Моите имена за момиченце

  • 3 819
  • 53
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2 090
Не знаех че са модерни имената на фолк певици Crazy.

на мен пък Димана ми взу4и малко на 4алга вълна -нали са модернио имената на фолк певици
Всъщност таткото е ДимитърДимана ми харесва защото е производно на неговото име Grinning

# 16
  • Варна
  • Мнения: 1 306
Е то не остана име, с което да няма фолк певица. Димана е хубаво българско име, Даная е изгъзица. Прочетете митологията, не и е песен съдбата на Даная.

# 17

Дея.  Образувано  е от стб.  глагол  'деатн' - 'работя, правя, действам'.
Деяна също ми харесва. 


 

# 18
  • Мнения: 322
Аз гласувах за АНЕЛИЯ  Peace
Това име от изброените най-много ми допада,а и е хубаво име другите някак незнам ама не ми харесват,донякъде може и ДИМАНА

# 19
# 20
# 21
# 22
  • Мнения: 148
Дея не ми харесва изобщо NaughtyАз съм за Даная Peace

# 23
  • Мнения: 365
От изброените имена ми харесва Анелия! Hug

# 24
  • София-България, Израел - където си поискам
  • Мнения: 2 856
Даная и Дея ми харесват Peace

# 25
  • Мнения: 11 004
Дея и Димана.

# 26
  • Мнения: 568
Определено Димана !И Дамяна ми харесва Simple SmileУспех !!!

Последна редакция: вт, 30 дек 2008, 22:34 от dena_klv

# 27
  • Мнения: 494
Даная и Анелия Hug

daffodil,няколко пъти съм чела митология. Но беше доста отдавна. Каква е била съдбата на Даная ?

# 28
  • Мнения: 2 090
Каква е била съдбата на Даная ?
Аз ще ти отговоря,ето това намерих,и на мен ми стана любопитно след като прочетох поста на daffodil...

''Даная (гръцки Δανάη) в древногръцката митология е дъщеря на царя на Аргос -Акрисий и неговата съпруга Евридика. Когато Акрисий питал делфийския оракул дали ще има син, той му отвърнал, че няма да има, но дъщеря му ще роди син, който ще го убие. Акрисий се върнал в Аргос и заключил в подземията на двореца си Даная, за да не роди тя син. Зевс се влюбил в Даная, превърнал се в дъжд и след като Даная приела дъжда, той възвръщайки образа си, се съединил с нея. От този съюз Даная родила Персей''.

# 29
  • Мнения: 494
Ясно Деси  bouquet

Ама на мен пак си ми харесва Peace

Аз обаче друго се замислех: щом вие двамата сте Десислава и Димитър, не е ли по добре Александър и Анелия,отколкото например Александър и Димана? Вие с Д-то ставате иначе мнозинство,пък така има хармония?

Общи условия

Активация на акаунт