Какво правим,когато...?

  • 3 756
  • 45
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 749
Естрела,  Peace ,като открия начин за справяне с такива хора,ще ти кажа. Crazy

# 16
  • В къЩи.
  • Мнения: 2 189
Естрела,  Peace ,като открия начин за справяне с такива хора,ще ти кажа. Crazy

 Hug
Ето ги сега пьк режат неЩо с трион Banghead Сьседа работи ноЩно време и вече започвам да си мисля,че е отворил работилница в апартамента си,за да си искарва неЩо допьлнително,иначе немога да си обясня тези Шумове no

# 17
  • Мнения: 2 757
Разбирам проблемът ти, и моят Теди спи много леко. За да ти се изясни колко леко ще ти кажа, че спим в съседни стаи и той се буди понякога от шумоленето на чаршафите като се обръщам в леглото. Като паркетът загрява или изстива, понеже е одово отопление в стаята му и пука и пак се буди. Да не говоим сестра му като ревне, която спи пак в съседна на неговата стая. Лудница. Добре поне че не сме в панелка, а в къща. Ама пак не съм доволна, защото не е добре шумоизолирана стаите вътре. Даже карах мъжа ми именно заради децата да си строим самостоятелна къща някъде в полето, далеч от съседи.
Това бих ти препоръчала и на теб, защото съм мислела и съм стигнала до извода, че поне за мен това е единственият устройващ ме вариант. Но за съжаление е прекалено сложен за да се осъществи, докато построим къщата децата ще порастнат  Joy
Всичко е свързано с време и пари за съжаление. В такива случай си помисли, че има и бездомни хора с много повече проблеми от нашите и ще се почувстваш мааалко по добре.
Иначе не вярвам нарочно да вдигат шум комшиите ти. Сигурно е детето им, което не могат да озаптят. Сестра ми също има шумни деца, хич не може да се разбере с тях и като живееха на последния етаж бабката отдолу много им беше набрала. За щастие успяха бързо да се преместят на първия и сега тропат колко си искат и на сестра ми много и олекна, че вече не пречи на комшиите

# 18
  • Мнения: 1 749
NikiFin,ако не можеха да си озаптят детето,нямаше да настане такава тишина,след като мъжа ми удари няколко пъти по тавана в пристъп на гняв.
Опитах се да мисля и за бездомните,и за гладните,и за всичко това,което можех да нямам.Опитах се да си кажа,че всичко е наред,щом дъщеря ми е здрава и е добре,но после се сетих,че никак не е добре,след като се буди с плач и цялата тази...медитация върху различни ценности и прочие ..пропадна.

# 19
  • София
  • Мнения: 771
Китана, като не разбират от едно предупреждение, казвай им го всеки път като се видите. Прати мъжа ти и той да им скръцне със зъби. Ако и това не сработи, обади се в полицията. Като видят, че се оплаквате непрекъснато, може пък да си вземат бележка.

Нас ни тормозеше едно мотористче от съседния блок, който като вкараше в подземния гараж, започваше да се форсира на място и ставаше нещо страшно и то все по малките часове. Няколко човека от неговия блок го бяха предупреждавали, но без успех. Един ден го видях и му казах, че 5 кооперации наоколо са вдигнали ръце от него и да внимава. Той се държа много нагло и каза, че ще си прави каквото ще, щото живее тук, но е факт, че от тогава тормоза спря и сега си влиза тихомълком. Аз имах и план Б в случай, че не престане, но не ми се наложи. Не мисля, че точно аз съм го уплашила, но мисълта ми е, че на такъв трябва да му дадеш да разбере, че ще го гониш до дупка.

Честно казано и аз понякога имам чувството, че едва ни изтрайват тези отдолу (малкият най-обича да извади тенджерите на теракота и да "готви"), но шумоизолацията ни е добра и съседите не се оплакват, а аз изрично съм ги питала. То аз си мисля, че се взаимозаглушаваме, защото във всички околни апартаменти има по минимум едно дете и навсякъде е врява.

# 20
  • София
  • Мнения: 18 679
Аз просто отказвам да повярвам, че някой може да е до такава степен изрод, че да тормози съзнателно съня на малко дете Shocked

# 21
  • Мнения: 47 993
Аз пък се чудя какво очаквате от живота в блок, и то панелен?!
Ми замисляла ли си се че твоето дете- дай Боже , скоро ще започне да тича, тропа и играе?А един ден ще стане тийнейджър и ще чака само да излезете от вкъщи, за да надуе  музиката или да спретне купон?
Съседите явно правят някакви довършителни ремонти или нещо  подобно, правете им забележка всеки път като вдигат шум извън нормалното време, както и всеки път като ги видите, това би трябвало да помогне. Не очаквай да ти прочетат мислите през пода, защото си ядосана.

# 22
  • Мнения: 1 749
Аз пък се чудя какво очаквате от живота в блок, и то панелен?!
Ми замисляла ли си се че твоето дете- дай Боже , скоро ще започне да тича, тропа и играе?А един ден ще стане тийнейджър и ще чака само да излезете от вкъщи, за да надуе  музиката или да спретне купон?
Съседите явно правят някакви довършителни ремонти или нещо  подобно, правете им забележка всеки път като вдигат шум извън нормалното време, както и всеки път като ги видите, това би трябвало да помогне. Не очаквай да ти прочетат мислите през пода, защото си ядосана.
Уау.
Няколко пъти казах,че сме разговаряли с жената.

# 23
  • Мнения: 1 749
Аз просто отказвам да повярвам, че някой може да е до такава степен изрод, че да тормози съзнателно съня на малко дете Shocked
Трябвало е да те запозная с предишните си съседи.Жената е била леличка в детска градина.Наричала децата "изродчета"и "олигофренчета". Whistling Откъде знам ли?Ами,от майка и нейни познати и приятелки от квартала,които са водели децата си в тази детска градина...Доколкото знам,аз не съм била при нея(какъв късмет..)

# 24
  • Мнения: 473
Разбирам те напълно. И ние живеем с пълни откачалки. Цял живот ни тормозят съседите отгоре с невероятен шум, купони, футбол в спалнята над главите ни, чалга по цяла нощ /това рядко/. Иначе са много весели и добри хора, не се е стигало до там, че шума им да пречи много на детето, но е страшно неприятно да нямаш покой в собствения си дом. Да не говорим че острани съседите непрекъснато се карат, отдолу правят често купони с техно до дупка, от другата страна моята приятелка гледа двете си малки деца, които тичат като кончета и тресат всички стени. Не мога да се скарам с никои от тях, защото ако оставим падардията дето я вдигат и ми пречат сме в прекрасни взаимоотношения. Иначе интелигентни хора, но диви. Дано се съобрази съседката ти, и тя е майка, би трябвало да те разбере. Кажи й как се чувстваш и как се притеснява детето ти от техния шум, дано проявят човещина!

# 25
  • София
  • Мнения: 6 363
и аз като belinda и Коледна фея не смятам, че над теб живеят изроди, чиято цел в живота е да съсипят психиката на бебето ти.

това, което описваш, са нормални шумове в панелен апартамент, получаващи се когато в него живее семейство с дете. знам какво говоря, защото и при нас е така. съседите над нас имат хол точно над стаята на сина ми, той заспива вечер в 21:30, а докато го приспивам, чувам отлично програмата на Нова ТВ, смеха и разговорите им, местенето на столове, топуркането на 4-годишното им дете, което си ляга по-късно...
така е - чува се. и съседите ми не са изроди, а нормални хора. и от нас се чува - като ревне сина ми през нощта, сигурно будим половината блок.

просто си прекалено драматична, а вероятно и бебето ти е твърде чувствително на шумове, което не е добре за него. повярвай, няма да му съсипеш психиката от това. и никой не те тероризира нарочно.
ако се вдига шум в неразрешено време - веднага реагирай със забележка. но да наричаш хората изроди, защото просто живеят...
както вече ти казаха, ще поотрасне и твоето бебе, ще видиш колко са били напразни много от страховете ти за него, а и то ще почне да тропа и да блъска на нечия глава...

# 26
  • Мнения: 1 749
Не си спомням да съм нарекла хората "изроди". Confused И не ми пречи "съществуването"им ,а блъскането до към полунощ и на обед.
Наистина може да съм прекалено драматична...Но още не мога да забравя чукането по парните тръби,близо до които беше легълцето на дъщеря ми при предишните ....Изпитвам ужас.Тих ужас.И знам,че това няма да се промени.
Както казвате:живеем в панелка.Просто...Написала съм го по-нагоре:искам,освен да споделя, да знам мамите с такъв проблем как се справят.

# 27
  • Мнения: 43
Знаеш  ли  ние живеем  не в панелка  а  тухлен апартамент на 2 етаж.Комшийката  която е над нас е пенсионерка и преди години имаше някакви проблеми със малкият си син.Постоянните кавги които се чуваха почти всяка вечер направо ме побъркваха.Караниците бяха по всяко време на денонощието дори и в 3 през нощта.Но с течение на времето всичко премина.Синът и вече не живее при нея и тя вече няма на кого да крещи.Но като започне да мести мебели да чисти  какво прави  в тях постоянно не я знам  ,но постоянно  все нещо  мести .Та  исках да ти кажа дори и да говориш  с тях ти или съпругът ти просто няма да има ефект поне според мен ,но не е зле да опиташ.желая ти успех .

# 28
  • Мнения: 1 942
Що не си опнеш една изолацийка на тавана?

Хубаво е, че все пак се питаш дали ти не си крива. Едните съседи криви, другите и те ...

# 29
  • Мнения: 1 749
Мислим за изолация,естествено. Simple Smile
Цитат
Едните съседи криви, другите и те ...

Тук се получава малко като..."веднъж разведена,втори път пак..."
Следвайки пътя на асоциациите,се сещам за една случка. Междублоковото пространство(не е много голямо),някъде към един часа през нощта.Беседката ,направена от съседите от другия вход,специално за такива случаи е пълна.Чалга до дупка.И двата блока кънтят.Чува се и детски плач и виковете на майка му,която му кряска да млъкне.(това е често явление през лятото при нас)След малко-патардия,полиции,звук от счупено стъкло.Една съседка ,на която вече й е втръснало ,излязла да се разправя.Пристига още един мъж в нейна защита.Караница.Изведнъж сред цялата какафония и крясъци се чува пиян женски глас:"Кво искате от нас беее?С малки деца сме тукааа".
Та,искам да кажа,че хора всякакви.И навсякъде....

Общи условия

Активация на акаунт