ПСИХОЛОГИЯ

  • 20 862
  • 101
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 81
ами тя не ми вдига телефона,явно съм я уплашила по някакъв начин с привързаността си към нея

# 16
  • Мнения: 2 716
За психология ли ще говорим или за психиатрия?
 

Aмeлия удава ти се да отблъскваш хората от себе си.
Ако си толкова агресивна и към психиатърката си, вероятно си я наплашила.

# 17
  • София
  • Мнения: 6 363
ами тя не ми вдига телефона,явно съм я уплашила по някакъв начин с привързаността си към нея

с изпитите на екс хапчета, например? нали така беше?

# 18
  • Мнения: 17 546
някой познава ли я и ще ми даде ли съвет как да я спечеля или забравя по-лесно
Ти лични чувства ли влагаш в процеса на лечението ти? Ако е така, всеки лекар, когото заобичаш така пламенно, ще се откаже да те лекува! Защо се опитваш да обсебиш личността на човека Д-р Майсторова? Какво ти липсва в твоят живот и какво се опитваш да запълниш с това, че я искаш като частно лице в живота си? Защо очакваш и тя да те иска като приятел (или нещо друго, което прозира в желанията ти)? За нея си пациент и тя действа към теб като лекар, който се е заклел да помага на хората в беда. Не е длъжна да те харесва, да те допуска в личния си живот или да навлезе с охота в твоя, само защото ти настояваш! Това също е психологичен проблем Амелия и с неговото лечение трябва да се заемеш наравно с проблема ти с депресията. Нужно е нещата да ти се казват спокойно, но прямо, за да си наясно със ситуацията и да не живееш в свои си фантазии. Не може да настояваш някой да те харесва само защото ти много го харесваш!

# 19
  • Мнения: 81
така е разбирам,не съм била с вас агресивна,но jam ме провокира,съжалявам ако съм убидила някой,липсва ми общуването с хора,които са интилигентни и ме разбират,да jam така беше, изпих повече хапчета,за да и превлека вниманието,но имаше обратен ефект

# 20
  • Brokenpromiseland
  • Мнения: 1 432
Видимото ти пристрастяване към нея  е причина да те отблъсне...Лекаря за това е лекар - да лекува..не да си пием кафето с него...
ами тя не ми вдига телефона,явно съм я уплашила по някакъв начин с привързаността си към нея

с изпитите на екс хапчета, например? нали така беше?


Не мога да повярвам, че жена с малко дете може да направи нещо такова......смятам, че проблема ти съвсем не е следродилна депресия...

# 21
  • Мнения: 81
извинете ме,по принцип не съм агресивна,пия хапчета,от тях е,да така е,но психиатъра не е като, уши нос,гърло,например,на него споделяш всичко. та въпроса ми е някой познава ли я?

# 22
  • Мнения: 81
повярвай,случи се,но аз предварително се запознах,че немога да си навредя,не съм готова да се разделя със семейството си,заради нея.освен следродилна имах и предродилна депресия,такива неща се случват,но всичко мина,сега проблема ми е друг.

# 23
  • Мнения: 2 448
Някакво маниакално пристрастяване имаш към тази жена направо. Разбирам защо не иска да се занимава с теб. Може би е решила, че не може да се справи с твоя проблем. Това като лекар. А за другото да искаш да ти е приятелка, ами за това е нужно и двете страни да го искат, нали така?


п.п. Никой не може да те излекува, ако ти не го направиш сама.

# 24
  • Мнения: 81
още нападки ще има ли към мен,преди да преминем към същността на проблема, извинете ме,ако обиждам някой

# 25
  • Мнения: 2 821
Амелия, ти сама подклаждаш коментарите за проблемите ти като ги изтипосваш в темата. Ако беше я пуснала в Здравен справочник да питаш за докторката е съвсем различно. Щом поддържаш темата ще търпиш и коментарите в нея.

# 26
  • Мнения: 17 546
Не приемай въпросите на хората като нападки! Теб също, никой не иска всъщност, да те обиди. Щом искаш да ти се помогне, ще благоволиш да изчетеш въпросите и да им отговориш. Или ти просто искаш някой да каже, че познава докторката, и ще и се обади, за да я застави да ти обърне внимание? Виж сега, тук можем да ти помогнем дотолкова, че да си отговориш на някои въпроси, като събереш примерно мненията "за" и "против" или ако се двоумиш да вземеш решение да почерпиш съвет. Да те излекуваме не можем, а ти имаш нужда от лечение, да ти кажа и то не от психоаналитик. Проблемът ти е сериозен и честна дума, това не е най-правилното място, на което да потърсиш помощ за твоят специфичен проблем. Потърси добър психиатър! Нито е срамно, нито обидно, нито болезнено, а в случая, крайно необходимо.

# 27
  • Мнения: 984
При отказа да се занимава с твоя случай е било етично да ти препоръча колега, който би се заел.
Иначе, да се нагълташ с хапчета, особено пък след лечение на депресия, е крайно безотговорно.
Според мен е абсолютно наложително да оставиш въпросната лекарка намира. Нито ще ти стане приятелка, нито има желание да те лекува.

Последна редакция: пн, 29 дек 2008, 16:38 от Мишона

# 28
  • Мнения: 576
Попринцип всеки психолог, когато усети много силна привързаност на пациента си към него просто спира сеансите.
И това не е защото се плаши или защото не знае как да ти помогне. Много е опасно когато друг човек има власт над теб... Ти се превръщаш в зависима личност, която не може да вземе решение сама, която постоянно има нужда от подкрепа и помощ от терапевта, което е напълно недопустимо за една зряла и самостоятелна личност.

Много често пациентите се "влюбват" в психоаналитиците си, защото те им дават вниманието, разбирането и отговорите , които те не получават в семейството си и като цяло в средата си.
Не вини терапевтката си. Тя е направила най-доброто възможно нещо - а именно да останеш сама и да се научиш сама да се справяш с проблемите си , а не да зависиш от нея.

Не смятам, че имаш нужда от психиатър, това е крайно... Може би трябва да поставиш сама за себе си картите на масата и да разбереш, че тя просто ти е отворила очите за нещата, но не тя е човекът, които ще взима решения за живота ти.
Бъди самостоятелна и ако имаш нужда от друга помощ, то я потърси при друг човек / психолог чак когато се освободиш от "любовта си" към бившия ти терапевт.   bouquet

# 29
  • Мнения: 2 926
Влюбена ли си в лекарката си?

(просто питам  Rolling Eyes)

Общи условия

Активация на акаунт