьбясьл".В момента е пич та ....  Heart Eyes

# 24
  • Мнения: 1 763
И моето мнение е, че щом не иска, не може да го накараш на сила. Наблюденията са ми, че повечето кърмени бебета не харесват залъгалки. Моят син е пристрастен към биберона от тридневна възраст, но когато иска да си чеше вътрешните венци, хвърля биберона и лапа пръста. Аз съм била и с биберон, и  с пръст в устата до петгодишна и нищо не ми се изкривило.

# 25
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
Моята дъщеря не поска залъгалка

# 26
  • Пловдив
  • Мнения: 114
Пробвай друг модел,марка, например Нук. Ние бяхме с такава силиконова.  Simple Smile

# 27
  • в илюзия
  • Мнения: 1 306
Упорствай , по-добре с биберон , отколкото с пръст в устата. Все пак по-лесно се отучва от биберон , отколкото от пръста.
Смени различни модели Peace

# 28
  • Мнения: 4 915
Пробвай с горчивия лак.

Ако не стане - с ръкавички, дълги ръкави...

Ако и с тях не се получи - тогава бих предложила биберон.

Не би ми се искало да затвърждавам навика като го прехвърлям от палец върху заместител. По-добре първо опитай да премахнеш самия навик.

Ако кърмиш - слагай го по-често на гърда. Може бебето да има силен сукателен рефлекс или да преживява бум на растежа, и да търси да суче. Така ли е още от раждането или отскоро се появи това смукане на палчето?

Моите и двете не са ползвали биберон. Не съм предлагала изобщо, но и те не са смукали пръстчета.


# 29
  • Мнения: 161
И ние бяхме така. От родилното си имаше биба. Не искаше и не искаше. Накупихме му над 10 модела биберони- от Чико, през НУк, та до Камера - не ще и не ще! Аз пък много обичам бебета с биберони, каква по-сладка гледка от тази ? Е, моят син така и не пожела биберона - смучеше си юмручетата, пръстите ... По-късно като му дадох биба, за да го пробвам, той я обърна откъм дръжката и започна да я дъвче. Crazy  Еми това е, някои деца са си такива.  Само да отбележа, че си смучеше пръстчето до годинката. Вече го няма този навик. Peace

Общи условия

Активация на акаунт